XXIII Регионален конкурс за художествено слово "Моята България" ще се проведе на 24 и 25 февруари в Концертната зала на Младежкия дом във Варна.
Председател на журито ще бъде актьорът Красимир Ранков.
Повече от 100 деца и младежи са се записали за участие.
ПРОГРАМА:
24.02.2024 г. , събота
9:30 ч. - Техническа конференция с журито
10:00 ч. - Официално откриване на конкурса
КОНКУРСНА ПРОГРАМА
ПЪРВА КАТЕГОРИЯ „УЧИЛИЩА“
10:10 ч. - 11:20 ч. - Първа възрастова група
11:30 ч. - 12:15 ч. - Втора възрастова група
12:15 ч. - 13:15 ч. - Обедна почивка
13:15 ч. - 14:00 ч. - Трета възрастова група
14:05 ч. - 15:05 ч. - Четвърта възрастова група – Първа част
15:15 ч. - 16:45 ч.- Четвърта възрастова група – Втора част
25.02.2024 г., неделя
ВТОРА КАТЕГОРИЯ „ИЗВЪНУЧИЛИЩНИ ОРГАНИЗАЦИИ“
10:00 ч. - 10:30 ч. - Първа възрастова група
10:35 ч. - 11:25 ч. - Втора възрастова група
11:35 ч. - 12:25 ч. - Трета възрастова група
12:25 ч. - 13:25 ч. - Обедна почивка
13:25 ч. - 14:25 ч. - Четвърта възрастова група – Първа част
14:35 ч. - 15:35 ч. - Четвърта възрастова група – Втора част
15:45 ч. - 16:45 ч. - Четвърта възрастова група – Трета част
18:30 ч. - Церемония по награждаване на лауреатите
Организатори на "Моята България" са Община Варна и ЦПЛР - Общински детски комплекс, гр. Варна.
Станислава Томова-Съни е основател и хореограф на Sunny Dance Studio . Започва да танцува като съвсем малка с народни танци в Детско-юношеския фолклорен ансамбъл "Ручейче" и Фолклорния ансамбъл към Община Варна. През 2002 г. се пренасочва към аеробни занимания и след обучение става инструктор по латино аеробика към клуб "Темпо", а две..
Оцеляването на дивите опрашители в Европа е все по-застрашено, заяви в събота Международният съюз за опазване на природата (IUCN), обявявайки десетки видове пчели и пеперуди за застрашени. Почти всички цъфтящи растения в Европа зависят от дивите опрашители, особено от пчелите, но загубата на местообитания и изменението на климата доведоха..
Днес отбелязваме Международния ден на мигриращите птици с надежда за по-безопасен път по време на миграция. С настъпването на есента и понижаването на температурите започва едно от най-впечатляващите природни явления – есенната миграция на птиците. Милиони птици напускат Европа и поемат по дългия път на юг, демонстрирайки изумителна..
Изборът на най-енергийно ефективни уреди ще ви помогне да спестите енергия и пари. Перални, съдомиялни и сушилни Тези уреди представляват 14% от типичната сметка за ток, тъй като използват енергия за загряване на вода или въздух, поради което консумират много енергия. Следователно, за да намалите сметките си за енергия от използването..
Върховният административен съд даде ход на дело за промяна статута на Камчийски пясъци като защитена зона. Четири фирми, собственици на терени, получени по линия на т.нар. заменки по време на правителствата "Сакскобургготски" и "Станишев", заведоха дело, с което обжалват решението за обявяване на Камчийски пясъци за защитена зона през април..
По произход те са чехи, но голяма част от живота си отдават България. Пристигат у нас през 80-те на XIX век. Започват пътя си на учители по математика и биология в Източна Румелия. Написват и учебници по предметите, които преподават. По-късно стигат до Варна и се установяват тук. Херман и Карел Шкорпил са археолози, учители, изследователи на..
До края на 2025 г. предстои поставяне на нова паметна плоча на музикантите Асен и Найден Найденови – едни от основателите на Международният музикален фестивал "Варненско лято". Знакът ще бъде сложен в близост до мястото, където се е намирал техният дом – на бул. "Осми Приморски полк". Изработката и поставянето на плочата са финансирани от дирекция..