От днес Гърция въведе по-високи с около 35% пътни такси по магистралите, съобщава БНР.
От Кулата до Солун цената скача от 3,60 евро на 4,15 евро. При пътуване с ферибот от Игуменица цената на пътната такса от Кулата до гръцкото пристанище е 15 евро и 55 цента, вместо досегашните 12 евро и 60 цента. От Солун до Александруполис също има увеличение с 30%.
Промяната в цената на пътните такси идва от новия концесионен договор на магистралата "Егнатия" и трите вертикални пътни оси, които свързват Гърция с България, Северна Македония и Албания.
Опозицията внесе за обсъждане в парламента новия договор, който според депутатите,е с шокиращо увеличение на таксите.
Протест срещу задържането на варненския кмет Благомир Коцев и двама от общинските съветници излязоха днес жители и на Добрич. Пред сградата на съдебната палата те изразиха недоволството си пред избирателното правосъдие и политическия натиск върху съдебната система. Според събралите се протестиращи в Добрич действията срещу представителите на..
Пореден протест в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев събра столичани пред Съдебната палата, след като вчера Софийският апелативен съд остави за постоянно в ареста Коцев и двама общински съветници след 10-часово заседание. Кметът на Варна и двамата общински съветници остават в ареста Много хора се събраха пред Съдебната палата в столицата,..
Във Варна протестират в подкрепа на кмета Благомир Коцев (СНИМКИ и ВИДЕО) Варна с втори протест в подкрепа на кмета Благомир Коцев (СНИМКИ) Трети протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна (СНИМКИ) Изпълняващият функциите кмет на Варна - Павел Попов, опроверга тиражирана в някои медии информация, свързана с обществената поръчка,..
От утре – 19 юли, събота, басейн „Юлиян Русев“ в Плувен комплекс „Приморски“ ще бъде затворен за период от десет дни – до 21 часа на 28 юли включително, информират от Общинското предприятие „Спорт - Варна“. Това се налага във връзка с необходимостта от периодична профилактика и съгласно Инструкция № 34 за хигиената на спортните обекти. Ежегодна..
Ловна камера, поставена в землището на село Снежина, община Провадия, е заснела на 10 юли, четвъртък, животно, което по външни белези наподобява черния леопард, обект на общественото внимание. На 16 и 17 юли жителите на вълчидолското село Караманите са наблюдавали от голямо разстояние черно животно, което наподобявало леопард. Те са предоставили и..
80-годишен мъж е с опасност за живота, след като е самокатастрофирал на третокласен път между селата Здравец и Аврен. Той се е движел се с несъобразена скорост и е загубил контрол над превозното средство. Впоследствие възрастният мъж се удря в крайпътно дърво. В резултат на удара е с множество фрактури на ребра и е настанен в болнично заведение с..
Във Варненска област, в нощта срещу петък, е бил забелязан черният леопард, който бе видян на територията на природния парк "Шуменско плато". Това съобщиха от временния кризисен щаб в Шумен. Фотокапан на ловна дружинка е засякъл хищника. Областният управител на Варна е сформирал щаб, който е заседавал днес. "Нямаме законови..