Унищожиха с контролиран взрив открития край село Тюленово дрон с прикрепен боеприпас, съобщават от пресслужбата на Военноморските сили.
Поради силно увреденото му състояние, преместването и превозването на боеприпаса до полигон или друго, подходящо за обезвреждане пространство е било невъзможно и затова той е унищожен на мястото, където е открит.
Районът, в радиус от 150 м. около боеприпаса, е обезопасен. Хората, обитаващи намиращите се в близост сгради, са предупредени за стриктно спазване на указаните им мерки за безопасност.
В 11:00 часа боеприпасът е унищожен, при спазване на всички изискуеми мерки за безопасност.
Младият пътешественик Мориц Пренингер е загинал в България, предаде БГНЕС. 23-годишният австриец започва на 6 юни пътешествие с каяк по река Дунав с цел да премине пътя от Линц до Истанбул и активно документира приключението си в Instagram, където близо 10 000 последователи следят всеки етап от неговото пътуване. „Обичам приключенията.“ – така..
Община Варна напомня, че във връзка с проект на „Водоснабдяване и канализация - Варна" ООД за реконструкция и доизграждане на ВиК мрежата в града от 18 септември (четвъртък) ще бъде затворен за движение участък от бул. „Осми приморски полк“. Дейностите ще обхванат района на бившето военно поделение „Светкавица“ - отсечката между ул. „Арх. Манол..
Три охранителни фирми са се присъединили към платформата срещу нарушителите на пътя, създадена от Областната дирекция на МВР във Варна, в партньорство с неправителствени организации. Това съобщи съобщи старши комисар Красен Торимацов - директор на Областната дирекция на полицията в морската столица. С видеорегистраторите от автомобилите си тези фирми..
Пожарът под Аспарухов мост е потушен, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във Варна. Огънят е в ъзникнал в база на бивша сметопочистваща фирма, най-вероятно при почистване на отпадъци. Багер е извършвал дейност и евентуално е тръгнал от искра, допълват от варненската полиция. Нанесени са материални щети - изгорели са..
Нарастващият брой жители и по-интензивният живот в община Белослав водят до сериозно увеличение на битовите отпадъци - с между 35 и 50 тона месечно повече в сравнение с преди година. Това каза кметът на община Белослав Деян Иванов и уточни, че администрацията търси решения за по-ефективно сметосъбиране. Един камион побира около 5 тона. Лесно може..
С дарения са закупени контейнери, в които временно да бъдат настанени, останалите без дом семейства след пожара от кв. "Изгрев" в Белослав. Предвидени са и ремонтни дейности за възстановяване на по-малко засегнатите къщи. Това каза кметът на Белослав Деян Иванов. Той увери, че няма да оставят човек без покрив над главата до началото на зимата. Всички..
В община Белослав текат редица инфраструктурни проекти за обновяване на уличната и водопроводната мрежа. В самия град започва реконструкция на улици за приблизително 6 млн. лв., като ремонтите стартират още през следващите седмици. Това съобщи кметът на Белослав Деян Иванов в сутрешния блок на Радио Варна "Новият ден", като подчерта, че..