През 2012 година Снежина Кръстева решава да изненада съпруга си Димитър Кръстев, като организира семейна вечеря на плажа в кв. "Аспарухово". Димитър Кръстев е артист и работи през лятото, а вечерята изненада е по повод приключването на летния сезон. След тази вечеря Снежина решава, че би могла да организира семейна вечеря с много хора и започва да мечтае за нея. Не губи много време и през 2015 година организира първата. Нарича я "Най-дългата вечеря на плажа", избира и датата 5 септември – в навечерието на Съединението на България, защото в основата на това събитие е всички да бъдат заедно. Такова е и мотото през всичките години до днес – „Заедност“. На първата вечеря, която се провежда на 5 септември, се събират около 10-тина предимно познати на семейство Кръстеви от квартала, техни познати и приятели – общо около 600 души. Днес, девет години по-късно, "Най-дългата вечеря на плажа" събира около 3-4 хиляди души от цяла Североизточна България и е едно от очакваните летни събития на морската столица, вече и част от културния календар на Варна. Идеята за "Заедност" е в основата й, но датата е променена, заради по-хладното и дъждовно време през септември. Провежда се с финансовата подкрепа на община Варна и район "Аспарухово".
Тази година програмата ще започне в 19:30 ч. с детска анимация за най-малките посетители, подготвена от „Мимо шоу“ и съпроводена с много забавления и подаръци за децата. Участие ще вземат също балерините от „Балетна школа за принцеси“, а зрителите ще имат възможността за първи път да наблюдават и въздушна акробатика със звездите Христина Маврева и Иван Христов.
Със своята специална фолклорна програма за доброто настроение на публиката ще се погрижат Елица Тодорова и гайдарски оркестър „Диньо Маринов“, актьорите от огнено и светлинно шоу „Палячи“ ще представят поредния огнен спектакъл. Вечерта традиционно ще завърши с бляскаво светлинно шоу, а за първи път тази година ще има и лед-екрани, на които и най-отдалечените от сцената участници в проявата, ще могат да виждат всичко, което се случва на нея.
Специални гости на вечерята ще са дует „Ритон“.
За трета поредна година „Най-дългата вечеря на плажа“ ще се обвърже с благотворителната кампания на мотоклуб „Братя във вятъра“ в помощ на малките пациенти на Клиниката по детска клинична хематология и онкология към УМБАЛ „Света Марина“ във Варна.
През 2024 година "Най-дългата вечеря на плажа" ще стане на 10 години и ще се бори да влезе в книгата на Рекордите на Гинес.
Младо семейство дари ценна апаратура на родилното отделение на Многопрофилната болница за активно лечение (МБАЛ) „Св. Анна“ във Варна, съобщиха днес от лечебното заведение. Подаръкът е в знак на благодарност за грижите, положени за 31-годишната Меглена Рачева от крайморския град. Жената е приета бременна в седма гестационна седмица, след припадък и с..
От миналата седмица обсерваторията в село Камен бряг край Каварна отново работи след отстраняване на технически проблем. Съоръжението е отворено всеки вторник и петък от 21 часа и наблюдения са възможни при хубаво време. Туровете са напълно безплатни и се водят от варненския астроном Георги Георгиев. Обсерваторията е сред..
На 22 юли Православната църква почита паметта на света равноапостолна мироносица Мария Магдалeна, която изцелява бесове. В житието ѝ се разказва, че когато Исус Христос извършвал чудеса в Галилея, към него пристъпила жена на име Мария Магдалина (от гр. Магдала). Помолила го за помощ и Господ изгонил от тялото ѝ седем бесове, с което я излекувал. От..
След сигнал за забелязан черен леопард в района на село Караманите, община Вълчи дол, проведеното издирване не е открило следи от хищника. Това съобщи за Радио Варна Юзеир Рифатов, участник в издирвателните действия. По думите му, дронове и термокамери са обходили терен от около 700 декара, но не е засечено нито едно живо същество . Дори..
До 30 юли в Двореца в Балчик се провеждат Дни на италианската култура. Организатори са Държавен културен институт - културен център "Двореца" в Балчик и Консулският кореспондент на Италия във Варна, Международният артцентър "Антино" Рим в сътрудничество с Посолството на Италия и Италианския културен институт в София под патронажа на Министерството на..
Варненският драматичен театър „Стоян Бъчваров“ учредява в края на септември свой международен фестивален форум. Първото издание на Международния черноморски театрален фестивал (МЧТФ) ще се проведе в морската столица от 24 до 28 септември. Фестивалният слоган „Театърът се вълнува“ търси асоциативно емоционален паралел между изкуството и морето...
Ще бъде ясно и слънчево, следобед на места ще се развива купеста облачност. Ще духа слаб вятър от южна четвърт, следобед временно ще се усили до умерен и ще се обърне по крайбрежието от югоизток, а в Дунавската равнина от запад. Минимални температури между 17° и 22°, максималните още ще се повишат спрямо предните дни и ще са от 34° до 39°, по..