Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатите от ПП-ДБ оттеглиха точката за Пловдивския панаир

Снимка: БТА

От коалиция "Продължаваме промяната"-"Демократична България" оттеглиха от дневния ред на Народното събрание за днес текста за възлагане на министъра на икономиката и индустрията да предприеме всички необходими действия пред "Централен депозитар" АД по вписване на безналичните акции от Община Варна в полза на държавата от капитала на "Международен панаир Пловдив", предаде БНР.

С проекторешението се предлага парламентът да възложи прехвърлянето на над 16 300 000 безналични акции от община Варна в полза на държавата във връзка с валидно сключен договор за дарение от 2017 година.  

Депутатът от “ПП-ДБ” Даниел Лорер обоснова оттеглянето с мотива, че новият министър на икономиката и индустрията Богдан Богданов е разпоредил да бъде направен пълен анализ на ситуацията с Пловдивския панаир. 

“Искам да изразя адмирации за светкавичните действия на министър Богдан Богданов и демонстрирания ангажимент от страна на неговата институция държавата най-после да влезе в своята функция и да защити своя интерес. Това е важен сигнал към цялото общество и конкретно към пловдивската общественост, че новоизбраният ръководител на институцията ще търси решения на един от най-наболелите проблеми за града още в първите си дни като министър. 

По думите на Лорер ще се търси решение в рамките на закона: “И ще продължим да контролираме действията на всички държавни институции, свързани с казуса”, посочи той.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Безплатни урологични прегледи в УМБАЛ "Св. Марина"

Уролозите от Университетската болница за активно лечение "Св. Марина" във Варна организират безплатни прегледи и ехография в рамките на инициативата Movember 2025, насочена към профилактика и ранно откриване на рака на простатата. Прегледите ще се провеждат от 10 до 21 ноември 2025 г., всеки делничен ден от 12:30 до 14:00 ч. в кабинет №1230, етаж..

публикувано на 10.11.25 в 10:50

Отиде си доц. Васил Смърков - дългогодишен преподавател в ТУ-Варна

Отиде си доц. д-р инж. Васил Смърков, дългогодишен преподавател в Технически университет – Варна. Доц. Смърков е първият ръководител на катедра "Изчислителна техника". През 1986 г. става декан на Факултета по изчислителна техника и автоматизация. От 1990-2003 г. доц. Васил Смърков е заместник-ректор на ТУ-Варна, където преподава до 2020 г. Той е автор..

публикувано на 10.11.25 в 10:46
Лазар Радков (вляво) дарява автоматичен дефибрилатор на Професионалната гимназия по химични и хранително-вкусови технологии

Лазар Радков: Дефибрилаторът при сърдечен арест повишава с до 28% шанса за спасяване на човешки живот

Оцеляемостта на пациентите при сърдечен арест, на които е приложен сърдечен масаж, е около 10-11%. Ако в тези случаи се използва дефибрилатор, процентът се вдига с до 24-28 на сто. Това отчете за Радио Варна и предаването "Новият ден" Лазар Радков, основател на инициативите "Капачки за бъдеще" и "Спасителни клубове за бъдеще". В края на миналата..

публикувано на 10.11.25 в 10:30

Кардиолог: Автоматичният дефибрилатор е абсолютно безопасен за ползване

Използването на автоматичен дефибрилатор е абсолютно безопасно. За разлика от специализираните дефибрилатори, с които разполагат болниците, автоматичните са снабдени с гласови и визуални инструкции, които насочват човек стъпка по стъпка, без да е необходимо допълнително обучение за използването им. Ако дефибрилация не е необходима, устройството няма да..

публикувано на 10.11.25 в 10:10
Първият свободен митинг след 10 ноември 1989 г.

10 ноември: 36 години от началото на прехода към демокрация

Навършват се 36 години от символичното начало на прехода от еднопартийна система към демокрация и пазарна икономика в България.  На 10 ноември 1989 пленум на управляващата Българска комунистическа партия сваля от власт дългогодишния свой генерален секретар и държавен глава Тодор Живков. Постовете заема тогавашният външен министър Петър Младенов, който..

публикувано на 10.11.25 в 08:18
Парк-музей Владислав Варненчик

Парк-музей "Владислав Варненчик" отбелязва 581 години от Битката при Варна

Парк-музей "Владислав Варненчик", филиал на Националния военноисторически музей, ще отбележи 581 години от Битката при Варна с нова фотодокументална изложба днес, 10 ноември. Парк-музеят ще бъде отворен извънредно за посетители от 10 до 17:30 часа. Изложбата "Паметните знаци за Битката при Варна" за първи път представя хронологията и любопитната..

публикувано на 10.11.25 в 08:15

Американските сенатори се разбраха за финансирането на федералните институции

Американските сенатори постигнаха двупартийно споразумение, което ще позволи възобновяването на финансирането на федералните институции и ще сложи край на най-дългата административна парализа в историята на САЩ, съобщиха американските медии. По данни на Си Ен Ен и „Фокс Нюз“, законодателите са се разбрали за временно финансиране на държавата..

публикувано на 10.11.25 в 07:50