Новак Джокович спечели за десети път титлата от Аустрелиън Оупън.
Във финала сърбинът срази Стефанос Циципас с 6-3, 7:6(4), 7:6(5).
Трофеят е негов 22-и от Големия Шлем, като по този показател той се изравни с Рафаел Надал.
Успехът в Мелбърн означава още, че Ноле се завръща като №1 в света.
Новак Джокови спечели за десети път титлата от Аустрелиън Оупън. Във финала сърбинът срази Стефанос Циципас с 6:3, 7:6, 7:6 след 2 часа и 56 минути на корта. Трофеят е негов 22-и от Големия Шлем, като по този показател той се изравни с Рафаел Надал. Успехът в Мелбърн означава още, че Ноле се зъвраща като №1 в света.
Победата за Джокович над Циципас беше десета поред. Сърбинът води с 11-2 успеха над балканския си опонент, от когото за последно загуби в Шанхай през 2019 г.
Освен това Ноле е в серия от 28 поредни успеха на Откритото първенство на Австралия. Той го спечели в последните си четири участия, като изключение прави само миналата година, когато сърбинът не бе допуснат на територията на Австралия заради липсата на ваксина срещу коронавирус. Именно тези събития подействаха като допълнителен стимул на сърбина, който макар и с контузия в лявото бедро, успя по абсолютно категоричн начин да стигне до титлата, губейки само един сет в хода на турнира.
Новак Джокович стартира изключително агресивно и в четвъртия чеуйм логично стигна до пробив. До края той продължаваше с лекота да печели своите подавания, като не даде нито един шанс на своя опонент, за да затвори частта с 6:3.
Вторият сет обаче бе коренно различен. Стефанос Циципас значително повиши нивото на играта си. Двамата така и не стигнаха до точка за пробив в първите девет гейма. Най-критичният миг за сърбина дойде в десетия гейм, когато Циципас стигна до сетбол, но Ноле се измъкна, а след това докара нещата до тайбрек. Там Циципас успя да се върне от 2:4 до 4:4, но пък след това изостана с 4;6 и в крайна сметка отстъпи със 7:4.
Въпреки пропуснатите шансове във втория сет, Стефанос Циципас започна перфектно третия сет, когато успя да стигне и до първия си пробив в мача, оказал се и единствен. Гъркът тръгна с 1:0 , но пък след това не успя да затвърди пробива си и Ноле бързо върна паритета. Наглед Ноле печелеше доста по-лесно своите подавания, но пък Циципас не се пропука, пращайки и този сет в решителен тайбрек.
В него обаче колебанията на Циципас оказаха влияние, защото набързо резултатът стана 3:0 в полза на Ноле, след това 5:0. От тази позиция той нямаше как да изпусне нещата. 7:5 в тайбрека, 3:0 сета и десета титла от Australian Open.
След последната точка се прекръсти, отиде при семейството си и рухна в сълзи.
Любопитно е, че бащата на Ноле - Сърджан, не присъства на решителната битка след полемика около снимки, на които той позира с руски флаг с Владимир Путин. Според директора на турнира Крейг Тайли Сърджан не е наказан, а сам е решил да не гледа сина си от ложата.ЦСКА изигра много силен мач и само малшансът попречи на „червените“ да спечелят срещу Лудогорец (0:0) в мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига. Тимът на Христо Янев игра над 20 минути с човек по-малко заради червен картон на Жордао, но въпреки това можеше да спечели трите точки в продължението на мача, когато удар на Годой като по чудо..
„Левски“ продължи с победите в шампионата след успех с 3:1 на стадион „Георги Аспарухов“ над „Берое“ в среща от 11-ия кръг на Първа лига. Футболистите на Хулио Веласкес доминираха тотално през целия мач и въпреки, че допуснаха изравняване четвърт час преди края на мача, стигнаха до ценните три точки. „ЛЕВСКИ“ – „БЕРОЕ“ 3:1 1:0 – 12′ Мустафа..
Мъжкият ни национален отбор попадна в група B заедно с актуалния европейски шампион – Полша, както и с отборите на Португалия, Украйна, Северна Македония и Израел. Жребият беше изтеглен в Бари, в емблематичния нормано-швабски замък в града. На церемонията присъства президентът на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев, а либерото на..
Иван Димов донесе първи медал за България на Световното първенство във Фьорде, Норвегия. При дебюта си в новата категория до 65 кг водещият ни щангист се окичи със сребърно отличие в изхвърлянето. Състезателят на сопотския клуб "Самсон", на който той е председател, грабна ценния медал с резултат от 137 кг. Следващият българин, който ще вдига на..
Най-добре обезпеченото състезание по автомобилизъм от началото на годината завърши с инцидент-починал, много тежки наранявания на крайници на млада дама и други контузени. Става дума за планинското изкачване "Аладжа манастир" във Варна, което беше прекратено. Нейко Нейков е млад пилот от Стара Загора, който малко след т-образното кръстовище в посока..
Автомобилът на Тодор Славов Рено Клио R3 отново ще бъде участник в автомобилно състезание. Това ще се случи утре, като Георги Русев от Варна ще застане зад волана, като пилот по време на планинското изкачване "Аладжа манастир". Автомобилът е напълно възстановен и отново ще напомни за Тодор Славов и ще пренесе по култовата отсечка неговия дух.
ЦСКА и Спартак (Варна) направиха 1-1. Варненци спряха победната серия на столичани. ЦСКА 1948 1:1 Спартак (Варна) 1:0 Мамаду Диало (33) 1:1 Бернардо Коуто (59-д)