Буните в залива Болата не са брегоукрепителни и брегозащитни съоръжения, а хидротехнически, използвани за нуждите на вонене обект, но вече са с отпаднала необходимост. Съоръженията трябва да бъдат стопанисвани от Министерството на околната среда и водите, на което са прехвърлени за управление от Министерството на транспорта през 2013 година. Поддръжката на буните и ремонта им не са в правомощията на областния управител на Добрич. Това каза областният управител на Добрич Йорданка Костадинова, като опроверга думи на екоактивиста Тома Белев, казани в интервю за Радио Варна.
Областна администрация - Добрич отговаря само за обезопасяването на района с предупредителни табели, тъй като част от плажа и пътят са изкарани от чертите на защитената зона, обясни още Костадинова.
Костадинова коментира, че трябва да се предприемат още мерки за опазване на околната среда и залива Болата, които да предвидят забрана на достъп на автомобили до плажа. Тя припомни как през летните месеци се образуват задръствания. Според нея автомобилите трябва да бъдат спрени още идното лято. Проблемът може да бъде решен, но с провеждане на много срещи, каза тя и посочи, че е обсъждана с кмета на село Българево възможността за изграждане на паркинг там и организиране на превоз с шатъли до плажа.
Чуйте повече от интервюто на Валери Великов с Йорданка Костадинова:
Днес ще има значителна облачност, на места, главно следобед във вътрешността на района, ще превалява дъжд. През нощта валежи ще има и по Черноморието. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток, привечер в Дунавската равнина ще се обърне от северозапад. Все още ще е топло за сезона с максимални температури между 14° и 19°. За Варна се очакват около..
От 13.30 часа днес в открито съдебно заседание Варненският окръжен съд ще гледа делото за промяна на мярката на кмета на Варна Благомир Коцев. За медиите ще бъде осигурена втора зала, в която ще могат да проследят заседанието, съобщиха от пресцентъра на Окръжния съд. Тази организация се прави заради малките съдебни зали и засиления обществен..
Общинският съвет във Варна се събира за 30-ти път от началото на мандата. Редовното заседание на местния парламент ще започне в 10:00 часа в зала „Пленарна“ на Община Варна. В предварителния дневен ред са включени девет точки. Съветниците ще решат дали цените на превозните документи за пътуване в обществения транспорт във Варна да бъдат актуализирани..
На площад "Независимост" в столицата се провежда протест, свикан от ПП-ДБ, срещу заложеното в проектобюджета увеличаване на осигурителната вноска и данъка върху дивидентите. Протестиращите се опитаха да направят своеобразна блокада на сградата на Народното събрание, предаде БНР. Входовете и изходите на парламента обаче са отцепени от сериозно..
Софийският градски съд промени в по-лека мярката за неотклонение на бившия заместник-кмет на Столична община Никола Барбутов и му наложи домашен арест. Досега той беше задържан под стража. Според съда няма реални предпоставки, които да обуславят задържането му. Определението не е окончателно и подлежи на обжалване и протест, предаде БНР. Барбутов е..
Осигуряват за медиите втора зала, в която ще могат да проследят заседанието по делото за промяна на мярката на Благомир Коцев с конферентна връзка, съобщават от Окръжен съд - Варна. Тази организация се прави заради малките съдебни зали и засиления обществен интерес, както и с оглед осигуряване публичността и прозрачността в работата на съда,..
Софийската градска прокуратура провежда мащабна специализирана операция с Комисията за противодействие на корупцията в София, Варна, Шумен, Пазарджик и село Неофит Рилски, предаде БНР. Извършват се претърсвания и се изземват веществени доказателства. Акцията е част от разследване по линия на организираната престъпност, свързана с корупция...