Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Усложнена обстановка в редица общини във Варненско

Снимка: БГНЕС

По информация на оперативния дежурен в Областна администрация – Варна от тази сутрин, след община Варна и в община Вълчи дол има обявено бедствено положение. Още снощи там градът беше останал без ток, ураганният вятър и снеговалежът са съборили електрически стълбове, а заради снегонавяване има и затворени пътища в района.

Във вечерните часове снощи, след като аварирал ТИР затвори участък от пътя в района на Аксаковска панорама и спря движението на много автомобили и един автобус, се е наложило пътуващите в него 33 граждани на Молдова, сред които и 2 деца да бъдат изведени от мястото и настанени в помещение на община Аксаково, в читалището и в дома за стари хора.

Затворен за движение е път №2702 – Вълчи дол – Генерал Киселово – Ведрино.

От 22,00 часа снощи е бил затворен за движение и пътят Вълчи дол – Суворово.

Областното звено „Пътно управление- Варна“ информира, че третокласният път №207 Ветрино – с.Калоян - с.Търница /област Шумен/ също е затворен за движение.

Заради усложнената обстановка на пътя Добрич – с.Искър – Вълчи дол също е наложена забрана за движение на МПС.

Пътят Варна – Добрич е затворен за движение. 

От 7 часа тази сутрин забрана за движение на превозни средства е наложена и на пътя Аксаково – Аксаковска панорама – Кичево.

В отсечката от пътя Кичево – Албена също не се допуска никакво движение.

От електроразпределителното дружество информират, че селата Момчилово и Неофит Рилски в община Ветрино са без ток. Същото е положението и в голяма част от селата в общините Аксаково, Аврен, Белослав и с.Солник /община Долни Чифлик/, където изцяло или частично няма електрозахранване.

По информация на служители от Пътно управление, община Суворово е останала без електричество. Пак същите служители се борят със снегонавяванията по пътищата в този район, като се опитват да пробият двуметрови преспи на пътя с.Николаевка – с.Дръндар и към с.Изгрев.

Снегонавяване има и по пътя с.Калиманци /община Аксаково – с.Баново, където преспи, образували се по пътя затрудняват движението.

Снимката е илюстративна


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Десетки родители с децата си на протест до заключения двор на Техническата гимназия, затвориха за кратко бул. "Сливница"

Десетки родители с децата си излязоха на протест до заключения двор на Професионалната техническа гимназия във Варна заради липсата на безопасни пространства за игра  и отказа дворът да се отвори поне през летните месеци. Владимир Пирев и негови съмишленици от сдружение "Деец" казаха, че борбата за безопасна игра на децата продължава с години,  но..

публикувано на 11.08.25 в 21:15

Протестиращи деца и родители поискаха отново свободен достъп до двора на Техническата гимназия

Живеещи в района на Техникумите се събраха отново на мирен протест с искане за свободен достъп до двора на Техническата гимназия, извън учебно време. Проблемът е от години, но остава без решение.  Преди два месеца заинтересованите са поканени на среща с представители на местната и държавна власт в сградата на Община Варна, но изводите от нея..

публикувано на 11.08.25 в 19:05

Катастрофа преди село Сенокос затруднява движението по пътя Добрич - Балчик

Катастрофа преди село Сенокос затруднява движението по пътя Добрич - Балчик, предаде БТА. В инцидента участват два леки автомобила, камион за доставки и тежкотоварен камион.  На мястото на катастрофата има линейки. Екипи на полицията регулират движението в района, то е затруднено, като може да се минава по черен път.  От Областната дирекция на МВР в..

публикувано на 11.08.25 в 16:32

Реставрират паметните плочи край Пантеона във Варна

Реставрация на паметните плочи около Пантеона във Варна вече е в ход, след като историкът Симеон Кулиш подаде сигнали за лошото им състояние. Първият сигнал е от април 2024 г., когато една от плочите е била силно повредена. През месец юли тази година Кулиш подава и втори сигнал, след като състоянието се влошава – падат още плочи, а надписите са..

публикувано на 11.08.25 в 16:05

Еднодневната винетка валидна 24 часа от началната ѝ дата и час?

Промени в Наредбата за таксуването за преминаване по платената републиканска пътна мрежа са публикувани за обществено обсъждане. За пътните превозни средства до 3,5 тона да може да се плаща за електронна винетка със срок 24 часа, считано от началата ѝ дата и час на валидност.  Това предвижда Проект на Постановление на Министерския съвет за промени в..

публикувано на 11.08.25 в 15:54
Илюстративна снимка, архив.

59-годишен с опасност за живота след падане от ел. тротинетка във Варненско

59-годишен мъж е с опасност за живота след инцидент с електрическа тротинетка. Четири часа след полунощ в събота жителят на с. Медовец пада от електрическата си тротинетка. Пострадалият получил пневмоторакс, фрактури на ключица и ребра.  Мъжът е настанен в отделение по хирургия, с опасност за живота, съобщават от полицията.

публикувано на 11.08.25 в 14:58

На Златни пясъци задържаха 29-годишна украинка, ударила полицай

В курортен комплекс "Златни пясъци" полицията задържа 29-годишна украинка за хулиганство, изразяващо се в грубо нарушаване на обществения ред. Младата жена е крещяла и обиждала минувачи, впоследствие тя е нанесла удар в тила на полицейски служител, извикан на място по сигнал.  Жената била оставена в ареста на полицейското управление за срок до 24 часа,..

публикувано на 11.08.25 в 14:51