Резултатът по НВО по Български език и литература за 7 клас е 54.60 точки. Има известен спад от 44 стотни спрямо миналата година, но тази цифра е в рамките на статистическата грешка. Това заяви министърът на образованието и науката проф. Галин Цоков, предаде БГНЕС.
Можем да отчетем една успешна година като цяло, по-добрите резултати са резултат от работата за допълнително мотивиране на ученици и учители още от самото начало на учебната година. Когато се работи в спокойствие, има резултати, посочи проф. Цоков.
Нашата образователна система има голям потенциал и ако работим последователно, ще имаме резултати, добави той.
Ако резултатите през тази година са съизмерими с миналата година по Български език и литература, то по математика има сериозна крачка напред. Резултатът от НВО по математика е 42.9 тази година спрямо 35.29 през миналата 2023 г.
В началото на месец юни въздушната маса над страната ще се стабилизира. Ще бъде предимно слънчево, с развитие на купеста облачност в следобедните часове и главно в планините ще има локални краткотрайни валежи и гръмотевици, съобщават от НИМХ. Температурите ще се повишат бързо и ще са по-високи от климатичните норми. След средата на периода, с преминаване..
В рамките на инициативата на Община Варна „Слез от колата, включи се в играта“ на 31 май и 1 юни автомобилите дават предимство на децата Състезание с велосипеди за деца от 2 до 10 г., музика, танци и дефиле на улични артисти на кокили са в програмата за 1 юни Два дни игри, спорт и творчество вместо шум и изпарения от автомобили – това е..
Заместник-министърът на околната среда и водите Атанас Костадинов, директорът на Басейнова дирекция „Черноморски район“ Явор Димитров и съветникът Петър Димитров, заедно с експерти от МОСВ и БДЧР, се включиха във водното почистване на пристанището на Созопол. Инициативата беше организирана от Института по океанология към БАН и бележи началото на летния..
Българските правителства се провалиха напълно в информационната кампания, свързана с приемането на еврото и този провал предопределя скептицизма на българите, те избраха и неподходящи говорители по темата, което засили негативния ефект. Това заяви във Варна лидерът на партия АБВ Румен Петков. Той каза още, че не е тествано мнението и на..
Втори циклотрон ще има в университетската болница „Света Марина“ във Варна. От здравното заведение вече подготвят площадката за него, а финансирането е по програма на Министерството на здравеопазването. Това съобщи проф. Анелия Клисарова -ръководител на катедрата по нуклеарна медицина в Медицинския университет в морската столица по време на..
В събота, 31.05.2025 г., от 11 ч., в двора на ЦПЛР-Общински детски комплекс, гр. Варна се проведе награждаването на лауреатите от Националния конкурс за детска рисунка „ПриказкиТЕ“, Варна, 2025 г. Конкурсът бе организиран от ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, със съдействието на Община Варна и е включен в Националния календар за изяви по интереси на..
Мащабно протестно шествие, организирано от партия „Възраждане“ и граждански комитет срещу влизането на България в еврозоната сега, премина по улиците на Варна. Хората носеха плакати-„Въвеждането на еврото е загуба на суверенитет“. Репортаж на Даниела Стойнова: