Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кирил Петков потвърди, че в ПП-ДБ са обсъждали свалянето на Рая Назарян от председателския пост на НС

Автор:
Кирил Петков
Снимка: БТА

Кирил Петков потвърди, че действително е имало инициатива за свалянето на Рая Назарян от председателския пост в Народното събрание и че по темата е имало разисквания в коалицията "Продължаваме промяната-Демократична България", предаде БНР. 

"Това, което стигна до нас - имаше такава инициатива, но, след много дълги разисквания от наша гледна точка, ние решихме, че единственият начин реално, дългосрочно да се преборим с модела "Пеевски", с модела на задкулисието, е с доверието на българските граждани. Всички други технически варианти, всякакви други процедурни варианти, те във времето не са устойчиви. Всъщност нашата идея сега от ПП-ДБ е да направим сериозна, позитивна кампания, да се върнем към нашите избиратели, да поискаме тяхното доверие. Дългосрочната ни борба е да сменим модела на задкулисието", подчерта Петков.

В отговор на въпрос каква е оценката му за управлението на служебния премиер Димитър Главчев и дали вярва, че той ще организира честни избори, Петков представи оценката си за служебния министър на вътрешните работи Калин Стоянов. "Оценката ми, към Калин Стоянов особено, е под всякаква критика. Страхът ми с Калин Стоянов е, че изборите няма да бъдат честни, както не бяха и последния път", коментира Петков. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Варна

Яснослънчева и тиха ще е неделята край морето

Ще преобладава ясно и слънчево време, след полунощ и до обяд на много места ще има мъгла.  Ще е почти тихо, през деня със слаб, предимно югозападен вятър.  Минимални температури между 2° и 7°, по Черноморието до 10°, максимални между 13° и 18°, по-ниски ще останат в местата с по-трайни мъгли, главно по поречието на Дунав.  За Варна минимална..

публикувано на 15.11.25 в 15:01
Тома Биков

Тома Биков: Има една трансформация на международния ред, която може да ни прати в геополитическото нищо

Има една трансформация на международния ред, която може да ни прати в геополитическото нищо. Част от политическия елит не може да осъзнае големите опасности. Ние стоим на границата на западната цивилизация, а това поставя огромни рискове пред нас. Това коментира Тома Биков, народен представител, журналист и политолог в предаването на Радио Варна..

обновено на 15.11.25 в 12:40

Протест във Варна срещу жестокостта над животните

На площад "Независимост" пред Съдебната палата в град Варна се проведе протест срещу жестокостта над животните.  Чуйте повече в прикачения звук: Протестът е официално съгласуван с Община Варна. Той е организиран във връзка със жестокостта, упражнена и довела до смъртта на кучето МАЯ преди броени дни в София.  Ние се присъединяваме към..

публикувано на 15.11.25 в 11:43

Тежка катастрофа взе три жертви на АМ „Тракия“, има промени в движението

Трима души са загинали и един е ранен при тежко пътнотранспортно произшествие на АМ "Тракия", съобщиха от МВР. Инцидентът е станал в 9:06 часа тази сутрин. По първоначални данни катастрофата е станала на км 208+500, в участъка между Стара Загора и Нова Загора. Сблъскали са се два леки автомобила, предава  БНТ. Раненият пътник е транспортиран в..

публикувано на 15.11.25 в 11:33

Мощи на грузинския светец Гавриил Ургебадзе ще бъдат изложени за поклонение във Варна

Лични вещи и икона с мощи на свети Гавриил Ургебадзе пристигат днес в страната ни. Те са изложени в митрополитския катедрален храм "Св. великомъченица Неделя", където в момента българският патриарх Даниил отслужва света литургия. Св. Гавриил Ургебадзе е канонизиран за светец от Грузинската православна църква през 2012 г. Св. Гавриил е живял..

публикувано на 15.11.25 в 10:24

191 от 240 народни представители са имали неоправдани отсъствия от пленарни заседания през октомври

Общо 191 от 240 народни представители са имали неоправдани отсъствия от пленарни заседания през октомври, показва справка, публикувана на сайта на Народното събрание.  Това е ръст с 86 депутати спрямо септември, когато 105 народни представители имаха неоправдани отсъствия. ГЕРБ-СДС е парламентарната група, от която са отсъствали най-много депутати –..

публикувано на 15.11.25 в 09:48
Деница Сачева

Коледни добавки за пенсионерите тази година не са планирани, каза Деница Сачева

Коледни добавки за пенсионерите тази година не са планирани, възможностите на бюджета в това отношение са силно ограничени.  Това каза заместник-председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Деница Сачева в ефира на Нова телевизия.  По отношение на внесените в Народното събрание три проектобюджета - на държавата, на касата и на ДОО, Сачева каза,..

публикувано на 15.11.25 в 09:43