За първи път през 2023 година междусрочната почивка за учениците ще бъде не един, а пет дни – от 1 до 5 февруари включително.
Всички – от I до XI клас, ще имат пролетна ваканция от 8 до 17 април, а зрелостниците ще почиват по-малко – от 12 до 17 април (сред тях са и дните, когато празнуваме Великден).
На 6 февруари започва вторият учебен срок, който за дванадесетокласниците завършва на 16 май. За най-малките (от I до III клас) учебната година приключва на 31 май. Учениците от IV до VI клас ще учат до 15 юни, а връстниците им в спортните училища – до 30 юни. Учениците от VII до XI клас завършват годината също на 30 юни, като в периода от 1 юли до 30 август обучаваните в професионални или дуални паралелки имат допълнителни две или четири седмици за производствена практика. /БГНЕС
Омбудсманът Велислава Делчева внесе в Народното събрание името на Мария Филипова като предложение за поста на заместник-омбудсман, съобщават от институцията. Филипова е класирана на първо място с 15 точки от петчленна комисия по оценяването, която изслуша на 14 август тримата кандидати, предложени от неправителствени организации, предаде БНР...
Няма шофьор, който да овладее автомобила си при движение със 170 или 180 километра в час. Това мнение изрази в предаването "Новият ден" на Радио Варна Диан Драганов, председател на Съюза на българските автомобилисти във Варна и експерт в сферата на пътната безопасност. Той допълни, че тежкият инцидент в столицата преди дни, при който 21-годишен шофьор..
70-годишна пешеходка от Варна е с фрактури на лява лопатка и четири счупени ребра на гърба, настанена в хирургия, без опасност за живота. Според първоначалната информация в събота сутринта жената била блъсната от добрички автобус, който на ляв завой отнел предимството ѝ. По случая е образувано досъдебно производство.
Стара вражда, примесена с употреба на алкохол, е най-вероятната причина, довела до скандал в ранните часове – 1.30 часа, в съботния ден. По данни до момента, 41-годишен жител на Максуда е нанесъл прободни рани на трима негови съседи. Двама от пострадалите са освободени за домашно лечение, а другия наранен мъж е настанен в гръдна хирургия, без опасност..
И тази седмица продължава обработката срещу кърлежи на терени от обществено значение във Варна, съобщават от Общинско предприятие „Дезинфекция, дезинсекция, дератизация“ (ДДД). За периода от 18 до 22 август 2025 г. е предвидено да бъдат третирани следните терени и обекти на територията на града: - Детска ясла №9 „Детелина“; - Ж.к. „Владислав..
Регионалното управление по образование в Добрич обяви класираните на първо място кандидати в конкурси за заемане длъжността „директор“ на общинско училище. Конкурсът беше обявен през юни за общо десет основни и средни училища и една гимназия в област Добрич. За община Балчик учебните заведения са две. В Основно училище „Васил Левски“, с. Соколово, на..
Около 10.30 часа днес се очаква да започне монтирането на новите два временни светофара край У-образното кръстовище по пътя „Аспарухово“ – „Галата“. Това съобщи за Радио Варна заместник-кметът Димитър Кирчев. Мярката ще важи за участъка, разположен на около 250–300 метра след кръстовището, като движението ще се осъществява само в едната лента –..