Предаването "На село" в средата на юни ни отвежда в един уютен дом, в двор, който е изваян от красота: с разнообразна зеленина, с много цветя и с камъни: от морето и от планината.
И в който сянката е приятна, а въздухът- кристален.
В този двор стопанка и царица на собствените си рози е Галина Поставная.
На снимката я виждате в люлка, но тя признава, че за люлеене няма много време.
Защото да се грижиш за това дворът, който е близо три декара, да изглежда образцово, си е работа на пълен работен ден.
Всъщност в това място на почит са и кучетата... За да не се развали звуковият запис в интервюто оставихме с нас само едно от тях.
Обаче нека да се върнем към началото на историята. За Галина и нейните способности като ландшафтен архитект ни писа Станка Райчева.
Нека чуем какво сподели тя пред репортера ни Ваня Славова:
Надяваме се наистина и при нас нещата да станат по подобие на всичко в Западна Европа.
До тогава от всеки един жител зависи какво гради в дома си, в селото или в града, в който живее.
Време е да открехнем вратата към двора и да вкусим аромата от света на Галина:
А Галина ни прави съпричастни на любовта си към земята и изобилието, което тя ражда.
Питаме я как се озовава в село Крумово, а тя красноречиво ни обяснява за щастливата съдбовност на числото 29.
Датата, на която Галина и съпругът й честват годишнина от своята сватба:
В погледа ни се набива величието на артишока. Той не е популярна храна у нас и въпреки че е смятан за зеленчук, всъщност е разновидност на магарешкия трън.
Но това не означава, че трябва да го пренебрегваме в кухнята. Богат е на антиоксиданти, има антибактериално и противогъбично действие. Понижава кръвната захар.
А как наричат в Белгия артишока, ще ни каже Станка Райчева:
В Деня на лозаря - Трифон Зарезан /нов стил/ ще говорим за любимите сортове на българите днес, за допирните точки между виното и любовта и за българския обичай в празничния ден - зарязването на лозето за плодородие. Традицията и днес ще спазят в село Звездица до Варна. Как избират Царя на виното и за една почти неизвестна традиция от варненския..
В навечерието на празника на виното и любовта и в Световния ден на радиото, сутрешният екип на Радио Варна ще се погрижи за усмивките и доброто настроение на всички влюбени в радиото, които ще посрещнат деня на любимите честоти. Ден нов, ден леко студен, но и с интересни теми, актуални новини и хубава музика подсладен. Иван Барбов,..
Интерактивна аптечна карта ще улеснява достъпа до информация за аптеки по местоположение и дейности. Тема с продължение: ботокс – истерията, резултатите от проверките на РЗИ-Варна до момента. Ученици от варненската Първа езикова гимназия са победители в тазгодишния конкурс „Млад благотворител“. Експерт по безопасност с коментар по темата..
Българските деветокласници са най-силни по биология (но само в три области на страната), а по химия в половината области дори трудно "връзват" дори тройка. Физиката е малко по-добре от химията, но и там, както по математика средните оценки на близо 49 хил. ученици в 9-ти клас са около 3.00. Данните са от тестовете по природни науки, който Министерство..
Репортаж по темата за безопасния интернет, как да защитим личните си данни в социалните мрежи и да предпазим децата от пристрастяване към онлайн средата. Община Варна проверява инвестиционните намерения за Алея Първа - крайбрежната зона на морската столица. Липсват жизненоважни медикаменти за болните от епилепсия. За почитателите на..
За пореден път посещаваме село Генерал Колево, община Вълчи дол. За пореден път изпитваме разочарование, пътувайки по пътя, осеян с дупки. Тук нищо не се променя, независимо от това кой е на власт. Хора и животни стоят в безвремие. В село Генерал Колево се срещнахме с младия кмет Хасан Хасанов и със случайни хора, които бяха до единственото..