Тази година казусът с достъпа до плажа във ваканционно селище "Русалка" трябва да бъде решен. За целта всички институции трябва да работят заедно, това каза пред Радио Варна Иван Виделов, директор на дирекция „Контролна и инспекционна дейност“ в Министерство на туризма. Той уточни, че случаят е отнесен до кмета на Каварна, до МВР-Каварна и до Върховната прокуратура:
„Въпреки това, безобразието продължава. Имаме спорове с тях. Те твърдят, че има свободен достъп. Изпращаме таен клиент и установяваме друго – взимат такса достъп и се рекламират като частен плаж. Тази година отново ще ги проверяваме многократно. “
Виделов уточни, че проблемът е от 2019 година. Тогава е наложена санкция от 5 хиляди лева, следващата година пак 5 хиляди лева, по-следващата година – 10 хиляди лева, а миналата година – 20 хиляди лева. Дружеството, което управлява ваканционното селище, обжалва последната санкция, а останалите са дадени на НАП за вземане."Не трябва да има такса до който и да е плаж на българското Черноморие. Това, което се прави на "Русалка" е абсолютно незаконно", бе категоричен Виделов.
Кметът на Каварна Елена Балтаджиева информира, че събирането на такси не е в компетенциите на общината. Тя припомни, че преди две години са премахнали преместваемите обекти - КПП и бариери, тъй като не е имало издадено разрешение за поставянето им. Балтаджиева уточни, че земята е държавен горски фонд, а сградите са частна собственост.
„Гривната струва 12 лева на човек, толкова е и цената за паркиране. Обясниха ни, че не плащаме за посещение на плажа или за плажни чадъри и шезлонги, а за преминаване през комплекса.“
Чуйте повече в прикачения звуков файл.
Зоната за кратковременно паркиране т. нар. „синя зона“, която функционира в централната градска част на Варна, ще бъде безплатна за жителите и гостите на Варна в деня на националния празник – 3 март. Община Варна призовава водачите на автомобили да спазват правилата за спиране и паркиране в обхвата на "синя зона" и извън него. Нарушителите ще бъдат..
За пореден път на националния празник 3 март мотоклубовете във Варна ще се обединят в мотошествието „В името на България“. Поредна година за напомняне, че България и нейният народ са още живи, коментира Красимир Симеонов от варненския мотоклуб „Стормбрингърс Брадърхууд“. Сборният пункт по традиция е площадът пред Катедралата. "За 15 година. Доста време..
Старши комисар Захари Васков е новият директор на Главна дирекция "Национална полиция", съобщава БНР. Той е бил назначен на поста от вътрешният министър Даниел Митов. Очаква се по-късно МВР да излезе с официална информация за назначението.
Конфликтите в етажната собственост са често срещан проблем, който може да бъде решен с правилен подход и познаване на закона. Кристияна Атанасова, професионален домоуправител и юрист, сподели в предаването "Новият ден" по Радио Варна важни съвети за разрешаване на напрегнати ситуации между съсобственици и защита на правата на всеки обитател на..
Агенция "Пътна инфраструктура" е отказала затваряне на автомагистрала "Хемус", съобщиха преди минути организаторите на протеста на пчеларите, планиран за 1 март в района на село Слънчево. Недоволството си пчеларите ще изразят пред Спортната зала "Добротица" в Добрич и на пешеходната пътека пред нея от 10.20 часа в събота, 1 март, след което планират..
Близо 20 души, сред които и работещи в БДЖ, са задържани при мащабна специализирана операция в района на ЖП гара Карнобат. Полицаите са установили кражба на голямо количество дизелово гориво, предаде БНР-Бургас. Акцията е започнала тази сутрин около 4 часа. По първоначални данни е установена кражба на между 6 и 7 тона дизелово гориво от цистерна,..
Електронна везна със следи от кокаин, кутия с марихуана, пликчета с кокаин, пакетчета с метамфетамин и сумата от 35 105 лева били намерени и иззети от полицаите на Трето Районно управление при извършено претърсване в дома на 27- годишен варненец. До оперативните действия се стигнало, след като минути преди това органите на реда спрели младеж, известен..