След парламентарните избори нещата ще бъдат трудни, очаква се в парламента да има повече политически формации. Това заяви в ефира на Нова телевизия лидерът на СДС Румен Христов. Според него двупартийна, дори трипартийна коалиция няма да е достатъчна за формирането на редовно правителство. Христов прогнозира, че ако се формира редовно правителство -то ще е от четири политически субекта.
Много трудни ще бъдат преговорите за редовно правителство, а то е много важно за Брюксел. Редовното правителство има четиригодишен хоризонт, изпълнен или не, го има, докато служебното правителство е с три месеца, посочи Румен Христов.
Той изрази убеденост, че на предстоящите предсрочни парламентарни избори коалицията ГЕРБ-СДС отново ще е първа политическа сила.
На въпрос какви разговори за съставяне на правителство ще водят, ако това се потвърди на изборите, Румен Христов каза, че ще настояват да се формира правителство с първия мандат. Той допълни, че няма да водят преговори с проруските партии, каквито по думите му са „Възраждане“ и БСП.
От името на СДС мога да кажа, че случващото се в ДПС е един много неприятен момент. Когато се стигне до такова разделение, формацията, която го изпита, не става по-силна.
В крайна сметка изборът ще го направят избирателите и в зависимост от това на кого ще дадат своето доверие - дали на Доган или на Пеевски, в следващия парламент ще видим един или друг субект, но най вероятно два субекта, без да съм социолог, посочи Румен Христов.
Екипи мият всичките 64 колони, разположени от двете страни на бул. „Васил Левски“ – по 32 от всяка страна. Целта на дейността е подобряване на естетическия вид и поддържането на градската инфраструктура в добро състояние, съобщи заместник-кметът по обществен ред и екология Илия Коев. По данни от фирмата, която извършва дейностите,..
Близо 60 000 четвъртокласници ще се явят на национално външно оценяване /НВО/ тази седмица. Утре / 03.05.2025 г./ е изпитът по български език и литература, а следващия ден - на 4-ти юни, е изпитът по математика. Изпитите започват в 10 часа и са с продължителност 60 минути. Учениците със специални образователни потребности ще работят с 30 минути..
С 60 млн. лева ще бъдат подпомогнати предприемачи с идеи за стартиращ бизнес от Северна България. Над 1000 проекта могат да получат финансиране. Това каза във Варна министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, който участва поклонението в Морската градина пред паметника на Христо Ботев. Най-малко 10 000 младежи, които учат или имат първа..
Варненец претърпя инцидент с тротинетка в Приморско. 54-годишният мъж е с фрактури на лицеви кости, дясната раменна кост и дясната лопатка. Той е настанен в болница, няма опасност за живота му. По първоначални данни до инцидента се е стигнало, след като мъжът изгубил управление и паднал от превозното средство, съобщават от полицията в Бургас.
С 12 лв. е поскъпнала потребителската кошница с основните храни през тази година, в сравнение с миналата, отчитат от Държавната комисия по стоковите борси и тържищата, която следи цените на едро, съобщава БНР. 3/4 от поскъпването се дължи на по-високите цени на плодове и зеленчуци, като причината за тях са неблагоприятните климатични условия. 111..
С общоградско поклонение Варна се поклони пред Христо Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България. Събитието се проведе пред паметника на поета-революционер и общественик на Алеята на Възраждането в Морската градина. В памет на Христо Ботев и загиналите български герои беше отслужена заупокойна молитва. С военен ритуал на паметника на..
Ако спре изхвърлянето на домашни кучета на улицата, само за три години проблемът с голямата популация във Варна на бездомните четириноги ще бъде разрешен. С години не е оказван сериозен контрол над регистрацията на домашните любимци и тяхното чипиране. Това каза сътрудникът към приюта за безстопанствени кучета в село Каменар Христина Мирчева. Тя посочи,..