Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОбС-Варна заседава днес

Снимка: Нина Милошевич

Общински съвет – Варна се събира днес в 10,00 часа на редовно заседание, което ще се състои в зала „Пленарна“. В предварителния дневен ред са включени 10 точки.

Сесията ще започне с полагане на клетва на нов съветник. Той влиза на мястото на избрания за депутат Ивайло Костадинов от ИТН, който беше заместник-председател на Общинския съвет и председател на комисията „Европейски въпроси и международно сътрудничество“. Съветниците трябва да решат кой ще заеме заместник-председателския пост и кой ще оглави постоянната комисия.

Основна част от предложенията в дневния ред са за предоставяне за безвъзмездно управление на имоти – общинска собственост, на училища и детски градини. Става дума за сградите, в които образователните институции са настанени. По закон обектите се дават на училищата и на детските градини за управление за определен срок, за което е необходимо решение на местния парламент.

Съветниците ще гласуват  предложението Денят на Варна – 15 август, да бъде празничен и неприсъствен по случай празника на града.

Сред темите на заседание №12 е и отпускането на финансови средства на семейства с репродуктивни проблеми за инвитро процедури.

По традиция сесията ще завърши с дискусия с гражданите.

Пълният дневен ред е публикуван на сайта на Общински съвет – Варна, секция „Заседания“. Сесията ще се излъчва в реално време през YouTube канала на институцията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

ПП-ДБ-Варна: Има опасност кметът да бъде отстранен до края на ноември, варненци трябва да защитят вота си

Варна е на прага на политическа криза. Кметът може да бъде отстранен до края на ноември. Това каза по време на брифинг на местната структура на ПП-ДБ изпълняващият функциите кмет на Варна Павел Попов. На 12 септември, когато Софийският градски съд разгледа мярката за неотклонение на Благомир Коцев, стана ясно, че той е задържан само защото е..

обновено на 16.09.25 в 16:14

ОбС-Варна се събира, решава отпускане на средства на футболните клубове Спартак 1918 и Черно море

Общинският съвет във Варна се събира утре – 17 септември 2025 г., на извънредно заседание, което ще започне в 12,00 часа в зала „Пленарна“. В проекта за дневен ред e включена една-единствена точка – отпускане на финансови средства на футболните клубове Спартак 1918 и Черно море. ФК Спартак 1918 е в тежко финансово състояние. За да се предотврати..

публикувано на 16.09.25 в 16:14

Операторът на летище Варна с позиция за готвените стачки: Стриктно спазваме действащия Колективен трудов договор

Стриктно се спазва действащият Колективен трудов договор (КТД) за служителите на летище Варна и Бургас, подписан от всички синдикати през миналата година и валиден до 31.12.2025 г. Преговорите за нов КТД за 2026 г. ще започнат през октомври 2025 г., съгласно установената практика от предходните години и в тясно сътрудничество със синдикалните..

публикувано на 16.09.25 в 14:37

Официално: Никола Цолов ще се състезава във Формула 2

Никола Цолов остава в отбора на “Campos Racing” и през 2026 година и ще се състезава във Формула 2. Новината беше съобщена официално на страницата на тима в социалните мрежи, предаде БНР.  „Изключително горди сме, че ще продължим да работим с Никола още една година. Той е един от нас, тъй като направи първите си стъпки в едноместните болиди именно..

публикувано на 16.09.25 в 14:34

Екип на ВМС унищожи надводен дрон в морето на 80 км от Варна

Специализиран екип на Военноморските сили унищожи повреден надводен дрон на около 80 км източно от Варна, във водите на Черно море. Това е станало вчера във взаимодействие със съюзни сили и средства.  Днес безпилотният апарат е унищожен, при което не е имало вторичен взрив, съобщават от Министерството на отбраната.  В операцията на Военноморските сили..

публикувано на 16.09.25 в 14:21

Общинският съвет във Варна ще заседава извънредно в сряда

Извънредно заседание ще проведе Варненският общински съвет от 12 часа в сряда, 17 септември.  По време на заседанието ще бъде обсъдено вземане на решение за отпускане на финансиране на футболните клубове "Спартак 1918" и "Черно море" във Варна, съобщиха от пресцентъра на ОбС-Варна. Сесията ще се проведе в зала "Пленарна" и може да се проследи в  YouTube..

публикувано на 16.09.25 в 14:12

Община Варна започва процедура по въвеждане на Зелената зона

Община Варна започва процедура по въвеждане на Зелена зона за кратковременно платено паркиране в града.  Всеки, който има мнение или предложение по темата, може да се включи, като изпрати писмени предложения или възражения до 11 октомври 2025 г. на адрес: гр. Варна, ул. „Цар Симеон I“ № 26, ет. 4 или на имейл:  bluezone@varna.bg

публикувано на 16.09.25 в 13:07