Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Йордан Йорданов: Нашата основна задача е да възвърнем доверието върху политиците

Той спечели правото си да управлява Община Добрич за трети пореден път

| Интервю
Кметът на Добрич Йордан Йорданов
Снимка: Община Добрич

При изключително ниска избирателна активност и след оспорвана битка следващият кмет на Община Добрич гласоподавателите определиха да е представителят на Местната коалиция "Движение България на гражданите" Йордан Йорданов. От над 74 200 избиратели в общината гласувалите са едва 17 866, а за Йорданов бюлетините в урните са 9 071. Йордан Йорданов спечели правото си да управлява Община Добрич за трети пореден път с преднина от 1016 гласа пред претендента за кметския стол на ГЕРБ Красимир Николов. Часове, след като станаха ясни окончателните резултати от балотажа тук, Йорданов заяви, че ще бъде кмет не само на гласувалите за него, но и на останалите, както и на всички, които не са отишли до урните. 

"Ние сме единствената местна коалиция в цяла България, може би единствените останали като модел, който печели областен град, което е изключително трудно и може би ни дава надежда, че България има един добър път за развитие", подчерта Йорданов. 

По думите му "заради целия политически хаос, заради ситуацията покрай машините, заради недоверието към политиците, всички местни политици през последния месец и половина се постараха да свалят цялата активност, защото с черната кампания, която проведоха срещу мен и моите колеги, те реално отвратиха, отблъснаха, голяма част от избиратели", каза Йордан Йорданов.

Той допълни: "Нашата основна задача е да възвърнем това доверие върху политиците, защото истината е, че няма друг модел на управление". 

Подробностите чуйте в звуковия файл:


Каква картина се очерта в осемте общини в област Добрич след двата тура на местните избори – с една дума пъстра. С по двама кметове са ГЕРБ – в Тервел и Шабла, двама са кметовете и на БСП – в общините Добричка и Генерал Тошево. В Община Добрич – Местната коалиция ДБГ, в Каварна – ВМРО и в Крушари – ДПС. Задачите им за следващите четири години са много и голяма част от тях са спешни. Дали ще успеят с реализирането им, предстои да видим. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Тридневна празнична програма за Деня на Варна

Богата и разнообразна програма за празника на Варна - 15 август Свето Успение Богородично, очакват варненци и гости на града. Тя обхваща дните от 15 до 17 август, а събитията са на няколко различни локации и включват музика, спорт, изобразително изкуство. Всички прояви от празничния афиш са напълно безплатни за варненци и гостите на града. В основната..

публикувано на 08.08.25 в 12:35

Буйове измерват вълнението на морето и температурата на водата на шест места по Черноморието ни

Буйове, които измерват вълнението на морето и температурата на водата, са инсталирани на шест места по Българското Черноморие.  Проектът за създаване на системата е на НИМХ, информира директорът на института - Иван Иванов. Националният институт по метеорология и хидрология във Варна участва в консорциум от осем научни институти и университети, които..

публикувано на 08.08.25 в 12:00

Д-р Тасков: Очакванията са за силен летен сезон, може да надминем предпандемичната 2019

Очакванията са да имаме най-силния сезон и да надминем предпандемичната 2019 година. До края на лятото ще бъде отчетен 60% ръст на немските туристи по Черноморието ни. Това коментира д-р Десислав Тасков, председател на парламентарната комисия по туризъм. Той посочи, че равносметката за сезона ще може да се направи в края на септември, но добрите резултати..

публикувано на 08.08.25 в 11:15

Цените днес вече в евро и лева

От днес е задължително двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро. Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите, а търговците получават два месеца гратисен период, за да приведат в съответствие софтуера на касовите си апарати, предаде БНР. Законът за въвеждане на еврото предвижда задължително от 8 август тази..

публикувано на 08.08.25 в 10:02

Специалист за фишинг атаките: SMS, изпратен в час, извън стандартното работно време, е сигнал за имама

Нова измама - фишинг офанзива със SMS в България се представя от името на куриерски компании. Целта е да се източат лични данни, както и финансова информация на потребителите. Новите измами се засичат все по-трудно, предупреждават експерти, тъй като новите технологии в комбинацията с изкуствения интелект дават все по-голяма преднина на престъпните групи...

публикувано на 08.08.25 в 09:05
Снимката е илюстративна.

Четвърти ден продължава ликвидирането на пожара до летището край Балчик

Четвърти ден продължава ликвидирането на пожара до Летището край Балчик , засегнал стотици декари борови гори и сухи треви. Произшествието е регистрирано в 12,33 ч. на 5 август, работата по него продължава близо 70 часа, като все още остава неприключено, отбелязва началникът на Районната служба Пожарна безопасност и защита на населението - Балчик..

публикувано на 08.08.25 в 08:35
Футболен клуб Спартак (Вн) има нов Управителен съвет

ОбС-Варна с призив към бизнеса да помогне на Спартак

Общински съвет – Варна отправя призив към представители на варненския бизнес, инвеститори, спонсори и дарители да окажат съдействие за стабилизиране и бъдещо развитие на ФК „Спартак“. Повод за това е постъпило днес писмо от клуба в деловодството на ОбС, в което се алармира за тежкото финансово състояние на „Спартак“. В документа се настоява за спешна..

публикувано на 07.08.25 в 16:55