Между 35 и 40 произшествия с огън стават за денонощие във Варна, като обикновено сложните полеви и горски пожари са по два, отчете старши комисар Тихомир Тотев, директор на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" -Варна, по време на среща на институциите, свързана със зачестилите пожари.
В момента пожарната във Варна има достатъчно собствени сили, за да покрие територията на областта и не се нуждае от изпращане на такива от съседни дирекции, допълни той.
Основен акцент по време на разговорите беше недопускане или ограничаване на последиците от възникнали пожари и анализ на основните причини за възникване на огън в земеделските земи, горските терени и в районите на пътищата по републиканската пътна мрежа, съобщават от пресцентъра на полицията.
Голяма част от образуваните досъдебни производства, свързани с огнените бедствия, са в следствие на човешка небрежност и не спазване на пожароопасните мерки, бе отбелязано на срещата.

Софийска градска прокуратура (СГП) внесе обвинителен акт в Софийски градски съд (СГС) по досъдебното производство, добило обществена популярност като делото срещу кмета на Община Варна. На съд са предадени петима обвиняеми за общо дванадесет престъпления, съобщават от Софийска градска прокуратура. На Благомир Коцев, кмет на Община Варна, Йордан..
45-годишният мъж от Варна, задържан за тежък побой над съпругата му, остава в ареста. Припомняме, за пострадалата жена сигнал в полицията подават от болницата, в която е приета. Тя е била с множество наранявания по тялото и опасност за живота. Случай на домашно насилие във Варна, мъж преби съпругата си и избяга в Добрич Жената е с три..
Одобрен е проектът на Закон за държавния бюджет на 2026 година, съобщи правителствената пресслужба. Предвижда се растежът на икономиката да бъде до 2,7% през 2026 година, а средногодишната инфлация - 3,5%. Данък "дивидент" се увеличава от 5 на 10 на сто, предаде БНР. Борисов: МС ще приеме днес проекта на бюджет и ще го внесе в парламента..
Нови 6 дела са образувани от Административен съд - Варна, по жалби срещу заповед на кмета на Община Варна, с която беше въведен режимът на платено паркиране "зелена зона", съобщават оттам. От всички 13 образувани дела срещу "зелената зона" общо 3 дела са изпратени по подсъдност във Върховния административен съд (ВАС), 7 дела са прекратени или оставени..
Премиерът Росен Желязков не харесва проектобюджета за догодина, но правителството ще го внесе в Народното събрание. Това стана в началото на заседанието на Министерския съвет, посветено на финансовата рамка за догодина. Проектозаконите за бюджетите на Здравната каса, Държавното обществено осигуряване и държавния бюджет ще бъдат внесени още днес в..
Ремонт на телекомуникационни кабели по Аспаруховия мост предстои между 11 и 13 часа утре, 14 ноември. Дейностите ще се извършват в платното от квартал "Аспарухово" към централната част на Варна. Движението няма да бъде спирано, но ще се осъществява в дясната лента на същото платно, уточняват от дирекция "Инженерна инфраструктура и..
Пожар пламна в рибарско селище в близост до село Константиново. Пламъците са обхванали дървена постройка, в която е имало техника, а в близост - и двигател за моторна лодка, които също са изгорели от огъня. На инцидента са реагирали два екипа на пожарната във Варна и полицаи от Четвърто Районно управление, които са загасили пожара и предотвратили..