Нидерландия е сред топ 3 на най-желаните дестинации за висше образовие в чужбина сред българските кандидат-студенти. Това стана ясно по време на събитието „Дни на образованието в Холандия“, което гостува днес във Варна в голям хотел в централната част на града. Зрелостниците и техните родители имат възможността да се запознаят лично и да зададат въпросите си директно към представители и студенти на висшите училища в страната на лалетата. Повече подробности за предимствата на образованието в Нидерландия, таксите и месечнате издръжка, чуйте в репортажа на прикачения звуков файл:
Петра Хендринксън от Университета по приложни науки в Северна Нидерландия сподели, че се радват на голям интерес от страна на студенти от България. Миналата година при тях са започнали 82 български студенти своето образование. Тази година очакват броят им да бъде по-голям.
Валерия Стаменова е ностящ студент в Нидерландия, първокурсник, която днес също консултира бъдещите зрелостници от Варна. Тя е изключително щастлива от избора си. Има приятели от цял свят и се чувства като у дома си в Нидерландия.
Нидерландия е сред най-предпочитаните дестинации за обучение в чужбина, както за България така и на световно ниво. Университетите предлагат много голям брой програми изцяло на английски език.
Mental е варненска група, съставена от петима души, които се стараят да правят музика, която не влиза в етикети и в същото време не е прекалено крайна. Музикантите свирят метъл, но взимат и от други жанрове, и споделят с категоричност пред екипа ни : "Можем да свирим всичко". Бандата е сформирана през зимата на 2023 г., а оттогава свирят главно..
По повод 90-годишнината от създаването си екипът на Радио Варна ще приеме в понеделник ценно дарение – бронзова скулптура на Йордан Каранов (1892 – 1975), музиковед, общественик и началник на радиостанцията в периода 1944 – 1950 г. Паметникът е дарение от художничката Калия Йорданова и нейния съпруг – скулпторът проф. Пламен Братанов. Произведението..
На 25 юли Православната църква възпоменава Успение на св. Анна. Света Анна, майката на Пресвета Богородица, произхожда от свещеническия род на Левиевото коляно. Със съпруга ѝ Йоаким живеели в гр. Назарет, в Галилея, и до дълбока старост били бездетни. Търпели заради бездетството си много огорчения и обиди, но понасяли всичко смирено, уповавайки се на..
Във все по-богатата програма на Варненския фестивал ‘‘Опера в летния театър‘‘ едно заглавие изпъква пред останалите. Мюзикълът ,,Аладин‘‘ е най-новата продукция на ТМПЦ – Варна и заедно с мюзикълите ‘‘Дух‘‘ и ‘‘Парижката света богородица‘‘ е лауреат на програмата на фестивала. С премиерата си на 18 юни мюзикълът покори сърцата на..
Три дни ще празнува своята 70-годишнина Университетска ботаническа градина – Балчик от 25 до 27 юли, когато ще се проведе арт изложение сред цветята. Събитието се организира съвместно с фондация „Добруджа – история, традиции, култура“, като ще бъдат представени занаяти, изкуства, лични срещи с творците, образователни работилници като тъкане,..
Понастоящем във Варна се работи по общо 12 проекта за реставрация на архитектурни паметници . Сред тях е и т.нар. „Софийска банка“, поято сега виждаме само укрепването и съхранянето на пластиката на покрива. Предизикателството по нейната реставрация е заради достъпа до имота, който е през чужд имот. В същото време има и не малко примери за..