След повече от два часа дебати общинските съветници на Добрич одобриха разплащането на средства от кредита за ремонта на центъра в размер на близо 3 400 000 лв. Съгласието си те дадоха, след като искането за 30% авансово теглене беше поискано за втори път от кмета на Община Добрич Йордан Йорданов. Предложенията на съветници за отлагане на ремонта на центъра, както и за гласуване за отпускането на парите едва след влязло в сила разрешително за строеж, бяха отхвърлени.
Разрешителното за строеж е било издадено на 29 май тази година, посочи в стъпителните си думи кметът на Добрич Йордан Йорданов, който призова за бързи действия.
След множество нападки, взаимни обвинения и опити за отлагане на ремонта на центъра общинският съветник Михаел Игнатов обърна внимание, че в залата не се обслужват обществените интереси на Добрич, а политически такива.
Всичко с това е с цел да се забави проектът. Нашите съграждани остават залог на едни избори, посочи той.
След бурните дебати в зала и одобрението на съветниците за отпускането на 30% от сумата за ремонта на центъра председателят на Общинския съвет Нивелин Радичков благодари.
Уважаеми дами и господа, имената Ви ще останат със златни букви в и историята на Добрич, обърна се към тях той.
Чуйте повече в репортажа на Мая Щърбанова.Бившият кмет на столичния район "Младост" Десислава Иванчева напусна затворническото общежитие в Сливен, където излежаваше шестгодишна присъда за корупция, предаде БНР. Пред журналисти на излизане от затвора Иванчева каза, че бърза да се прибере при детето си. Тя благодари на вицепрезидента Илияна Йотова. По-рано днес от президентската администрация..
Мерките срещу евентуалната спекула от страна на търговците във връзка с членството на България в еврозоната ще важат до 8 август 2026 година, а не до края на следващата година, както първоначално се предвиждаше, предаде БНР. Това прие на второ четене Комисията по бюджет и финанси с измененията на Закона за въвеждане на еврото. Бизнесът ще има..
Пожар в района на Провадия затвори пътища. Горят сухи треви и оранжерия. Заради задимяването е спряно движението на пътя Провадия - Кривня. Затворен е и участъкът, който отвежда към АМ "Хемус". Няма опасност от разрастване на стихията, съобщават от ОД на МВР - Варна. На място на огненото произшествие са изпратени три екипа на пожарната и един на..
Заместник-кметът Павел Попов остава на позицията изпълняващ функциите кмет на Варна. Върховният административен съд остави в сила решение на Административен съд - Варна, с което не е разгледана подадена от председателя на Общинския съвет – Варна жалба срещу кметската заповед. ОбС-Варна с частна жалба до Върховния административен съд заради казуса..
Министерството на културата обяви конкурсна сесия по Програма „Помощ за книгата“ за 2025 г., за финансиране на творчески проекти в областта на книгоиздаването в следните направления: 1. Българска и преводна художествена литература; 2. Българска и преводна хуманитаристика; 3. Литература за деца и юноши; 4. Културно наследство и..
Десислава Иванчева е помилвана от вицепрезидента Илияна Йотова и излиза от затвора в Сливен. Това потвърди бившата заместничка на Десислава Иванчева Биляна Петрова, която бе осъдена заедно с Иванчева, и пусната предсрочно поради тежко здравословно състояние, предаде БНР. До това развитие се стига, след като съдилищата отказаха условно предсрочно..
От 24 юли в Русе е забранено пиенето на алкохол извън заведенията. Глобите ще бъдат налагани от полицията и са по 200 лв. за първо провинение и 500 лв. за следващо, предаде БНР. "Русе не е град на пиянки. Това, че те не могат да се справят с някакви пиянки, не означава, че всички трябва да ни обявят за такива", каза писателят Явор Цонев, който къде..