От Европейския център за транспортни политики (ЕЦТП) са провели собствено разследване и след втория тур от местните избори ще обявят схема за злоупотреби в агенция „Пътна инфраструктура“. „Тогава ще си отговорим защо безопасността по пътищата е такова ниво“, съобщи пред БНР-Радио София Диана Русинова от ЕЦТП.
Тя припомни, че в ЕС страната ни е втора по смъртност от пътни инциденти за 2022 година. „Направо сме „шампиони“… Срамота е. Макар и с работещо правителство, резултати по отношение на пътната безопасност няма, защото това не е тема приоритет. Управляващите сякаш се интересуват само от обществени поръчки и как да си разделят комисионите. Малки фирми, които работят качествено са изтикани настрани. Демек целта им е „да подменим вашите фирми с нашите“, посочи Русинова.
По думите й лобисти години наред не дават да се въведат промени в обучението на водачи на МПС: „В Европа са на светлинни години от нас в обучението на шофьори. Там не се говори за часове, а за изминати километри и усвоени знания. И всичко е дигитално.“
Експертът отбеляза, че други слаби места са пътната инфраструктура и МВР.
Срокът за кандидатстване в електронната система за прием в общинските детски градини във Варна продължава до 23:59 ч. на 30 май ( петък ) . Заявления могат да се подават и на място в сградата на Община Варна, етаж 11, стая 14, до 17:00 ч. в същия ден, припомнят от дирекция „Образование и младежки дейности“ към Община Варна. Първото класиране ще..
Проектът за изграждане на панорамна асансьорна кула вече има одобрено разрешително за строеж. Изграждането на съоръжението ще започне след 1 октомври, съобщиха за Радио Варна от „Холдинг Варна“ АД . Асансьорът ще осигури директна и удобна връзка между Морската градина и крайбрежната зона, като са съобразени нуждите на хора с увреждания, семейства с..
Високотехнологичен робот ще помага на деца с проблеми в моториката да проходят и да бъдат самостоятелни. Апаратурата бе представен днес в Дома за медико-социални грижи за деца във Варна. Апаратът е закупен, изцяло със средства, осигурен от дарители, каза директорът на лечебния комплекс Стефка Джанкова.
Специализираната полицейска операция по линия разпространение на наркотични вещества е проведена вчера в Балчик, съобщава пресцентърът на Областната дирекция на МВР в Добрич. Около 16:30 часа служители на Сектор на специализирано тактическо звено за бързи действия - Варна и РУ МВР Балчик в условията на неотложност извършват проверка на частен..
Председателят на СБЖ (Съюз на българските журналисти), Снежана Тодорова, бе удостоена с голямата награда "Златният тризъбец" за принос в развитието на журналистиката. Скулптурата, която е дело на Пламен Братанов, се връчва само по специални поводи от Регионалната структура на СБЖ във Варна.
Безплатни профилактични прегледи на бенки ще бъдат организирани за варненци на 30 и 31 май. Мобилните кабинети ще бъдат разположени пред Катедрален храм „Свето Успение Богородично“ и са част от кампания за обществено здраве на известна марка козметика. От началото на юни инициативата ще продължи с безплатни прегледи в кабинетите на дерматолозите по..
Битовите потребители остават за неограничен срок на регулиран пазар на електроенергия, каза на брифинг в Министерския съвет министърът на енергетиката Жечо Станков, предаде БТА. Решението, което взе Министерският съвет днес, гарантира приходите на Фонд "Сигурност на електроенергийната система", което пък гарантира устойчивата работа на енергетиката и..