Огромен контейнер е разположен пред Електротехническия факултет в двора на Техническия университет във Варна. Още в първия един час от инициативата, контейнерът беше почти наполовина пълен с чувалите с кенчета, благодарение на помощта на десетките доброволци.
До контейнера има разположена и урна, в която всеки може да дари средства.
Акцията продължава до 16.00 часа, а организаторите напомнят, че е необходимо кенчетата да бъдат добре смачкани преди предаване за да заемат по-малко място.
6-годишната Рали се бори с тежко рядко заболяване - синдром на Лий. Всеки ден с храната си Рали приема над 20 вида хранителни добавки - витамини, антиоксиданти и ензими, които са ужасно кисели, люти и горчиви. Те са жизненоважни за нея, като въздуха. Благодарение на тях тя печели малко време, с надежда да дочака разработването на лек.
Затова и със сърбаните средства от кампанията ще бъде финансиран научен проект за генна терапия на синдрома. Надежда има, защото консорциум на екипи от американски, британски и германски учени вече разработват генна заместителна терапия за конкретната мутация на Рали и за всички деца по света, които също я носят. В същото време тестват в лабораторни условия дали някое съществуващо лекарство не би било спасително за Рали. За успешно реализиране на проекта е необходимо осигуряването на финансиране от 600 хиляди долара.
Всеки който има желание да помогне, може да го направи и чрез дарение по банков път на IBAN BG16STSA93000028370556, Титуляр: Изабел Атанасова Николаева. На сайта
https://give.rarevillage.org/campaign/cure-atp6/c322315 можете да проследите и движението на средствата към фондацията.
Наследниците на въстаника Ташко Костов - Салашки направиха дарение на Музея за нова история на Варна. Сред дарените вещи са лични принадлежности и оборудване, предоставени от внуците Анастас Станев и Васил Василев, както и от правнука Михаил Михайлов. Те получиха благодарствени грамоти от екипа на музея в знак на признателност. Траян Димитров,..
Над 2000 са билбордовете на територията на община Варна. В неделя останаха с един по-малко, защото едно от съоръженията не устоя и падна. За щастие без трагични последствия. Това ни накара да се поинтересуваме какъв е редът за монтирането на билбордове. Процедурата изясни заместник-кметът Илия Коев. Предстои създаването на интерактивна карта..
В края на миналия век проф. д-р Ангел Ангелов написва главата "Инфекциозни болести" в учебника по клинична патология (1996 г.). Тогава публикува и една кратка статия във варненския вестник "Черно море", адресирана към широката общественост. В нея отбелязва тревожното нарастване на честота на някои инфекциозни болести и възникването на нови..
Какво се случва на аспаруховския плаж? Този въпрос задават варненци в местни фейсбук групи, след като там бяха публикувани снимки на обособен с метални преграждения участък от плажната ивица и наличието на багер. Нов ресторант се прави на плажа. Ще е преместваем обект, на мястото на заведение, премахнато миналото лято. Това коментира за Радио..
Метален сандък, пълен с осолен пясък, е поставен до сп. "Нептун" във Варна, видя репортер на Радио Варна. Пясъкът е за третиране на пътното платно и около спирката при евентуално заледяване. За Варна през нощта температурите ще паднат до минус 1°, максималната температура првз деня е 5°. През нощта в Източна България ще бъде предимно облачно, без..
Фотоизложба „55 години курортен комплекс Албена“ е името на фотоизложбата, която се откри снощи в София в Галерия ART Hotel 158. На откриването присъстваха над 40 представители на бизнеса, държавната администрация, дипломати и културни институти, съобщават от курорта до Балчик. 30-те снимки акцентират върху уникалната природа на комплекса,..
Гейтове под открито небе изграждат на летището във Варна. Със зелени градини и плажни барове пътниците, дошли на почивка, максимално ще уплътнят престоя си преди да бъдат отведени в самолета. Това каза Светлана Симеонова, началник търговски отдел във "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт". Проектът е уникален не само за България, но и за цяла Европа,..