Наставникът на Спартак (Варна) Димитър Димитров коментира двубоя след загубата от Арда с 0:2. Като основна причина за неуспеха специалистът посочи червения картон, който Александър Цветков получи за нарушение над Тунгара. Именно след него варненци останаха с 10 души на терена.
“Смятам, че загубихме мача, когато получихме червения картон. При численото неравенство нашият отбор отстъпваше игрово. Беше въпрос на време да вкарат. Заслужен успех на отбора на Арда. При нас на определени позиции липсва баланс, конкуренция и качество. Това са футболистите обаче, с които трябва да изиграем шампионата. Трябва да излизаме максимално концентрирани. Следващият ни мач е задължителен, защото виждате нашите конкуренти вземат изненадващи точки на чужди терени, което е зле за нашия отбор“, заяви Димитър Димитров – Херо.
Спортът в системата на МВР от доста години показва сериозен възход. Ако се погледнат резултатите ще се види, че те са почти като на професионалните състезатели. Полицаи и пожарникари участват в много видове спорт и носят сериозни успехи на страната ни. Преди броени дни край Варна завърши държавното първенство по плуване за мъже и жени за..
Едно от най-големите имена в българското плуване е това на варненския състезател Юлиян Русев. Ако беше жив той трябваше днес да навърши 75 г. Юлиян Русев е роден на 31 юли 1949 г. във Варна Починал: 28 юли 1974 г. Личен треньор: д-р Любен Лазаров Плувен клуб: Флотско студентско физкултурно дружество Черно море (Варна) Образование: Завършил е V..
Черно море гостува днес на Истанбул Башакшехир в мач-реванш от втори предварителен кръг на Лига на Конференциите. Двубоят в Турция е от 20:45 часа. Преди седмица в Разград турският тим се наложи с 1:0. Варненци ще се раздадат на 100 % в очакване да запишат добър резултат.
Голям мач на българските национали по волейбол до 19 г. Те сразиха САЩ с 3:2 (25:22, 25:23, 20:25, 14:25, 16:14). Националният ни отбор за мъже под 19 години е на четвъртфинал на Световното първенство в Узбекистан. Да му мисли Испания, които са следващият съперник на българите.
Лудогорец победи Риека с 3:1 в среща реванш от втория квалификационен кръг на ШЛ. Якуб Пьотровски откри резултата в 19-ата минута след точно изпълнение на дузпа. В 72-ата Гояк изравни. Ивайло Чочев се разписа в 107-ата минута, а в 117-ата Станислав Иванов сложи точка на спора. Това е дебютен гол за него. Фрук (90+) и Рукавина (77) от гостите получиха..
Треньорът на „Левски“ Хулио Веласкес изрази оптимизъм, че тимът му ще отстрани „Брага“ и това е целта пред играчите. „Идваме след първия мач да направим още един такъв добър двубой, подготвени сме. Това, което намирам и виждам в моите играчи е изключителна мотивация, за да доведат нещата до добър краен изход“, започна Веласкес.
Дворецът на културата и спорта – Варна ще бъде домакин на три значими спортни форума. През 2026 г. тук ще се проведат Световната купа по спортна гимнастика, Европейското първенство по художествена гимнастика и Европейското първенство по волейбол за мъже. Имаме изключителния шанс Варна да си върне славата на център на международния спортен живот...