Рано тази сутрин от складова база в Бургас под полицейска охрана потеглиха машините в общините, където в неделя ще има балотаж, предаде кореспондентът на БГНЕС от региона.
Миналата събота 586 машини, които цяла вечер се охраняваха, бяха върнати обратно в София. 21 балотажа ще има в Бургаска област. В две общини – Несебър и Средец ще избират кмет. Два дни преди балотажа, на който ще може да се гласува с машини, доставчикът на машите от "Сиела Норма" предупреди, че има риск от дефекти при отпечатването на хартиените разписки, тъй като ЦИК са заложили двойно по-голям от стандартния размер на ролките,.
„Утре на изборите ще си проличи дали това е наистина е проблем или не е. В момента се свалят машините, вкарваме ги вътре. Обработват се секция по секция. Правим проверка, в момента, в който сме готови пускаме лъчовете”, коментира представителят на „Сиела Норма” Петко Калев.
„В 21 населени места в 9 общински избирателни комисии ще се проведат избори балотаж. Четири лъча, общо 60 машини ще отидат до населените места, където трябва да бъде осъществено гласуването с тях. По отношение на сигурността всичко е на много високо ниво“, заяви Марин Димитров, началник на отдел „Охранителна полиция” към ОДМВР Бургас.Днес от 9.00 часа трябваше да бъде затворен за ремонт участък от пътя между Аспарухово и Галата. Движението в участъка от ул. „Кап. I-ви ранг Георги Купов“ (разклона за кв. „Галата“) до ул. „Боровец“ (разклона за местност Боровец – кръста) обаче няма да бъде преустановено днес, а само ще бъде разположена техниката. Причината е, че не е била..
От 17 градуса в Шумен до 24 градуса на нос Калиакра и в Силистра са температурите на въздуха тази сутрин измерени точно в 6.00 часа. 18 градуса е в Добрич, 22 градуса в Бургас, 20 градуса във Варна. Във Варна атмосферното налягане е 1008 хПа – близко до нормата за месеца, слабо ще се понижи, относителната влажност на въздуха е 81%. Днес..
На 21 юли започва информационна кампания и безплатно тестване за хепатит В и С в цялата страна, съобщиха от пресслужбата на Министерството на здравеопазването (МЗ), организатор на инициативата. Кампанията и изследването, които са организирани по повод Световния ден за борба с хепатита – 28 юли, ще се осъществяват чрез регионалните здравни..
Екип на пожарната в община Провадия и водоноски от общината са на мястото на пожар на разклона за село Кривня, информира за Радио Варна Димо Димов-кмет на общината. Горят сухи треви и стари автомобилни гуми. Няма опасност от разпространение, няма пострадали хора. Снимки: Кадрия Мехмет
От понеделник – 21 юли, ще бъде затворен за движение на автомобили участъкът от ул. „Кап. I-ви ранг Георги Купов“ (разклона за кв. „Галата“) до ул. „Боровец“ (разклона за местност Боровец – кръста). Във връзка с изпълнението на обект „Основен ремонт общински път VAR 1087/I-9/, кв. "Аспарухово" - кв. "Галата" от отбивката за местност..
За мен кметът на Варна е невинен, докато съдът не се произнесе. Това е и позицията на ГЕРБ, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по време на форума на младежката организация на партията, който се провежда днес в пловдивски хотел. Според Борисов в медийното пространство вече не се засяга темата с корупцията в София. "Искам да знаете, че ние..
Гръцката метеорологична служба EMY издаде ново предупреждение за гореща вълна, която ще обхване страната през цялата предстояща седмица, предаде АФП. По данни на EMY, жегите ще започнат на 21 юли (понеделник), ще достигнат своя пик с прогнозни 43 градуса по Целзий на 22 юли (вторник) и постепенно ще отслабнат към 26 юли (събота). „Високи..