Дело по жалба на кмета на район "Приморски" Николай Желязков е образувано в Административния съд във Варна. То е срещу решение на Общинската избирателна комисия, според което предсрочно са прекратени пълномощията му като районен кмет.
От съда се иска да отмени изцяло обжалваното решение като неправилно и незаконосъобразно. Има и особено искане за спиране изпълнението на решението за периода до произнасяне на съда по жалбата с влязъл в сила акт, посочват от пресцентъра на Варненския административен съд.
В жалбата се изтъква, че Никой Желязков е бил нает като ликвидатор по договор за правна защита и съдействие в качеството му на адвокат. Твърди се, че дейността му на ликвидатор е била неразделна част от работата му като адвокат, а не самостоятелна изолирана дейност или дейност по занятие. Била му е възложена по договор за правна помощ съгласно Закона за адвокатурата и именно поради качеството му на адвокат е прекратена, чрез подадено от жалбоподателя заявление на 12 декември 2023 г. до ВАК и последващо решение на ВАК, считано от 13.11.2023 г., допълват от Съда.
Николай Желязков прави извод, че след прекратяването й и след прекратяване на договора му за правна защита и съдействие, по който е назначен, няма как да продължи да работи и като ликвидатор, тъй като ликвидаторската му дейност е била част от дейността му на адвокат. В жалбата се твърди, че макар да не е било задължително, Николай Желязков е уведомил както председателя на ОС - Варна, така и ОИК - Варна, за извършеното от него прекратяване на несъвместимости. Според жалбоподателя основание за искането за спиране на предварителното изпълнение на процесното решение е от категорията на трудно поправима вреда, поради опасността от затормозяване дейността на администрацията за периода на делото и защото му се нарушава правото на труд.
Сезонът е добър, но не може да се говори за ръст. Трудно е да се съпоставят данните от миналата година с тази, на база приходи от туризма, тъй като заради повишаването на цените, и разходите са по-големи. Това каза Атанас Крагеоргиев, хотелиер от Варна. Според него инфлацията е много по-висока, отколкото сочат официалните данни. Всеки ден плащам..
Богата и разнообразна програма за празника на Варна - 15 август Свето Успение Богородично, очакват варненци и гости на града. Тя обхваща дните от 15 до 17 август, а събитията са на няколко различни локации и включват музика, спорт, изобразително изкуство. Всички прояви от празничния афиш са напълно безплатни за варненци и гостите на града. В основната..
Буйове, които измерват вълнението на морето и температурата на водата, са инсталирани на шест места по Българското Черноморие. Проектът за създаване на системата е на НИМХ, информира директорът на института - Иван Иванов. Националният институт по метеорология и хидрология във Варна участва в консорциум от осем научни институти и университети, които..
Очакванията са да имаме най-силния сезон и да надминем предпандемичната 2019 година. До края на лятото ще бъде отчетен 60% ръст на немските туристи по Черноморието ни. Това коментира д-р Десислав Тасков, председател на парламентарната комисия по туризъм. Той посочи, че равносметката за сезона ще може да се направи в края на септември, но добрите резултати..
От днес е задължително двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро. Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите, а търговците получават два месеца гратисен период, за да приведат в съответствие софтуера на касовите си апарати, предаде БНР. Законът за въвеждане на еврото предвижда задължително от 8 август тази..
Нова измама - фишинг офанзива със SMS в България се представя от името на куриерски компании. Целта е да се източат лични данни, както и финансова информация на потребителите. Новите измами се засичат все по-трудно, предупреждават експерти, тъй като новите технологии в комбинацията с изкуствения интелект дават все по-голяма преднина на престъпните групи...
Четвърти ден продължава ликвидирането на пожара до Летището край Балчик , засегнал стотици декари борови гори и сухи треви. Произшествието е регистрирано в 12,33 ч. на 5 август, работата по него продължава близо 70 часа, като все още остава неприключено, отбелязва началникът на Районната служба Пожарна безопасност и защита на населението - Балчик..