Следващата седмица започват дейности по южното платно на ул. "Девня" от страна на жп гарата във Варна. Това съобщи Тихомир Тимов, началник на отдел "Общинска инфраструктура" в Община Варна.
Движението там в момента е пуснато, но ще бъде ограничено заради ремонтите, които предстоят. Улицата е проходима, а едното платно пред жп гарата е готово, каза още Тимов.
Крайният срок на ремонтните дейности от първия етап е до края на месец март 2024-а. Правим всичко възможно тези срокове да бъдат съкратени при подходящи зимни условия, посочи той.
Няма да има пълно затваряне на улицата, ще бъде създадена временна организация на движение, като автомобилите ще се движат по едното платно двупосочно. Градският транспорт ще обслужва линиите, съобразяваме се да има достъп до спирките, подчерта той.
Ремонтът на ул. "Девня" започна в края на миналата година, а в момента се изпълнява първият етап за част от ул. "Преслав" и бул. "Васил Левски". Участъкът от северното платно вече е готов, както и този между кръговото кръстовище на бившия Кораборемонтен завод.
Престои завършването на участъците от страна на жп гарата, както и полагане на последния пласт асфалт.
Осигурено е финансиране за втория етап на ремонта на ул. "Девня", съобщи още Тимов. Предстои да бъде обявена обществената поръчка, за да започнат строителните дейности в участъка между улица "Александър Дякович" до кръговото кръстовище пред търговския комплекс и участъка пред фабрика "Христо Ботев" - от качването към Аспарухов мост до бул. "Левски". Тук крайният срок е около 3-4 месеца след начало на ремонтите.
Подробностите чуйте в звуковия файл:
Работещите в градския транспорт излизат на Национален протест под надслов: "Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!". Акцията е организирана от Федерацията на транспортните работници "Подкрепа" и Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ с искане за увеличение на възнагражденията. Очаква се в протеста да се включат..
От 09:00 часа днес, 14 април, затварят за движение част от ул. „Никола Й. Вапцаров“ в кв. „Чайка“, съобщават от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ към Община Варна. Временната организация е във връзка със започването на основен ремонт на улицата. Ремонтът ще се изпълнява в четири етапа , като първоначално напълно затворен..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще се включи от 13.30 ч. днес в открит урок на Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) в Средно училище с езиково обучение „Ал. Пушкин“ във Варна. Събитието е част от кампанията на ДАЗД за информиране на подрастващите относно рисковете за живота и здравето им при употреба на вейпове,..
От понеделник след Цветница започва Страстната седмица за православните християни. Последната седмица на Великия пост църквата нарича Страстна седмица, защото тя е посветена на възпоменанията за последните дни от земния живот на християнския спасител Иисус Христос - неговите страдания, кръстна смърт и погребение. Започва с тържественото..
На 14.04.2025, от 8:30 до 10:30 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Варна - кв. Вл. Варненчик, бл. 406 вход 1, 2, 2А, 3, 5, 6, 7, 8, 9 и гаражи срещу бл. 406, електрозахранени от ТП 973. На 14.04.2025, от 9:00 до 16:00 , поради профилактика на..
Утрото в понеделник ни посреща с хладно време и слаб вятър. Днес ще има променлива облачност, която преди обяд често ще намалява до слънчево време. Вятърът ще е слаб до умерен, в следобедните часове по крайбрежието временно силен от юг и югоизток. Максимални температури 13°-18°, по крайбрежието 10°-13°, за Варна 12°. Вълнение на морето..
По случай Палмова неделя, над 40 000 богомолци и туристи, присъстваха на литургията "Ангел Господен" на площад "Св.Петър" в Рим. Тя бе изнесена от упълномощения от папа Франциск кардинал Леандро Сандри. Папа Франциск, който се възстановява от прекараната двустранна пневмония, се появи след края на литургията и поздрави присъстващите. Папа Франциск се..