Не обичам на музиката да се гледа като на бизнес. За мен тя е начин на живот. Обичам я толкова много, че не бих гледал на нея като на нещо, което е свързано с бизнеса. Това как ще си изкарвам парите никога не е стояло между мен и музиката. Никога не съм й изневерявал и поради това и тя не ми изневери. Това подчерта в интервю за Радио Варна музикантът Васил Гюров.
Той допълни, че 80-те години за него са най-ценни заради музиката, излизала тогава в България. "70-те и 80-те бяха изпълнени с много ценни групи и изпълнители. Сега слушам предимно музика от тези години. Тогава бяхме и много млади... Всички спомени, свързани с тогава, са приятни, и то най-вече заради това, че правехме много музика", каза още Гюров.
Като на шега са създавали хитовете, които и днес се слушат много, тогава, спомня си музикантът. "Ние не си давахме сметка какво създаваме. Когато човек е млад, има повече енергия и време за себе си. Радвам се, че това време го оползотворихме с правене на музика", добави Гюров.
Поглеждайки назад в годините, той си спомня, че концертите са били мястото за проверка дали едно парче е добро или не. "Силата на "Ревю" в момента е, че парчетата ни са изцяло авторски и са минали проверката на времето. Те се харесват. Обичам, когато млади хора на по 20 години днес знаят песните ни наизуст", сподели Гюров.
Васил Гюров е български певец, бас китарист, основател на групите "Кале" и "Ревю". От 1978 до 1982 г. учи в Софийската математическа гимназия, където заедно с Милен Николов (китара), Владимир Караиванов (барабани) и Сашо Михайлов (йоника) правят първи опити за създаване на група. В края на 1985 г., заедно с Димитър Воев и Кирил Манчев, създават група „Кале“. Първата им изява е през 1987 г. на Първия софийски рок фестивал, но след третата песен са свалени от сцената. Година по-късно "Кале" се разпада, а Гюров основава "Ревю". На следващата година излиза албумът им "Милена + Ревю", а песните "Ала Бала", "Директор на водопад" и "Чичо" стават хитове. През 1990 г. "Ревю" се разпадат, а Гюров заминава за Германия. Той се завръща в България през 1992 г. и прави няколко концерта с "Нова Генерация", която се разпада след смъртта на Димитър Воев. Васил и Иван Латинов създават група „Африка“. През 1996 г. групата подготвя албум, но той остава недовършен. Две години по-късно участва в група „Камион“. През 2001 г. "Ревю" е възстановена, а песента „Закуска“ е избрана за песен на годината в класацията на телевизия "ММ". Издаден е и албумът "10". Гюров се занимава с активизъм за опазване на околната среда като член на "Зелено движение".
В днешния ден на радиото и телевизията говорим за... радио. Радио с важни и интересни функции, различни от традиционните радиостанции. Става дума за бреговата радиостанция „Варна-Радио“, която е националният морски телекомуникационен оператор. Често през годините, когато сме търсили различни събеседници от морските среди, ни се е..
Именият ден на вокалиста и основател на група Do Sho – Георги Дачев, започна със специално участие в студиото на Радио Варна и предаването „Новият ден“. „Дядо ми по бащина линия се казва Георги, както и прадядо ми по майчина линия. Така че празнуваме много Георгиевци – или както аз обичам да ги наричам – Георгета“, сподели с усмивка Дачев...
Варненският музикант и композитор Мирослав Гочев е готов с втория си албум. Заглавието му е "Infinity" и за разлика от дебютния албум на MiroMAG , "By The Sea", тук музиката е изцяло електронна. Започнах работата по този албум още през 2021 г. - разказва Мирослав Гочев. - Тъй като съм доста зает, процесът отне повече време, но ето, че..
Общинската администрация налага своите решения без диалог с общински съвет. Тази теза изказа в обзорното предаване на Радио Варна общинският съветник от партия „Възраждане“ Георги Георгиев. В частност, той оспори проектобюджета на община Варна за 2025 г. С думите, че не предлага нищо ново или конструктивно, а се явява продължение на предходната..
Над 27 млн. лева повече от миналата година предвижда варненския проектобюджет за образование. От близо 290 милиона лева обаче, 99% отиват за заплати на училищния и непедагогически персонал, каза в обзорното предаване на Радио Варна заместник кметът с ресор образование Павел Попов. По думите му, едва 1% са средствата от държавата за капиталови..
Пресиана Леонидова, която спечели специалната награда на Радио Варна за звукозапис на Националния детски фолклорен конкурс „Диньо Маринов“, е ученичка в 11 клас в Национално училище по изкуствата "Добро Христов" във Варна. Вече 11 години се занимава с гъдулка и с народно пеене. Нейни преподаватели са Иванка Друмева (по пеене) и Симеон Семеонов (по..
Първата българска пощенска марка е била издадена на 1 май 1879. И така днешния ден е и Ден на българската пощенска марка. Родните пощенски маркипо онова време били наричани "сантими". Номиналната им стойност била 5 сантима, тъй като тогава не е съществувала българска парична единица. На марките бил изобразен изправен лъв с корона като символ на..