Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Загасиха пожара между провадийските села Блъсково и Чайка

Снимка: Румен Сарандев

Пожарът между селата Блъсково и Чайка е загасен напълно, съобщи директорът на Държавно горско стопанство - Провадия инж. Росен Русев. По първоначални данни пламъците са засегнали над 1000 декара широколистна гора. Днес служители от горското в Цонево, Суворово и Варна и пожарникари от района с четири коли обходиха района, като допълнително са облени с вода определени участъци, за които е имало съмнения, че могат отново да се възпламенят.

Имаше много критични моменти през изминалите дни и дори ми се струваше, че няма да се справим. Гледах умората на колегите и пожарникарите, очите им възпалени от огъня и сърцето ми се свиваше, защото знам че всички разчитат на нас – и хората от съседните села, и животните които напуснаха опожарения терен, сподели Айсел Айнурова от СИДП, която ръководеше от първия ден екипите от всички стопанства на предприятието, които денонощно участваха в овладяването на стихията.

 Тя каза още, че се радва много и няма търпение да се върне към рутинната си работа, но отново иска да напомни на хората да не палят огън в близост до горските територии, защото заради сушата огнената стихия може да превземе хиляди декари за минути.

Припомняме, че сигнал за пожара между двете провадийски села беше подаден в петък, като екипи от пожарната и горските стопанства в Североизтока веднага се включиха в гасенето му.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Започва безплатно тестване за хепатит В и С

На 21 юли започва информационна кампания и безплатно тестване за хепатит В и С в цялата страна, съобщиха от пресслужбата на Министерството на здравеопазването (МЗ), организатор на инициативата. Кампанията и изследването, които са организирани по повод Световния ден за борба с хепатита – 28 юли, ще се осъществяват чрез регионалните здравни..

публикувано на 20.07.25 в 16:29

Пожар пламна до Провадия

Екип на пожарната в община Провадия и водоноски от общината са на мястото на пожар на разклона за село Кривня, информира за Радио Варна Димо Димов-кмет на общината. Горят сухи треви и стари автомобилни гуми. Няма опасност от разпространение, няма пострадали хора. Снимки: Кадрия Мехмет

публикувано на 20.07.25 в 16:11

Затварят участък от пътя от кв. "Аспарухово" за кв. "Галата" от 21 юли

От понеделник – 21 юли, ще бъде затворен за движение на автомобили участъкът от ул. „Кап. I-ви ранг Георги Купов“ (разклона за кв. „Галата“) до  ул. „Боровец“ (разклона за местност Боровец – кръста). Във връзка с изпълнението на обект „Основен ремонт общински път VAR 1087/I-9/, кв. "Аспарухово" - кв. "Галата" от отбивката за местност..

публикувано на 20.07.25 в 15:30
Бойко Борисов

Б.Борисов: "Кметът на Варна е невинен, докато съдът не се произнесе."

За мен кметът на Варна е невинен, докато съдът не се произнесе. Това е и позицията на ГЕРБ, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по време на форума на младежката организация на партията, който се провежда днес в пловдивски хотел.  Според Борисов в медийното пространство вече не се засяга темата с корупцията в София. "Искам да знаете, че ние..

публикувано на 20.07.25 в 13:33
В Солун, 12 юни 2024 г.

Гърция на прага на нова гореща вълна

Гръцката метеорологична служба EMY издаде ново предупреждение за гореща вълна, която ще обхване страната през цялата предстояща седмица, предаде АФП. По данни на EMY, жегите ще започнат на 21 юли (понеделник), ще достигнат своя пик с прогнозни 43 градуса по Целзий на 22 юли (вторник) и постепенно ще отслабнат към 26 юли (събота). „Високи..

публикувано на 20.07.25 в 12:58

Пътна полиция регулира трафика в участъка Старо Оряхово-Рудник

Ограничено остава движението по пътя Варна-Бургас, в участъка Старо Оряхово-Рудник, заради пътен инцидент. Трафикът се регулира от екип на Пътна полиция. По-рано катастрофа имаше при разклона за Българово, в участъка Айтос -Бургас, но движението вече е възстановено. 

публикувано на 20.07.25 в 12:51

Движението в тунел "Витиня" ще е двупосочно от 21 юли

От 10:00 ч. на 21 юли (понеделник) до 10:00 ч. на 23 юли (сряда) движението през тунел „Витиня“ на автомагистрала (АМ) „Хемус“ ще се осъществява двупосочно в тръбата за Варна. Това съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).  Поради ремонтни дейности ще бъде ограничено преминаването в тръбата за София. От пътната..

публикувано на 20.07.25 в 12:46