Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Светещ таван с морски обитатели - част от новото оборудване на детската хирургия към МБАЛ "Св. Анна" (СНИМКИ)


Дарение на нова апаратура и цялостно оборудване за 150 000 лева получи от сдружението „Аз вярвам и помагам“ с председател Владислав Николов отделението по детска хирургия в Многопрофилната болница за активно лечение „Св. Анна“ във Варна с началник д-р Румен Христов




Изпълнителният директор на болницата д-р Красимир Петров благодари за дарението, тъй като зад него стоят хора, които го правят от добра воля и с желанието да правят добро.

Движещи се плотове, операционни лампи, електронож, лампа за фототерапия, инфузионни помпи, специализирани хирургически инструменти са част от даренията, получени от отделението днес. Морски обитатели светят от тавана на операционната, а целта е децата да бъдат в една нестресираща среда, коментира за Радио Варна д-р Румен Христов, началник на отделението. Лекарите, които работят в детската хирургия на Окръжна болница, са пет. 


Създателят на кампанията „Аз вярвам и помагам“ Владислав Николов обяви, че новата кауза на екипа му е събирането на 1 милион лева, за да бъдат купени мобилни пунктове за кръводаряване за Бургас, Пловдив, Стара Загора и София. 




Първата за Варна детска линейка с кувьоз е изминала над 40 хиляди километра за една година и е помогнала в над 3 хиляди случая, обобщи Николов. 



България има нужда от хора като Владислав Николов, подчерта Владислав Георгиев от фирмата, от която е закупено дарението. Компанията е направила голяма отстъпка, с благодарност каза Николов. 

 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Пясъчна фигура на Света Богородица ще се появи на плажа в Аспарухово

На плажа в Аспарухово гостуват трима международни творци на пясъчни скулптури. Реми Хогард (Нидерландия), Пол Хогард (Англия) и Калиxto Молина (Мексико). Те ще изработят фигура на Света Богородица в Деня на Варна. Проектът е подкрепен от концесионера на плажа и е обявен като подарък към жителите на града. Скулптурата ще бъде създадена на място,..

публикувано на 13.08.25 в 18:46
Варна

Затварят за около един час района около Катедралата за Деня на Варна

Във връзка с честването на Деня на Варна - Свето Успение Богородично - 15 август и ритуала по издигане на флага на града се въвежда временна организация на движението в централната част.  На 15 август от 9:30 ч. до приключване на мероприятието (около 11:00 часа) ще се преустанови движението на автомобили на площад „Св. Св. Кирил и Методий“ (пред..

публикувано на 13.08.25 в 15:03
Деница Сачева

Сачева: Ще предложа родители да работят онлайн през лятната ваканция

Председателят на социалната комисия в парламента Деница Сачева ще внесе промени в Кодекса на труда, които да позволят на родителите на ученици от 8 до 12 години да работят онлайн по време на дългата лятна ваканция.  Промените се очаква да бъдат внесени в първите дни на септември, пише "Сега". Промените трябва да са в Кодекса на труда и да дадат право..

публикувано на 13.08.25 в 14:43

Приложението за закупуване на билети за "Градски транспорт" отново работи

Отстранен е проблемът с приложението за закупуване на билет за превоз в градския транспорт на Варна. Това съобщи за Радио Варна Георги Киряков, директор на общинското предприятие ТАСРУД  (Транспорт и автоматизирана системаза регулиране на уличното движение). Приложението не е било активно от 8 до около 11 часа днес. Сумите по всички опити за..

публикувано на 13.08.25 в 11:25

Тече подготовката за престижната регата "Кор Кароли"

Международна регата „Кор Кароли“ ще се проведе за 25-та поредна година. На празника на Варна -15 август, гонките ще стартират във Варненския залив.  Първият етап ще бъде даден с  „Про-Ам“ гонка на 14 август, като същия ден ще бъде и официалното откриване.  Регата „Кор Кароли“ е основана през 1992г. в памет на кап. Георги Георгиев – първият българин,..

публикувано на 13.08.25 в 10:25

Над 1 000 са пожарите у нас за седмица

Продължава работата по потушаването на пожара над село Илинденци , където едното от огнищата се разгоря отново, предаде БНР. Наземните екипи бяха евакуирани с цел безопасността на хората, обясни директорът на пожарната в Благоевград Валентин Василев. Огънят край село Скала, община Сунгурларе, е овладян. Отменено е бедственото положение в трите села..

публикувано на 13.08.25 в 08:24

Днес започва основният ремонт на ул. „Поп Димитър“ в "Младост"

Днес започва основният ремонт на ул. „Поп Димитър“ в район „Младост“.  Предвидени са подмяна на бордюри, нова тротоарна настилка, улично осветление, както и преасфалтиране на част от улицата – от отбивката до бл. 64 до бул. „Цар Освободител“. От фирмата-изпълнител на обекта направиха уточнението, че по време на ремонтните дейности няма да се извършва..

публикувано на 13.08.25 в 08:09