Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Варна посреща празника с по-кратка заря и лазерно шоу

Фестивалът "Breeze By Exit" - само в района на Пантеона, отпада сцената на Трета буна

С по-кратка заря посреща тази година своя празник морската столица. Това съобщи кметът на Варна Благомир Коцев, който бе гост в предаването "Чуй лятото" на БНР с водещи Георги Марков и Даниела Стойнова. 

Илюминациите тази година ще бъдат от буната под Пантеона, а не от Морска гара, а целта е те да се наблюдават от повече варненци. Зарята ще бъде съкратена на 6 минути. Лазерно шоу също е предвидено на 15 август, съобщи Коцев. 

Сцената на Трета буна, първоначално обявена за едно от местата за провеждане на фестивала "Breеze By Exit", е отпаднала, допълни Коцев. Три сцени ще бъдат изградени в района на Пантеона. Основната ще бъде точно под паметника. 

Концертът на 15 август, част от фестивала, ще бъде с вход свободен, припомни Коцев. Той съобщи, че в рамките на събитието във Варна пристига и популярният гръцки певец Никос Вертис. Участието му ще бъде на 24 август. 

Кметът на Варна съобщи и новината, че догодина във Варна предстои и голям фестивал, посветен на Джулай морнинг. Догодина се очакват и повече световни звезди на фестивала "Breeze By Exit" - събитие, което тази година е пилотно, информира Коцев.

Подробностите чуйте в звуковия файл:




По публикацията работи: Олга Карова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Продължава записването за безплатни прегледи в Онкоболницата във Варна

Продължава записването за безплатни профилактични прегледи в Специализираната болница за активно лечение на онкологични заболявания - Варна  по Общинска програма „Профилактика на онкологични заболявания“, които се реализират с финансовото съдействие на Община Варна. Прегледите за рак на маточната шийка се извършват всеки делничен ден от 8.00 до..

публикувано на 13.10.25 в 11:24

Гроздан Караджов във Варна: Не виждам кога ще имаме спасителен кораб, но през 2026 г. поне да имаме хеликоптери за пожари

Малко е трудна финансовата ситуация в България, за да имаме спасителен кораб. Поне да закупим хеликоптери за гасене на пожари през 2026 година. Това заяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов пред журналисти във Варна. Спасиха 10 моряци от потъващ кораб край Варна Караджов даде подробности за проведената в..

публикувано на 13.10.25 в 10:51

Д-р Николай Христов: Октомври е най-подходящият месец за поставяне на противогрипна ваксина

Октомври е най-подходящият месец за поставяне на противогрипна ваксина. Това подчерта за предаването "Новият ден" общопрактикуващият лекар д-р Николай Христов. Ваксините се очакват все още, а хората, които искат да им бъдат поставени, трябва да изчакат. Ако до края на тази седмица ваксините не се появят, влизаме в графата "закъснение", обясни д-р..

публикувано на 13.10.25 в 10:25

Движението и обслужването на линия 209 е възстановено

Възстановено е движението по линия 209, съобщиха от "Градски транспорт"-Варна.  Припомняме, че поради пътнотранспортно произшествие на ул. "Мир" под моста на бул. "Левски", автобусите по линия 209 посока "Почивка" временно продължаваха по булеварда и не обслужваха спирки "Мир", "Черноризец Храбър", "Военна болница", "Медицински комплекс".  При..

публикувано на 13.10.25 в 10:05

Катастрофа на улица "Мир" във Варна, затруднено движение и промени за линия 209

Катастрофа е възникнала на улица "Мир" във Варна, в посока "Майчин дом". Очевидци съобщават, че на място са екипи на полицията и линейка. Движението е затруднено.  Поради пътнотранспортно произшествие на ул. "Мир" под моста на бул. "Левски", автобусите по линия 209 посока "Почивка" ще продължават по булеварда и няма да обслужват спирки "Мир",..

публикувано на 13.10.25 в 09:37

"Хамас" предаде седем израелски заложници на Международния комитет на Червения кръст в Газа

Радикалната палестинска групировка "Хамас" предаде седем израелски заложници на Международния комитет на Червения кръст в Газа, съобщи официален представител, участвал в операцията, в рамките на първата фаза на споразумение за прекратяване на огъня с Израел, което е предвидило освобождаването на стотици палестинци от затворите му в замяна, предаде..

публикувано на 13.10.25 в 09:16

Президентът Румен Радев връчва награди на изявени младежи във Варна

Държавният глава Румен Радев ще посети Варна днес.  Президентът ще участва в церемонията по награждаване на младежите, постигнали ниво "злато" и "сребро" в рамките на Международната награда на херцога на Единбург – България. Събитието ще се проведе в резиденция "Евксиноград" от 13 часа.  Румен Радев ще връчи значките на постигналите златно ниво и ще..

публикувано на 13.10.25 в 08:27