Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

РЗИ – Добрич: Водата в село Сенокос е негодна за пиене

Снимка: Pixabay

Регионалната здравна инспекция в Добрич съобщава, че подаваната във водопроводната мрежа вода в село Сенокос, община Балчик, не отговаря на Наредба № 9/2001 г. за качеството на водата, предназначена за питейно-битови цели и същата не следва да се ползва за питейно-битови цели.

Директорът д-р Светла Ангелова препоръчва да се използва бутилирана вода от търговската мрежа, а при невъзможност за закупуване на такава или ползване на вода от резервни съдове, същата преди консумация да се преварява.

Отклонението е регистрирано при извършено на 12.02.2024 г. и 26.02.2024 г. пробонабиране на проби вода за пиене и изследване по показателите от група „А" от пунктове при крана на потребителя в 08. Зона Оброчище 1, с. Сенокос, общ. Балчик. Пробите не отговарят по микробиологичен показател Микробно число при 22 ℃наизискваниятанаНаредба№ 9/2001 г. закачествотонаводата, предназначеназапитейно-битовицели.

За отстраняване на съществуващите несъответствия е издадено предписание до водоснабдителното дружество за предприемане на мерки в кратък срок. От страна на „ВиК Добрич“ АД е внесена молба в РЗИ-Добрич за удължаване срока за изпълнение на предписанието с оглед предприемане на ефективни мерки.

След отстраняване на несъответствието в качеството на водата, предназначена запитейно-битови цели във водопроводната мрежа на 08. Зона Оброчище 1, с. Сенокос, местните жители ще бъдат уведомени допълнително.

Чуйте повече в репортажа:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

От днес депутатите са в лятна ваканция

Следващото редовно пленарно заседание на парламента ще бъде на 3 септември от 9:00 ч., обяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова преди да закрие вчерашното пленарно заседание. Така от днес депутатите са в лятна ваканция. Според правилника за организация и дейността на Народното събрание депутатите са във ваканция от 1 до 31..

обновено на 01.08.25 в 06:46

Посрещаме първи август с облаци, повече слънчеви часове в късния следобед

Посрещаме 1 август със значителна облачност, която постепенно ще се разкъса и ще намалее. Следобед, главно във вътрешността на Североизточна България ще се развива купеста облачност и там са възможни изолирани краткотрайни превалявания и гръмотевици. Привечер над целия район ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб северозападен вятър, следобед..

публикувано на 01.08.25 в 06:22

ОбС одобри отпускането на 720 хил. лева за домакинството на две европейски първенства във Варна

С пълно мнозинство Общински съвет – Варна гласува отпускането на 720 хил. лв. в подкрепа на две големи спортни събития, които ще се проведат в града през 2026 г. – Европейското първенство по волейбол за мъже и Европейското първенство по художествена гимнастика. Предвиденото финансиране ще бъде включено в общинския бюджет за следващата година, след като..

публикувано на 31.07.25 в 15:58

Пет центъра за деца с увреждания във Варна ще бъдат оборудвани с фотоволтаични системи

Сгради на социални услуги във Варна ще бъдат оборудвани с фотоволтаични системи по проект. С пълно единодушие местният парламент даде съгласието си администрацията да кандидатства с проектно предложение за инсталиране на фотоволтаици по процедура чрез директно предоставяне на средства от Механизма за възстановяване и устойчивост. Тази мярка ще доведе до..

публикувано на 31.07.25 в 15:38

Борисов: КПК спаси Коцев от това, което стана в София, от "дриймтийм" остана само "дрийм"

Антикорупционната комисия спаси кмета на Варна Благомир Коцев от позора, който щеше да изживее. Това, което се случи в София - че арестуваха зам.-кметове за корупция и всички други избягаха, щеше да се случи във Варна само след няколко месеца.  Всички заместник-кметове и партньори напуснаха кмета Васил Терзиев, останаха само знамето и той.  Това..

публикувано на 31.07.25 в 12:50
Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов.

Бойко Борисов няма да е кандидат за президент

Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов заяви,  че няма да се кандидатира за президент, но смята, че  има кандидати, които биха събрали подкрепа от три-четири партии, за да спечелят президентските избори. Този въпрос ми се задава откакто съм се родил, и винаги отговорът ми е такъв и действията са ми го доказали, каза още той. Борисов даде добра..

публикувано на 31.07.25 в 12:41

През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море"

През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море".  Това е дългоочакван проект, който трябва да бъде реализиран през идните години, тъй като този път е връзка между Европа и Азия. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Той, заедно с председателя на парламентарната Комисия по регионална политика,..

публикувано на 31.07.25 в 12:35