Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нова голяма акция за предаване на капачки и стотинки във Варна на 30 септември

30 септември, събота, от 9 до 14 часа. Ако събирате капачки си отбележете датата. Мястото е известно– пред катедралния храм „Свето Успение Богородично“. Кампанията „Аз вярвам и помагам“ отново ще обедини хиляди хора от Варна и региона за благотворителна кауза. 

Целта в момента е до края на годината да се съберат половин милион лева. Те ще отидат за пълно обновяване на апаратурата в детската хирургия на болница „Света Анна“, както и за втора детска линейка, която ще е специализирана за бебета. Третата цел, мобилният пункт за кръводаряване, е почти готов и най-вероятно ще го видим на голямото събитие в края на месеца, съобщи Владислав Николов от инициативата „Аз вярвам и помагам“:

„Това нещо ще е първият в България мобилен пункт за кръводаряване, който ние тук ще го представим и вярвам, че хората ще го ползват в помощ на своите приятели,“ каза Николов.

Владислав Николов съобщи, че според данните от Спешния център във Варна първата детската линейка е използвана за над 1100 деца:

„Това е за близо 5-месечен период, което за мен е много стряскащо, но успокояващото е че имаме такъв материален предмет, който може да се ползва в помощ на децата.“

На 30 септември отново ще се събират и стотинки. Припомням, че в последната кампания от края на април бяха предадени за рециклиране 31 тона капачки, а даренията на стотинки бяха около 18 хиляди лева.

„Капачките се превърнаха в символ на обединение, благодарение на хората. Аз лично създадох нещо, но ако не бяха хората да повярват сами в себе си, вътре в душата, в сърцето си, реално аз щях да съм един много силен човек за себе си, но нямаше да съм постигнал нищо,“ категоричен е Владислав Николов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Специалисти: Социалните мрежи да се използват здравословно от децата, спорът дали да бъдат ограничени не води до нищо полезно

Идеята достъпът до социални мрежи на деца под 15 години да бъде ограничен предизвика оживен обществен дебат, който продължава и днес. Повод за него станаха изявленията на образователния министър Красимир Вълчев, че социалните мрежи  създават сериозни рискове за психичното здраве и развитието на децата. Мнението му беше подкрепено от председателя на..

публикувано на 17.10.25 в 08:00
Росен Йорданов

Росен Йорданов: В политиката моралът трябва да следва алтруистичния модел и всеки да знае своето място

В концертното студио на Радио Варна снощи се проведе среща-дискусия със социалния психолог Росен Йорданов на тема „Моралът в политиката" с вход свободен. Преди събитието с Росен Йорданов разговаря Валерия Василева. Темата за морала в политиката безспорно е много важна и актуална в обществото ни, но и твърде сложна - какви са вашите основни..

публикувано на 16.10.25 в 07:40

Талантливи деца от България влизат в световна надпревара за най-добро хайку

Децата от България ще имат възможност да участват за пета поредна година в XIX Световен конкурс за детско хайку, организиран от JAL Foundation в Япония. Темата на тазгодишното издание е „Звук“, а млади автори до 15-годишна възраст могат да изразят своята креативност чрез кратката японска поетична форма хайку, съчетана с рисунка. Това каза Зорница..

публикувано на 15.10.25 в 07:10

Тенденциите през есен 2025: Заложете на кафявите тонове, завръща се и модата на каскетите

Да използваме летните дрехи в есенната визия, като съчетаваме например любимите си летни топове с жилетка или сако. Този съвет даде за предаването "Новият ден" имиджовият консултант Румяна Димитрова. Когато купуваме дрехи, да залагаме на качествената и красива кройка, с добра изработка, и да мислим за поне още три дрехи, с които може да бъде съчетана,..

публикувано на 14.10.25 в 08:20

Станислава Томова-Съни: Освен талант и качества, овладяването на изкуството на танца изисква още желание и воля

Станислава Томова-Съни е основател и хореограф на Sunny Dance Studio . Започва да танцува като съвсем малка с народни танци в Детско-юношеския фолклорен ансамбъл "Ручейче" и Фолклорния ансамбъл към Община Варна.  През 2002 г. се пренасочва към аеробни занимания и след обучение става инструктор по латино аеробика към клуб "Темпо", а две..

публикувано на 13.10.25 в 08:10
Двамата историци в студиото на Радио Варна

Милко Палангурски и Веселин Янчев: Много е кратък хоризонтът на съвременните ни политици

Книгата „Три погледа върху Съединението от 1885 година“ беше представена във Варна през тази седмица. Автори са историците Милко Палангурски, Веселин Янчев и Петър Стоянович. Разговаряхме с двама от тях – професорите Палангурски и Янчев, но не само за самата книга или за това какво е казано и какво не за Съединението. Постепенно предмет на..

публикувано на 11.10.25 в 14:01

Д-р Ивайло Митковски: Политици насъскват хората да мразят

  Инцидентът във Варна, при който насъскани от стопанина си питбули, убиха домашен любимец и раниха човек , са резултат от езика на омразата който се насажда от политическите ни елити. Това каза в ефира на предаването ПФ д-р Ивайло Митковски,  председател на варненската организация на ДСБ. По думите му, така наречения елит на нацията, със своите..

публикувано на 10.10.25 в 18:32