Не обичам на музиката да се гледа като на бизнес. За мен тя е начин на живот. Обичам я толкова много, че не бих гледал на нея като на нещо, което е свързано с бизнеса. Това как ще си изкарвам парите никога не е стояло между мен и музиката. Никога не съм й изневерявал и поради това и тя не ми изневери. Това подчерта в интервю за Радио Варна музикантът Васил Гюров.
Той допълни, че 80-те години за него са най-ценни заради музиката, излизала тогава в България. "70-те и 80-те бяха изпълнени с много ценни групи и изпълнители. Сега слушам предимно музика от тези години. Тогава бяхме и много млади... Всички спомени, свързани с тогава, са приятни, и то най-вече заради това, че правехме много музика", каза още Гюров.
Като на шега са създавали хитовете, които и днес се слушат много, тогава, спомня си музикантът. "Ние не си давахме сметка какво създаваме. Когато човек е млад, има повече енергия и време за себе си. Радвам се, че това време го оползотворихме с правене на музика", добави Гюров.
Поглеждайки назад в годините, той си спомня, че концертите са били мястото за проверка дали едно парче е добро или не. "Силата на "Ревю" в момента е, че парчетата ни са изцяло авторски и са минали проверката на времето. Те се харесват. Обичам, когато млади хора на по 20 години днес знаят песните ни наизуст", сподели Гюров.
Васил Гюров е български певец, бас китарист, основател на групите "Кале" и "Ревю". От 1978 до 1982 г. учи в Софийската математическа гимназия, където заедно с Милен Николов (китара), Владимир Караиванов (барабани) и Сашо Михайлов (йоника) правят първи опити за създаване на група. В края на 1985 г., заедно с Димитър Воев и Кирил Манчев, създават група „Кале“. Първата им изява е през 1987 г. на Първия софийски рок фестивал, но след третата песен са свалени от сцената. Година по-късно "Кале" се разпада, а Гюров основава "Ревю". На следващата година излиза албумът им "Милена + Ревю", а песните "Ала Бала", "Директор на водопад" и "Чичо" стават хитове. През 1990 г. "Ревю" се разпадат, а Гюров заминава за Германия. Той се завръща в България през 1992 г. и прави няколко концерта с "Нова Генерация", която се разпада след смъртта на Димитър Воев. Васил и Иван Латинов създават група „Африка“. През 1996 г. групата подготвя албум, но той остава недовършен. Две години по-късно участва в група „Камион“. През 2001 г. "Ревю" е възстановена, а песента „Закуска“ е избрана за песен на годината в класацията на телевизия "ММ". Издаден е и албумът "10". Гюров се занимава с активизъм за опазване на околната среда като член на "Зелено движение".
Мисля си, че на тази земя си заслужава да живееш за изкуството и за децата. Няма друго, което да изпълва така човешкото съществуване. Това коментира за предаването "Гравитация нула" поетесата, писател и драматург Теменуга Маринова. Народни будители винаги ще има и това е благодарение на хората, които си вършат работата добре. Благодарение на тях..
Интервю с Fredrik Åkesson (OPETH ) Шведските прог дет легенди OPETH са готови с новия си албум, който първо трябваше да излезе в средата на октомври, но по технически причини беше отложен за средата на ноември. Китаристът на OPETH Fredrik Åkesson даде специално интервю за От другата страна по повод концептуалния „The Last Will and..
Няма яснота ще им бъдат ли върнати парите за билети за фестивала VARNA BREEZE by EXIT , обявен преди откриването му за безплатен. Това сигнализираха в редакцията на Радио Варна Янка Димитрова и Екатерина Минчева . Те разказаха за безплодната си комуникация с продавача на билети от една страна, с организатора от друга и с община Варна..
Нова, изключително голяма и опасна пандемия, се задава – този път с още по-мащабни последствия за обществото и за здравето на хората – пандемията от родители, които безконтролно дават електронни устройства на децата си. Вредата от дисплеите върху детската психика и развитие е толкова огромна, че често здраво дете, повлияно от дисплеи, се диагностицира..
Отпуснатите от държавата 30 млн. лв. за изграждането на стадион "Варна" e решение, подобно на случая с пловдивските отбори „Ботев“ и „Локомотив“. Тази аналогия направи общинският съветник от ГЕРБ/СДС Иван Портних, който в обзорното предаване "Позиция" коментира, че Варна заслужава да има градски стадион. Според него, нямат основания тревогите на..
В Деня на народните будители Варна е домакин на авторската идея на Радослав Първанов - "Счупената вяра". Проектът представя 20 фотографии на Радослав Първанов, които целят да разкажат и покажат историите на изоставени православни храмове. Експозицията ще бъде открита от 18.30 часа в Морско казино и ще остане там до 21 ноември. Изложбата ще..
Връх Ботев не е от най-високите. Разбира се, че е първенецът на Стара планина, но в сравнение с върховете в Рила и Пирин изостава като височина. И въпреки това е по-лесно да се качите на Мусала и Вихрен, отколкото на връх Ботев. Защото няма преход, който да е по-кратък от 5 часа. Независимо дали изкачването е от Южна или Севена България. Въпреки..