Жители на варненския квартал "Победа" организират граждански протест с искането дворът на Професионалната техническа гимназия да бъде отворен и в извънучебно време, за да се ползва за безопасно спортуване на децата от района.
Протестът ще се проведе от 18 часа на ул. „Цанко Дюстабанов “10 (срещу входa на ПТГ). Жители на квартала ще изразят своето несъгласие и пред сградата на Регионалното управление на образованието във Варна на улица "Цар Симеон I"32 в 18.00 часа.
"Каним Директора на Професионална Техническа Гимназия (ПТГ) - Варна. Каним представител на РУО - Варна, като представител на Министерство на образованието и науката. Каним представители на Община Варна - Дирекция "Спорт". Каним медиите, за да отразите нашия мирен протест в името на социалната кауза - да могат нашите деца да карат колело, да играят футбол, волейбол, баскетбол, без да се притесняваме за тяхното здраве и живот. Да могат да правят всичко това, но не между колите по паркингите и улиците в квартала, а в прекрасния голям двор на ПТГ - Варна, който в извънучебно време е неизползван, но и недостъпен за общността", призовават организаторите на протеста.
Те се събраха със същото искане и на 29 юни тази година. "Първия път успяхме да постигнем първата си цел - отваряне на училището за летният сезон, но сега е заключено отново... Готови сме на всичко за безопасността на нашите деца!", допълниха те.
От началото на учебната година достъпът за външни лица в двора на гимназията е забранен, след като временно беше използван от жиеещите в района през лятната ваканция.
Владимир Пирев е един от родителите, които организират двойния протест днес – мотивите му:
„Това не е обществен парк, това е училищен двор“, категорична е Милена Миткова – заместник-директор на Професионалната техническа гимназия. Тя изрази подкрепата си за протестиращите и техните искания като ги нарече основатели, но подчерта, че изпълнението им не е в правомощията на ръководството на училището. „Проблемът с парковете не трябва да бъде решаван от училището“, смята Миткова и допълни, че сградите в двора са публично държавна собственост с цел образование.
Председателят на Общински съвет - Варна Христо Димитров с изявление пред медиите относно подадената жалба до Административен съд - Варна срещу избора на изпълняващ функциите кмет след задържането на Благомир Коцев. Димитров посочи, че първоначално до него е достигнала заповед, според която заместник на кмета ще бъде Димитър Кирчев. По-късно идва втора..
Лошото управление на водите води до безводие. Заради аварии в старата водопроводна мрежа и кражбите на вода хиляди домакинства остават на режим. Това коментира инж. Димитър Куманов от сдружение "Балканка". По думите му от НИМХ са оповестили данни пред парламента, че за миналата година количеството на валежите в страната е било в норма, но въпреки това на..
Изявлението на Христо Димитров пред медиите е планирано за 11 часа. Очаква се тогава той да обяви становището си относно подадената жалба до Административен съд - Варна срещу избора на изпълняващ функциите кмет след задържането на Благомир Коцев. Припомням, че на последното заседание на Общинския съвет във Варна общинският съветник от групата на..
Риболовният кораб “Чавдар“, служил в българските води от 1964 година, ще бъде потопен край бреговете на Созопол. Това съобщи в профила си във Фейсбук Михаил Заимов, който е инициатор на идеята за превръщането на плавателния съд в изкуствен риф. Първоначалната дата за потапянето е 6 август, но заради прогнозите за влошаване на времето акцията..
От 18 градуса в Добрич и Разград до 24 градуса по носовете Емине и Калиакра са температурите тази сутрин. Във Варна термометрите показват 23 градуса. А тмосферното налягане е 1015 хПа – по-високо от средното за месеца и до обяд слабо ще се повиши, след обяд ще се понижава. Относителна влажност на въздуха е 59 %. Слънчево, във вътрешността на..
От 22:00 ч. на 5 август (вторник) до 4:00 ч. сутринта на 6 август (сряда), както и от 22:00 ч. на 6 август до 4:00 ч. сутринта на 7 август (четвъртък), ще бъдат извършвани дейности по актуализация на електронната система за събиране на пътни такси. По време на работата по нея са възможни затруднения при купуването на е-винетки и маршрутни кар ти...
Нарушаването на хранителните вериги, спадът в броя на рибите, разпространението на инвазивни видове и други негативни последици от затоплянето на водата в Средиземно море се усещат все по-силно в Гърция, сочи проучване на гръцкия Център за морски изследвания (HCMR), цитирано от електронното издание на в. „Катимерини“. Според проучването, в..