Завръщането на диско музиката. Така с едно изречение може да се опише събитието, което в края на април ще се опита да възроди духа на дискотеките от 80-те години на миналия век.
Зад пулта ще застанат известни диджеи - DJ Emo, DJ Кармен, DJ Венелин Готев и DJ Васко Громков. И с хитовете на C.C. Catch, Sabrina, Modern Talking, Bad Boys Blue, Sandra ще се опитат да вдигнат, а и със сигурност ще го направят, всички на дансинга.
Емил Йорданов или DJ Emo е отдаден на музиката на 80-те и организатор на дискотеката.
"Това е една моя дългогодишна мечта, с която искам да се върнем в тези най-хубави години, когато дискотеката имаше някакво значение. Т.е. хората отиваха наистина да танцуват. Наистина да изкарат енергията си, да намерят нови приятели, да направят социална комуникация. Не като сега - някаква показност, кой с какви дрехи, кой с какво дошъл. Просто искам да се върнем в онези времена, когато наистина имаше някакви ценности. А и музиката беше много прекрасна."
Идеята на DJ Emo е да види на едно място как се забавляват 1000 души. И как танцуват, разбира се, на вечните дискотечни хитове от 80-те.
"Музика, с която и моето поколение е израснало и се е забавлявало на абсолютен макс. Това ще бъде един неспиращ купон, който ще започне още в осем часа вечерта. Който може и има желание, може да се появи с дрескод от 80-те."
Целия разговор с DJ Emo чуйте в звуковия файл.
Специални гости на Дискотеката на 80-те ще бъдат Братя Аргирови и Трамвай №5. Купонът ще се поддържа от вечните хитове като “Усмивката”, “Тя”, “Eмилия”, “Модерни времена”, “До вчера”, “Момиче за двама”, “Силвия”, “Точно в 5”, “От понеделник няма шега”, “Пролетна умора”.
Ади Митрева от Трамвай №5 споделя:
"Мисля, че това е много навременно. Защото музиката от 80-те не е спирала да шества по света. В заведенията, без значение какви са, винаги има ретропартита или тя просто съществува там. Тя хваща хората заради мелодичността си, има един специфичен саунд, специфично присъствие, което е разпознаваемо за хората. Заради запеваемата си мелодичност музиката на 80-те и до ден днешен е запеваема."
Музиката на 80-те е нещо по-различно от съвременното музикално присъствие. И хората я харесват, продължава Ади Митрева, връщайки се в спомените си.
"Ние работихме във времена, когато всичко правехме сами. Мога да кажа, че може би първият клип, в който имаше масовка, беше измислен от нас. Тогава нямаше продуциране. Снимаше го някоя телевизия, тогава - телевизията майка. Всичко беше направено от нас. Имахме една песен "Раз, два, три", на която за първи път се използваше масовката. Масовка в смисъл много хора, които правят едно и също нещо. Това бяха наши приятели, наши съмишленици, фенове, които участваха в създаването на този видео клип. Сега е трудно да съпоставяме нещата. Тогава нямахме дизайнери, нямахме хора, които да се грижат за външния ни вид, за музиката. Екипната работа в днешно време много улеснява изпълнителя. Дава му насоки, дава му решения и му дава възможности да намира по различен начин себе си. Докато тогава ние правихме всичко сами."
Повече от Ади Митрева от Трамвай №5 чуйте в звуковия файл.
Спектакълът "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада" на Младежкия театър "Николай Бинев" в София е големият победител в 19-ия Международен куклен фестивал "Златният делфин"-Варна. Жури в международен състав с председател проф. д-р Васил Рокоманов присъди още награди - за драматизация, режисура, авторска музика и други. Вижте пълния списък на..
Тази година Варна отбелязва 165 години от рождението, 130 години от установяването му в града и 80 години от кончината на Антонин (Антон) Ян Новак. Той е създателят на зелената корона на Варна – нейната приморска градина. Антон Новак е член на многобройното семейство чешки интелектуалци и предприемачи, оставили трайни и ярки следи във всички аспекти на..
Тази вечер от 17.00 часа в балчишката художествена галерия се открива резултатът от пленера „Художници, Балчик, Любов – среща на европейски морета“, организиран от Община Балчик, ДКИ "Двореца" и екип художници. Започнало преди десетина дни в Двореца – Балчик, финалът на поредното 24-то издание на арт проявата по традиция ще бъде поставен с..
Двореца в Балчик ще се превърне в сцена на любовта и вдъхновението, когато на 11 октомври от 10.00 часа ще отвори врати за сватбеното изложение със съпреживяване „Love is in the Air – The Royal Wedding Experience“ (Любовта е във въздуха - Кралско сватбено преживяване) . Събитието е посветено на традициите и обичаите, свързани със..
Шестото издание на фестивала „Събрали ми се, наиграли в Добруджа” се провежда в Драматичен театър “Йордан Йовков” в Добрич. Събитието е организирано от Фондация за фолклорно танцово изкуство „Александър Александров” под патронажа на кмета на Община Добрич Йордан Йорданов. С дефиле от градски парк “Свети Георги” участниците се отправиха към..
На 4 октомври, събота, в Музея на Възраждането Милена Крумова ще представи своя сборник с разкази „Синхрон“. Замисляли ли сте се колко е важен синхронът? В отношенията между хората, в работата, в природата… Той носи удовлетворение, хармония, радост. Но и често е трудно постижим. Милена Крумова е родена в гр. Кюстендил. Работи като преподавател..
Усмивката е щастие, което се намира точно под носа ти. Това коментира за предаването "Новият ден" по Радио Варна Албена Станева, инструктор по йога на смеха, в Международния ден на усмивката - 3 октомври. Станева споделя, че открива йогата на смеха след дълъг период в живота си, в който не се е усмихвала. Всеки ден минаваше в рутина –..