Окръжният съд в Добрич отне в полза на държавата над 500 незаконно придобити леки автомобила на двама собственици за сумата от над 1 милион и 300 хиляди лева. В хода на съдебното дело е установено несъответствие между нетните доходи на обвинените и стойността на притежаваното от тях имущество.
С решението на Окръжния съд в полза на държавата от мъж с инициали Е.В. и контролираните от него търговски дружества се отнемат 519 автомобила, а от жената, с която съжителства – 2 автомобила. Те са на обща пазарна стойност от 1 320 600 лв. Проверката на имуществото на обвинения е за периода 2009-2019 година и е започната след досъдебно производство срещу него за измама.
По делото не е установено мъжът и жената да са разполагали със законни средства за придобиването на автомобилите, за които са предявени исковите претенции. Пред съда мъжът е заявил, че автомобилите, чието отнемане се искало, били продадени с пълномощно на румънски граждани и нито един от тях не бил собственост и във владение на съответното дружество. Идентично било положението и със закупените лично от него автомобили, също всичките продадени на румънски граждани с пълномощно.
Решението на Окръжния съд подлежи на обжалване пред Апелативен съд – Варна в двуседмичен срок.
Кораб пламна във Варна като част от военноморското учение "Бриз 2025". В рамките на учението беше проведена мащабна тренировка, обхващаща както действия в Пристанище-Варна, така и на море. В центъра на вниманието беше междуведомственото сътрудничество при кризисни ситуации, свързани с бедствия и аварии на море. В операцията участваща..
Дискусия на тема "Еко тревожност: Реален проблем ли е това за младите?" ще бъде проведена тази вечер от 18 часа на Еко шанда на изложението „Варна-Морето“ в Мрската градина. Събитието е ориентирано не само към младежи, младежки работници, преподаватели, психолози, представители на институции, граждански активисти, но към всички,..
Апелативният съд в София ще реши окончателно дали да остави в ареста кмета на Варна Благомир Коцев, двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов, както и бизнесмена Ивайло Маринов. Очаква се съдебното заседание да започне около 14 часа, подчерта за Радио Варна адвокатът на Благомир Коцев Милен Ралчев. Според Ралчев се налага Диан..
35 блока, които са на по 50-60 години, чакат саниране в община Девня. Едва две сгради обаче са с финализирана процедура и за дейностите е избран изпълнител. Очакванията ми са работата по тези два блока да започнат през септември. Осем сгради са останали в резервите - искрено се надявам, че до края на 2027 г. те ще бъдат санирани. Това обобщи за Радио..
Изборът на съдебен състав, който ще гледа мярката за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев и останалите обвиняеми, е случаен само на думи. Това подчерта в интервю за Радио Варна адвокат Емил Георгиев от инициативата "Правосъдие за всеки" . По думите му има само един състав, дежурен през цялата седмица, а на случаен принцип е бил избран само..
Икономистът Георги Ганев ще се срещне днес с жители на Добрич за дискусия във връзка с приемането на еврото като национална валута на страната ни. Темата на събитието е „Въпроси и отговори по въвеждането на еврото в България“. Разговорът има за цел да се превърне в открита дискусия по важни въпроси, които вълнуват обществото като например за какво..
Софийският апелативен съд ще решава за мерките за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев, общинските съветници от "Продължаваме промяната" Йордан Кателиев и Николай Стефанов и бизнесмена Ивайло Маринов. Адвокатите им оспорват решението на Софийския градски съд, който в петък през нощта ги остави за постоянно в ареста. Четиримата, заедно..