60 млн. лева ще струва изграждането и оборудването на нова учебна база на Математическата гимназия във Варна. Сградата трябва да бъде построена в рамките на две години, a строителството да започне в началото на 2025 година, съобщи кметът на Варна Благомир Коцев.
Община Варна е заложила значителен ресурс от общата сума - около 8 719 800 лв. Средствата ще дойдат от държавния бюджет, припомни той.
Поставяме начало на изграждането на дългоочакваната нова учебна база на Математическата гимназия, коментира Коцев по повод възлагането на проектирането.
Радвам се да съобщя, че сроковете са обозрими. Много начална част от строително-ремонтни работи се надяваме да можем да започнем още в началото на 2025 година, а в двугодишните разчети сме предвидили и бюджет за следващата, каза още Коцев.
Подписали сме договора за идейните проекти и предстои да бъде подписан и договорът за проектирането. То трябва да бъде завършено в края на годината, след което ще стартираме строителните дейности.
Целта е да имаме готова сграда през 2026 година, обясни кметът на Варна
Вчера администрацията възложи изработване на инвестиционен проект за новия кампус, уточняват оттам.
Австрийската фирма “Рийглер Рийве Архитекти ЦТ” ГМБХ е избрана след провеждане през м. юли-август 2023 г. на открита процедура, като е предложила да изработи идейния и технически проект за сумата от 680 000 лева без ДДС. По-късно, в началото на м. ноември 2023 г., предходното ръководство на Общината е сключило договора с тях. Срокът на идейното проектирането е 45 дни, а на техническото – 60 дни. Финансирането на проектирането е със средства на Община Варна, уточняват от пресцентъра.
Чуйте повече от разговора на Даниела Стойнова с кмета на Варна Благомир Коцев:
Според актуализирания Интегриран национален план в областта на енергетиката и климата на Република България се предвижда изграждането на офшорни вятърни електроцентрали у нас, а проектите са за 21 мащабни ВЕИ централи в Североизточна България. Това заяви за предаването "Море и бряг" на Радио Варна Стоянка Димитрова, председател на сдружението с..
Авария на оптичен кабел възпрепятства свързването с телефонната централа на Университетската болница за активно лечение "Св. Марина" във Варна. (052 302 851 до 54). При необходимост за връзка с централата, можете да се обадите на: 0887 25 71 03, 0885 107 710 и 0889 174 411, съобщават от лечебното заведение.
Протест срещу въвеждането на еврото в България ще се проведе н а 31 май (събота) във Варна. Събитието е част от национална протестна инициатива, подкрепена от политическа организация „Възраждане“, и ще започне в 12:00 ч. на площад „Независимост“, до Часовниковата кула. Оттам ще се състои шествие по централните улици на града, съобщиха от пресцентъра..
Общинският съвет във Варна прие Годишната програма за управление и разпореждане с имоти – общинска собственост. Документът отразява намеренията на администрацията относно общинската собственост през 2025 г. Програмата е обвързана с бюджета на Община Варна и служи като базов инструмент за планиране на приходите и разходите, произтичащи от управлението на..
Политическото говорене за еврото е изключително неподредено, объркано и всички упреци по тази тема са налице. Нормална кампания не се състоя и това е най-големият проблем, защото се даде възможност да се спекулира с темата. Това мнение изрази за предаването "Пост Фактум" президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов. Два са полюсите при обсъжданията..
Лидерът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов обсъди с кмета на Варна Благомир Коцев исканията на работещите в "Градски транспорт" ЕАД до правителството за увеличение на заплатите, за което са необходими 6.5 милиона лева, както и подобни искания на работещите в обществените медии и в здравеопазването. Той каза също, че подобни искания могат да..
Четири от общо 43-те градски чешми, за които отговаря Община Варна, са със сериозни технически проблеми - тези зад Летния театър, под Пантеона, в градинката до Драматичния театър "Стоян Бъчваров" и на Шишковата градинка. Това съобщи за Радио Варна ресорният заместник-кмет Димитър Кирчев. Две от чешмите в Морската градина са с прекъснато..