27 възрастни и три деца са евакуираните украински граждани, които прекараха нощта в хотел в Балчик, след като снощи автобусът им напуска пътното платно и закъсва в местността Равна гора между Балчик – Оброчище, изпълнявайки линия от Анталия до Киев. Сигналът е подаден в Общинския съвет за сигурност в 21.22 ч.
Хората са извозени на два пъти, операцията приключва за около час и половина в 23.00 часа, но при много сложна организация заради липсата на достатъчно снегопочистваща техника.
„Международният път I-9, в участъка от Дуранкулак – Оброчище, който е част от републиканската пътна мрежа, се почиства от две машини по данни на пътната служба. Едната аварира, а другата пристига от Дуранкулак, за да окаже помощ при разчистването на тапата от преспи и автомобили в местността Равна гора. Там тракторът К700 също аварира, впоследствие и изпратената от Балчик пожарна кола. Операцията приключва успешно, след като противопожарен автомобил от участък Кранево, през пътя Албена – Оброчище, успява да освободи трактора, който изтегля автобуса“ – обясни как се е разрешила кризисната ситуация ръководителят на Общинското звено за сигурност Валентин Попов.
Настаняването на 30-те украински граждани е поето от Общината, уточни заместник – кметът Димитрин Димитров. Предстои скоро да отпътуват към крайната си дестинация в Украйна.
По данни на Областна управа през денонощието на територията на цялата област екипи на ПБЗН работиха и продължават аварийно-спасителни дейности основно за отстраняване на паднали дървета и отваряне на пътища, евакуиране на хора от закъсали на пътя МПС. Четири екипа извършват евакуации на бедстващи по пътната мрежа граждани. Общият брой приети и отреагирани сигнали е 50, от тях 33 в координация с други служби. 13 са аварийно-спасителните дейности и технически помощи. Постъпилите сигнали за евакуация за изминалото денонощие са общо 9. Служителите на РД ПБЗН са участвали в евакуирането на 33 лица общо, няма бедстващи.
Подробностите чуйте в звуковия файл:
Сегашната билетна система в градския транспорт е морално остаряла и не подлежи на надграждане и модернизиране. До това заключение се е стигнало след назначаването на технически одит на системата през миналата година, каза заместник-кметът на община Варна Христо Рафайлов. Проектът е на стойност 7 200 000 лева. "Договорът за 3 години за..
Работещите в Държавната психиатрична болница „Карвуна“ психиатрична болница „Карвуна“ с настояване за повишаване на трудовите възнаграждения и подобряване на условията на труд. Лечебното заведение е под прякото подчинение на Министерството на здравеопазването и е изцяло на държавна издръжка. Капацитетът на болницата е за 90 човека, като това е..
Тримата младежи, пострадали от пожара в Кочани, са поставени в медикаментозна кома в реанимацията на ВМА-Варна. Възрастта им е от 20 до 25 години. Единият от мъжете е с 25 процента изгаряния, другият е с 10 процента. От снощи им се прелива кръв и кръвна плазма. Д-р Мирела Кирякова-ръководител на Районния център по трансфузионна хематология във..
България прие 14 пострадали при инцидента в Република Северна Македония. По информация от трите лечебни заведения, пациентите, хоспитализирани в тях, са в тежко състояние с изгаряния и инхалация на горещи газове, съобщиха от пресцентъра на Министерството на здравеопазването. Осем са настанените в УМБАСМ „Н. И. Пирогов". От тях трима са непълнолетни на..
Парламентарната група на "БСП-Обединена левица" внесе в деловодството на Народното събрание законопроект за промени в Наказателния кодекс (НК) заради насилието над животни. Това съобщи пред журналисти депутатът от левицата и председател на Младежкото обединение в БСП Габриел Вълков. Вълков обясни, че от левицата правят това заради случая в Перник...
Утрешният ден - вторник, 18 март, в България ще бъде обявен за ден за национален траур като израз на солидарност с най-близката ни съседка на Балканите. Това съобщи министър-председателят Росен Желязков във връзка с трагичния инцидент в град Кочани, при който при пожар в дискотека загинаха 59 души, а над 150 са ранените. Българският премиер изрази..
Посолството на България в Скопие, заедно със Ситуационния център на Министерството на външните работи, оказва съдействие за транспортирането и настаняването на роднините и близките на пострадалите при пожара в Кочани, Северна Македония, които бяха откарани в български болници. Българските дипломати осигуряват транспорта от Македония до България и..