Комисията за контрол над службите за сигурност, прилагането и използването на специалните разузнавателни средства и достъпа до данните по закона за електронните съобщения реши да изслуша шефовете на службите заради сайта "Миротворец" и включените в него български граждани на закрито заседание.
В комисията ще бъдат изслушани председателят на Държавна агенция "Национална сигурност" Пламен Тончев, председателя на Държавна агенция "Разузнаване" Антоан Гечев, директора на Служба "Военно разузнаване" Венелин Венев, и Бойко Василев, заместник-председател на НСО, във връзка с интернет сайта с наименование "Миротворец".
Депутатът от БСП Кристиан Вигенин, който е включен в списъка на сайта "Миротворец", също участва в заседанието.
Председателят на Комисията за контрол над службите за сигурност в парламента Даниел Митов по-рано днес съобщи, че следобед свиква заседание на комисията във връзка със списъка с имена на българи врагове на Украйна в сайта "Миротворец".Започна основният ремонт на главния пътя за село Каменар от кръстовището с улица "Прилеп" до това с ул. "Цар Симеон I" в село Каменар. Целта на ремонтните дейности е възстановяване и подобряване качествата на настилката, обобщиха от общинския пресцентър. Проектът предвижда цялостно преасфалтиране на отсечката с два пласта асфалтобетон с обща..
Започна подмяната и монтажът на всички 248 лампи по Аспарухов мост. Чисто новите лампи, които ще се монтират, са от висок клас, с 8-годишна гаранция и подходящи за агресивна морска среда, съобщи кметът на Варна Благомир Коцев. За да се предотвратят задръстванията в натоварените часове на деня е създадена организация и от петък вечерта..
От 1 април Здравната каса ще контролира в реално време издаването на електронни рецепти и изпълнението им в аптеките, съобщиха от институцията. Това означава, че Касата ще проверява достоверността на рецепта в момента на предписването ѝ и така пациентът няма да бъде връщан от аптека заради сгрешени данни в нея, обясниха за БНР от Българския..
Зачестяват сигналите за нарушители, превишаващи 3-часовия престой в обхвата на "синята зона", на местата, предназначени за хора с увреждания. Директорът на общинското предприятие "Общински паркинги и синя зона" Добромир Арнаудов не отрече съществуването на проблема. Той обясни, че 15 екипа от инспектори извършват непрекъснати проверки, но те няма как..
През лятото се очаква да заработи "зелената зона" във Варна. Подготвя се документацията за провеждане на обществена поръчка за софтуерната поддръжка и управление на кратковременното паркиране. Това каза директорът на общинското предприятие "Общински паркинги и синя зона" Добромир Арнаудов. Той припомни, че "зелената зона" позволява 5-часов платен престой..
Здравната комисия в парламента ще разгледа отложения от миналата седмица проект на решение, според който със закон ще се забранят рекламата, предлагането и продажбата на продукти, съдържащи наркотични вещества, прекурсори и техни аналози, включително на електронни цигари, вейпове, дъвки, бонбони и шоколади с такива вещества, предаде БНР. Предвиден е..
В началото на ноември 15 души загинаха, а десетки бяха ранени, след като бетонна козирка се срути на основната железопътна гара в сръбския град Нови Сад. Последваха многохилядни протести с настояване за оставка на правителството. Трагичен инцидент с козирка имаше преди години и във Варна. Изминаха 17 години от смъртта на 22-годишната..