На втория тур той получи подкрепата на 75 процента от избирателите. Опонентът му д-р Парсек Салбашян е получил около 25 процента, показва паралелното преброяване от щаба на Николай Ангелов. На първи тур резултатът бе 49 срещу 17 на сто.
На балотажа в община Балчик изборният ден приключи в 36-те секции навреме в 20.00 часа. На първи тур от имаши право близо 16 600 избиратели, до урните отидоха почти 8500 души или близо 51%, а сега на втория тур гласуваха 5791 или 34.79%.
Победителят сподели, че продължава посоката, която е поел. По думите му за него кампанията е била изнервяща, защото не успя да спечели от първия тур със съвсем малко. Другият момент е ниската активност на балотажа. "Не очакват под 6000 души да гласуват. Опитвахме се да убеждаваме хората, че трябва да гласуват, но може би огромната разлика от първи тур накара хората да си останат вкъщи" - коментира още той.
В едно от последните си изявления Николай Ангелов, влязъл в кампанията за пети път със слогана „Устойчивост и развитие“, обяви какво ще се случи още в първата година: интелигентно LED осветление в град Балчик и в селата Оброчище, Кранево, Рогачево и Църква; осем нови детски площадки и ремонт на съществуващите в града и по селата; нови паркове и спортни площадки в осем села; асфалтиране на улици /в списъка са “Александър Стамболийски”, “Райко Дасколов”, “Средна гора”, “Тунджа”, “Странджа”, “Люлин”, “Дионисополис”, “Черно море” /частично/; продължава разширяването на парка в ЖК “Балик”;нова ритуална зала в новия гробищен парк;Приют за бездомните кучета; в големите детски градини ще се направи т.нар. солна стая за профилактика на детското здраве.
„Приемам инфраструктурните дейности по селата като ежедневна отговорност на Общината и затова няма да изброявам детайли, улици, градинки и т.н.
Не съм акцентирал върху най-амбициозните си планове. Това са да изградим нов летен кино-театър в района на алея “Ехо” и съвсем нова спортна зала в района на бившата автомобилна школа“ – казва още Николай Ангелов.
Два екипа на пожарната са на мястото на пожар близо до вилната зона в квартал "Владислав Варненчик" във Варна, горят сухи треви и храсти, съобщиха от пожарната. Няма пострадали и опасност за сградите там. Пожарът е над бл. 32 и още не е загасен, допълват от пресцентъра на РДВР-Варна. Следобед е горял пожар и във варненския квартал "Младост". От..
През нощта ще е ясно и почти тихо, по крайбрежието ще духа слаб вятър от северна четвърт. Преобладаващите минимални температури ще са между 16° и 21°, по Черноморието 18° - 23°. П рез деня ще е слънчево, следобед горещо. Ще духа слаб до умерен вятър от източна четвърт. Дневните температури слабо ще се повишат и преобладаващите максимални във..
Десета - за този летен сезон, акция по заведенията край морския бряг, се проведе снощи. Инспекцията бе осъществена от служители на „Криминална полиция“ и екипи на Първо и Второ РУ. Целта на операцията отново бе установяване на малолетни и непълнолетни лица – без придружител, след 22 часа; установяване на лица разпространяващи наркотични вещества...
Албанската икономика е нараснала с 3.4% през първото тримесечие на 2025 г., а инфлацията се е задържала под целевото ниво. Основен принос за растежа имат туризмът, инвестициите и износът. Това заяви управителят на централната банка на страната Гент Сейко. Междувременно Представители на туристическия сектор настояват за реформа в..
Турция е похарчила рекордните 5,43 млрд. щатски долара за научноизследователска и развойна дейност през 2024 г., което представлява 1,51% от централния бюджет и 0,41% от БВП, който миналата година е възлизал на 1,32 трлн. щатски долара. Това стана ясно от данните на Турския статистически институт (TÜİK), съобщава БГНЕС. По-голямата част от бюджета..
Дни на отворените врати по повод 146-та годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България ще има в Морска гара-Варна днес и утре. От 10.30 до 17.00 ч. граждани и гости на града ще могат да разгледат кораби и статичен показ на техника и въоръжение от състава на Военноморските сили. На 10 август, неделя от 9.00 ч. на Морска..
Нараства тенденцията на случаи на салмонела и чревни инфекции по Черноморието в активния летен сезон. През последните седмици здравните власти във Варна регистрират ръст на заболелите. От РЗИ отчитат, че с всяка изминала седмица случаите на стомашно-чревни инфекции и салмонела се увеличават, а една от причините за това са високите летни..