Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нападателят на Дебора остава в ареста

Автор:
Снимка: iStock

Окръжният съд в Стара Загора потвърди най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на 26-годишния охранител Георги Георгиев, предаде БНР. 

На заседанието днес от Окръжната прокуратура в Стара Загора поискаха обвиняемият Георги Георгиев да остане за постоянно в ареста с мотив, че е обществено опасен, обвинен е в тежко умишлено престъпление, налице е обосновано предположение, че именно той е отправил 6 закани за убийство към 18-годишната Дебора. 

Освен това Георгиев е с влязла в сила присъда за престъпление срещу личността. 

Окръжният съд се съобрази с мотивите и реши да го остави за постоянно в ареста по обвиненията за заплахи и закана за убийство.

Защитата му поиска той да бъде освободен и изтъкна, че задържането му е в отговор на обществен и медиен натиск. Адвокат Петко Кънев заяви, че съставът на Районния съд, който на 31 юли остави в ареста 26 годишния мъж е незаконосъобразен. 

Самият Георги Георгиев отрече да е заплашвал Дебора. Той увери, че няма да пречи на разследването и мотивира искането за освобождаването си с грижи за малката си дъщеря. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Сухи треви горят край Владиславово

Два екипа на пожарната са на мястото на пожар близо до вилната зона в квартал "Владислав Варненчик" във Варна, горят сухи треви и храсти, съобщиха от пожарната. Няма пострадали и опасност за сградите там.  Пожарът е над бл. 32 и още не е загасен, допълват от пресцентъра на РДВР-Варна.  Следобед е горял пожар и във варненския квартал "Младост". От..

публикувано на 09.08.25 в 20:30

Слънчево и горещо ще е времето в неделя

През нощта ще е ясно и почти тихо, по крайбрежието ще духа слаб вятър от северна четвърт. Преобладаващите минимални температури ще са между 16° и 21°, по Черноморието 18° - 23°. П рез деня ще е слънчево, следобед горещо. Ще духа слаб до умерен вятър от източна четвърт. Дневните температури слабо ще се повишат и преобладаващите максимални във..

публикувано на 09.08.25 в 15:24

Среднощна проверка по заведения край варненския плаж направи полицията в петък вечер

Десета  - за този летен сезон, акция по  заведенията край морския бряг, се проведе снощи. Инспекцията бе осъществена от служители на „Криминална полиция“ и екипи на Първо и Второ РУ. Целта на операцията отново бе установяване на малолетни и непълнолетни лица – без придружител, след 22 часа; установяване на лица разпространяващи наркотични вещества...

публикувано на 09.08.25 в 13:49

Албания отбеляза 3.4% ръст на БВП през първото тримесечие на 2025 г.

Албанската икономика е нараснала с 3.4% през първото тримесечие на 2025 г., а инфлацията се е задържала под целевото ниво. Основен принос за растежа имат туризмът, инвестициите и износът. Това заяви управителят на централната банка на страната Гент Сейко.  Междувременно Представители на туристическия сектор настояват за реформа в..

публикувано на 09.08.25 в 10:52

Над 5 млрд. долара за научноизследователска дейност в Турция за 2024 г.

Турция е похарчила рекордните 5,43 млрд. щатски долара за научноизследователска и развойна дейност през 2024 г., което представлява 1,51% от централния бюджет и 0,41% от БВП, който миналата година е възлизал на 1,32 трлн. щатски долара.  Това стана ясно от данните на Турския статистически институт (TÜİK), съобщава БГНЕС.  По-голямата част от бюджета..

публикувано на 09.08.25 в 10:50
Снимката е илюстративна

Кораби на ВМС са отворени за посещение от граждани

Дни на отворените врати по повод 146-та годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България ще има в Морска гара-Варна днес и утре. От 10.30 до 17.00 ч. граждани и гости на града ще могат да разгледат кораби  и статичен показ на техника и въоръжение от състава на Военноморските сили. На 10 август, неделя от 9.00 ч. на Морска..

публикувано на 09.08.25 в 10:20

В активния летен сезон, ръст на случаи от салмонела и чревни инфекции по Черноморието

Нараства тенденцията на случаи на салмонела и чревни инфекции по Черноморието в активния летен сезон. През последните седмици здравните власти във Варна регистрират ръст на заболелите. От РЗИ отчитат, че с всяка изминала седмица случаите на стомашно-чревни инфекции и салмонела се увеличават, а една от причините за това са високите летни..

публикувано на 09.08.25 в 09:49