Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"На същото място по същото време"

Втора самостоятелна изложба на Кирил Стефанов

Кирил Стефанов представя втората си самостоятелна изложба. "На същото място по същото време", защото тя е наистина точно година след първата му самостоятелна изява на същото място по същото време. Мястото е "Ателието" във Варна. Времето - 9 септември, но всимко е случайно съвпадение, казва Кирил Стефанов. Първата му самостоятелна изложба беше посвете на града, на Варна, мястото, където е родом и живее. Втората - отчасти.

"Това са годишните ми творби, които нямат обща тематика, както миналия път. Има картини на всякаква тематика и на разни неща, които на мен просто ми харесват. Мои лични търсения и т.н. Няма общо с миналата изложба. Има много подобни сюжети, защото сюжетът за града ми харесва и има още доста да изследвам в тази посока. Но има и други работи, които не са свързани с тази тема."

Много малка част от творбите на Кирил Стефанов не са от последната една година. Признава, че може да бъде мотивиран от всичко, до което се докосне.

"Околната среда, дори нещо елементарно като пътя ми до работа. Има много картини, които представят точно тези сцени. Плакатът на изложбата е това, което всяка сутрин виждам, когато отивам към работното си място."

Повече за изложбата "На същото място по същото време" чуйте от Кирил Стефанов в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мюзикълът "Зоро" в Летния театър във Варна

Мюзикълът „Зоро“ на Държавна опера-Русе ще бъде поставен на сцената на Летния театър във Варна тази вечер от 21 часа. Историята на вечния борец за справедливост ще бъде пресъздадена с много страст, музика и танц. В ролята на харизматичния Зоро ще видим Владимир Зомбори, а неговата любима Луиза Пулидо ще бъде изиграна от ангелогласната Симона..

публикувано на 24.08.25 в 10:05
Пол Маккартни

Пол Маккартни обяви издаването на нова колекция от песни на The Beatles

Пол Маккартни обяви издаването на нова колекция от песни на The Beatles. Артистът съобщи това на страницата си в социалната мрежа Instagram. Според него, изданието ще се казва Anthology 4, като в мрежата вече се появи евентуален списък с песни.  „Историята на Бийтълс по техни думи. Anthology 2025 - музика, книга и сериал на платформата Disney+..

публикувано на 23.08.25 в 10:21

С премиера на "Фауст" във Варна закриват Опера в Летния театър

"Фауст“ от Шарл Гуно, премиерна постановка на Варненската опера, дело на режисьорката Вера Немирова, закрива 16-ото издание на фестивала Опера в Летния театър на 27 август. Творбата на Гуно е от най-популярните опери, създадени през втората половина на XIX век. Либретистите Жул Барбие и Мишел Каре адаптират поемата на Гьоте, която вдъхновява редица..

публикувано на 22.08.25 в 14:44

Във Варна започва 33-тото издание на "Любовта е лудост"

33-тото издание на международния филмов фестивал „Любовта е лудост“ започва тази вечер във Варна и ще продължи до края на месеца. Откриването ще бъде от 19 часа в Зала 1 на Фестивалния и конгресен център. Начало на събитието ще даде италианската романтична комедия на режисьора Паоло Дженовезе „Любовта е лудост“, която "връща старата слава на..

публикувано на 22.08.25 в 12:35

Отлагат представлението на „Лавандулови момичета“ за 30 септември

Поради заболяване на актьор представлението на „Лавандулови момичета“, предвидено за 5 септември, ще се играе на 30 септември от 19, 00 часа на Сцена Филиал, съобщават от Драматичен театър „Стоян Бъчваров“ Варна. Всички закупени билети важат без презаверка. Желаещите да върнат своите билети могат да го направят до 31 август на касата на ДТ „Стоян..

публикувано на 21.08.25 в 14:29

Красимира Стоянова: Винаги ме е привличала музиката, която изисква не просто глас, а душа и мисъл

„Русалка“ от Антонин Дворжак е с първо представление в България в рамките на 16-ото издание на фестивала „Опера в Летния театър“ във Варна. Премиерата е тази вечер.  В главните роли на Русалка и Принца влизат световноизвестното сопрано Красимира Стоянова и тенорът от австрийско-австралийски произход Жерар Шнайдер. Спектакъла ще дирижира..

публикувано на 20.08.25 в 14:57

За втори път Лятна фиеста в Балчик

Лятна Фиеста Балчик 2025 ще се проведе от 21 до 24 август на терена пред клуб АРДА в квартал "Левски" в Балчик. Празникът ще премине под мотото "Море, музика и още нещо..." и ще бъде с вход свободен. Началото на програмата, която включва разнообразни активности и забавления, ще е от 18.30 часа всеки ден. Фестивалът се организира от дружеството "Електра..

публикувано на 19.08.25 в 09:22