Най-успешният български тенисист в историята Григор Димитров започна успешно 14-ото си участие на Уимбълдън при мъжете, предаде БНР.
В мач от първия кръг на тревните кортове на "Ол Инглънд клъб" в Лондон десетият поставен се наложи над Душан Лайович от Сърбия с 6:3, 6:4, 7:5 и така записа 20-ата си победа на този турнир от Големия шлем и общо 30-а за сезона.
Полуфиналистът на Уимбълдън от 2014 година спечели жребия и избра да сервира. Българинът започна пределно концентриран, проби във втория гейм и бързо затвърди за 3:0. При 5:3 Димитров подаваше за спечелването на първия сет. Той поведе с 40:0 и затвори частта за 27 минути при втората си възможност, когато сърбинът изпрати ретура си в аут.
Още в откриващия гейм на следващия сет Гришо стигна до пробив и го реализира незабавно, след което затвърди на нула. В осмия гейм 33-годишният българин се озова в положение 40:40 след първата си двойна грешка в мача. Но с два отлични начални удара взе подаването си за 5:3. В десетия гейм Димитров сервираше за 2-0 сета. Той дръпна с 40:0 и приключи с 14-ия си ас.
В третата част 56-ият в света Лайович направи първия си пробив в срещата за 2:0, след като бекхендът на Григор отлетя в аут. Юношеският шампион в Лондон от 2008 година Димитров излезе от миникризата, дължаща се на физическия дискомфорт, който изпитваше, и успя да направи рибрейк, при това на нула за 3:4. В следващия гейм хасковлията отрази две точки за нов пробив, взе подаването си и така изравни резултата в сета. В 11-ия гейм Григор поведе с 40:0 на сервис на съперника и пак го проби на нула, след което сервираше за победата. Той отрази точка за пробив, след което стигна до мачбол, който реализира след бекхенд в мрежата на сърбина.
Димитров завърши с 45 печеливши удари, от които 16 аса, при 23 непредизвикани грешки. Той спечели 92 процента от точки при разигран свой първи сервис.
За успеха той взема 90 точки за световната ранглиста, където е номер 10, както и 93 хиляди британски лири от наградния фонд (преди облагането с данъци).
Във втория кръг в сряда Григор Димитров очаква китаеца Джунчен Шън, който е номер 91 в световната ранглиста.
Днес се състоя пресконференцията за предстоящия 85-ти плувен маратон "Галата-Варна". Интересът и тази година е огромен. В редовня срок за записване заявките бяха от 180 желаещи да плуват, но срокът беше удължен. Ще има гости от Германия, Англия, Франция, Украйна и Румъния. Новото около маратона е свързано с промяната на датата-27 юли. Камен..
На 27юли ще се проведе 85-ото издание на най-старото плувно състезание в България, маратонът Галата – Варна. Организатори са ВМС на Република България, община Варна и ПСК „Черно море“ , със съдействието на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”. До 23 юли в платформата на маратона се бяха регистрирали 180 участници от България, Франция, Германия,..
Онлайн регистрацията за маратона Галата – Варна ще бъде удължена, анонсират организаторите на събитието. Поради големия интерес към маратона всеки, желаещ да го преплува, ще има възможност да се запише онлайн на сайта varnamaraton.info до 8,00 ч на 24 юли, 2025 г. Това лято традиционното преплуване ще се проведе на 27 юли, неделя. Стартът е от..
"Грациите" на България отпътуваха за Световното предизвикателство "Гимнастика за живот". Вторият отбор, който ще представя страната ни на петото издание Световно предизвикателство „Гимнастика за живот“ (WGfLC), "Грация", гр. Варна, отпътува тази сутрин за Португалия. Чакаме добри новини от Португалия. Варненки тренираха упорито и са в добра форма...
София ще приеме мачове от най-високото ниво в Европа. Българската столица ще домакинства на мачове от Евролигата, превръщайки се в дом на Апоел Тел Авив. Това стана ясно след договорка между ръководството на израелците и родните власти в лицето на министъра на младежта и спорта Иван Пешев, които се срещнаха днес. На срещата присъстваше и изпълнителният..
Ударно начало с много емоции и любопитни дербита предстоят още в първи кръг на женската волейболна „Demax+“ лига. Шампионът Марица и вицешампионът Левски ще премерят сили още на старта, като сблъсъкът помежду им ще даде страхотен заряд на първенството при дамите. Това отреди жребият, който бе теглен в офиса на БФ Волейбол, в присъствието на..
Паралимпийската състезателка Стела Енева направи голямо дарение на Музея на спорта във Варна. Тя връчи сребърния си медал на гюле от Игрите в Лондон. Съвсем скоро Стела направи бенефис и приключи със спорта. Заяви, че вече се е наситила на отличията си и иска да ги направи публично достояние, повече хора да се докоснат до тях. Тържеството се състоя..