Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заплашили с анонимно писмо бившия директор на Ветеринарната гимназия в Добрич

Бившият директор на Ветеринарната гимназия в Добрич е била заплашвана да напусне поста си доброволно. В анонимно писмо Светла Тодорова е била заплашена, че ще се случи нещо с нея, синовете й, внуците й, както и че ще бъде запален домът й. Това стана ясно днес на свикан брифинг пред медии. Междувременно от Министерството на образованието и науката назначиха проверка в Професионалната гимназия вследствие на жалбите срещу избора на нов директор и подозрения за незаконно проведен конкурс от страна на Регионалното управление на образованието в Добрич.

Два месеца преди назначаването на конкурса за директор на Ветеринарната гимназия в Добрич Светла Тодорова намира анонимно писмо на вратата на жилището си, както и запалителна течност, хвърлена на оградата. Текстът на писмото, написан чрез изрязани букви, настоява тя да подаде оставка.

Говорителят на Районната прокуратура Добрич д-р Даниел Илиев посочи, че по случая е образувано досъдебно производство за заплаха спрямо длъжностно лице. На 14-ти март,, два дни преди предаването на поста между бивш и настоящ директор,  в прокуратурата е получено писмо преписка от 1 РПУ с мнение за спиране на производството поради неразкриване на автора на заплахата. Независимо от това наблюдаващият прокурор е разпоредил случаят да се доразследва.  

Ветеринарната гимназия в Добрич притежава 1200 декара земя, ферма, сграден фонд, както и стотици тонове земеделска продукция.

Проверката на конкурса за нов директор, назначена от Министерството на образованието, е започнала днес и ще продължи до 22 март.

Чуйте повече в звуковия файл:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Буферен паркинг за около 500 автомобила ще бъде изграден в Цветния квартал

Нов буферен паркинг ще бъде изграден във Варна. Той ще се намира на улица "Роза" в Цветния квартал, ще е многоетажен, за около 500 автомобила. Тази новина съобщи в сутрешния блок на Радио Варна директорът на Общинското предприятие "Общински паркинги и Синя зона" Добромир Арнаудов. Имаме виза за проектиране, паркингът ще реши проблема с паркирането в..

публикувано на 06.06.25 в 09:55
Елена Георгиева, организатор на протеста във Варна

Протест настоява за пешеходна пътека на опасно кръстовище между ул. "Девня" и бул. "Република"

Протест с искане за поставяне на пешеходна пътека на място, на което миналото лято беше блъснато момче, ще се проведе от 10 до 11 часа на 7 юни, събота, на кръговото кръстовище между улица "Девня" и булевард "Република" във Варна.  И до днес над 100 деца пресичат всеки ден с риск за живота си, за да стигнат до спортните бази по кану-каяк и..

публикувано на 06.06.25 в 09:05

Между 15 и 25 лева за килограм череши във Варна

Между 15 и 25 лева е цената на черешите на един от варненските пазари, видя репортер на Радио Варна. Въпреки традицията на Черешова задушница утре да се раздават череши в памет на починалите близки, то интересът към този плод е слаб. Предлагането на пазара е от предимно вносни череши от Румъния и Гърция. На варненските пазари може да се намерят и..

публикувано на 06.06.25 в 08:39

НАП, КЗК и КЗП с общи мерки срещу спекулативните опити преди 1 януари

Ръководителите на Националната агенция за приходите (НАП), Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) и Комисията за защита на потребителите (КЗП) ще подпишат споразумение за сътрудничество от 11:00 часа днес. Трите институции обединяват усилията си срещу некоректни търговци, които ще използват въвеждането на еврото, както и периода преди..

публикувано на 06.06.25 в 07:04

Засилен трафик по границата на Турция с България и Гърция

Причината за сериозното натоварване на четирите гранични пункта е големият мюсюлмански празник Курбан Байрам. С цел намаляване на времето за преминаване през граничните пунктове над 400 митнически служители и 100 полицаи ще бъдат разположени на територията на окръга – Капъкуле (Капитан Андреево) и Хамзабейли (Лесово) на българо-турската..

публикувано на 06.06.25 в 06:27

Слънчево и топло е на 6 юни

Днес ще е предимно слънчево , следобед в западните части на района с развитие на купеста облачност, в Русенска област е възможно да превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток и югоизток. Максимални температури между 29° и 34°, по Черноморието от 23° до 28° , за Варна около 26°. Вълнение на морето 1-2 бала. Температура..

публикувано на 06.06.25 в 05:52

Варненският кмет настоява ВиК, АПИ и две министерства да отстранят нередностите след ремонта на пътя Варна-Златни пясъци

Да бъде изчистен, затревен и зацветен бул. „Княз Борис I“ в частта, която е отговорност на държавата. Това е поискал днес от ВиК, Министерството на регионалното развитие и благоустройството, Агенция "Пътна инфраструктура" и Министерството на туризма варненският кмет Благомир Коцев, съобщи самият той в профила си във Фейсбук.  Писмото е..

публикувано на 05.06.25 в 19:59