Комисията по транспорт към Общински съвет – Варна одобри предложението за удължаване на работното време на няколко автобусни линии през активния туристически сезон. То е на председателя на местния парламент Тодор Балабанов по настояване на група варненци, които внесоха подписка с искане за организация на нощен обществен транспорт. За периода от 1 юни до 30 септември ще има автобуси по линии 7, 17, 20, 31 и 148. Нощният транспорт ще осигурява превоз на пътници до един часа след полунощ. Очаква се промените да доведат до разтоварване на автомобилния трафик през летния сезон и да бъдат в помощ на работещите в туристическия бранш.
На днешното заседание съветниците гласуваха също промяна в транспортната схема на Варна. Целта е да бъдат улеснени пътуващите към селищни образувания Боровец – юг и Боровец – север. По маршрута на автобусна линия 46 ще бъде разкрита нова автобусна спирка „Санта Мария“. Тя се ще намира между спирки „Голям обръщач – Боровец“ и „Галата – обръщач“ и ще се обслужва двупосочно. Във връзка тази промяна ще бъде променено маршрутното разписания на линия 46.
Изплащането на осъвременените пенсии през юли т.г. чрез пощенските станции ще се извърши от днес, 7 юли, и ще продължи до 21 юли включително. Преводите на сумите за юлските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени днес. Това съобщиха от пресцентъра на..
И днес ще е предимно слънчево, следобед още по-горещо. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток, по крайбрежието следобед от източна четвърт. Максимални температури между 36° и 41°, по Черноморието от 27° до 32°, за Варна около 31°. Вълнението на морето ще е около 2 бала. Температурата на морската вода - между 23° и 26°. Във Варна най-високата..
От Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация призоваха държавата да компенсира загубата на хотелите и ресторантите на Шуменското плато, които бяха принудително затворени заради издирването на черния леопард. Доходите на заетите в бранша са застрашени заради блокадата, отменените събития, резервациите и драстичния отлив на клиенти...
Окръжната прокуратура в Разград ще настоява за налагане на най-тежката мярка за неотклонение - "задържане под стража", спрямо младия мъж, причинил катастрофа с трима загинали, съобщиха от Апелативната прокуратура във Варна. Младежът е на 19-годишна възраст. Той е привлечен към наказателна отговорност за това, че при управляване на моторно..
Предметът „Религия“ няма да се изучава задължително, ще има алтернативна програма „Добродетели и етика“, каза министърът на образованието и науката Красимир Вълчев в интервю за Българското национално радио (БНР). „ В програмата ще могат да се включат всички деца, които желаят да учат „Религия“. Нито едно дете няма да учи „Религия“ против волята..
Община Аврен започва инициатива за разделно събиране на опасни битови отпадъци. Кампанията ще се проведе на 9 юли 2025 г. (сряда) от 10:00 до 16:00 ч. Мобилният пункт за предаване на отпадъци ще бъде разположен на ул. „Йордан Йовчев“ № 50 в Аврен. Целта е намаляване на вредното въздействие върху околната среда и опазване здравето на жителите..
Продължава тенденцията за спад на цените на основните хранителни продукти и тази седмица, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се понижава с 0,41 процентни пункта до..