Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 1 500 са новоприетите студенти в ИУ-Варна

Икономическият университет във Варна започва новата академична година с ентусиазъм и с изпълнен прием на специалностите държавна поръчка. Отново голям е броят на студентите от всички страни от ЕС, най-много от Германия, както и от страни като Нигерия и Индия. През новата академична година ръст има и при студентите от българската диаспора, коментира ректорът на ИУ Варна проф. д-р Евгени Станимиров. По отношение на проекта за сближаване на иновационните долини с Мюнхен, Клуж Напока, Тузла и Саламанка, ректорът добави, че той е в ход. Работи се и по още един проект, с акцент изкуствения интелект, добави проф. Станимиров. Остра е нуждата и от още места за настаняване на студентите на ИУ - Варна, затова в момента се работи усилено и по проект за реновиране на общежитието на Почивка.

Първокурсничката с максимален бал 24 от 24, в специалност "Бизнес и мениджмънт", с преподаване на английски език, Алина Ангелова произнесе слово към всички първокурсници, пристъпили прага на ИУ-Варна, като им пожела да се наслаждават на всеки един миг, който им предстои и да не се притесняват дали изборът, който са направили е правилният – няма грешки, има само опит, сподели Алина.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Благомир Коцев в телефонно интервю от ареста пред "Политико": Бях заплашван със затвор, ако не напусна ПП

Обвиненият в корупция кмет на Варна Благомир Коцев твърди, че преди ареста му е бил заплашен със затвор, ако не напусне "Продължаваме промяната", съобщава БНР.  В телефонно интервю за изданието "Политико" Коцев казва, че "някои хора" са го предупреждавали да погледне какво е станало в Турция, където опозиционният кмет на Истанбул също беше арестуван...

публикувано на 25.09.25 в 10:30

Историк: 25 септември е денят на фактическата свобода на Добрич

25 септември 1940 г. - това е денят на фактическата свобода на Добрич. На този ден местните вече усещат свободата не като абстракция, а на живо. Това подчерта за Радио Варна и предаването "Новият ден", посветено на град Добрич, главният уредник в отдел "Нова и най-нова история" в Регионалния исторически музей Цветан Сашев. Добрич, това е сърцето на..

публикувано на 25.09.25 в 09:39

Откраднаха кутия за дарения от заведение във Варна

32 - годишен жител на Варна, известен на МВР, е задържан в ареста на Първо Районно управление на полицията вчера, 24 септември.  Той бил заловен от полицаите след извършена оперативно-издирвателна дейност.  Установено е, че мъжът е извършил кражба на кутия за дарения, от заведение за бързо хранене, съдържаща около 600 -700 лева.  По случая е образувано..

публикувано на 25.09.25 в 09:24

Кметът на Добрич в празничния за града ден: Да сме общност, а не тълпа без посока!

С военен ритуал, панихида, празнична сесия на Общинския съвет и концерти днес - 25 септември, Добрич отбелязва 85 години от подписването на Крайовския договор и връщането на града обратно в пределите на България. На 25 септември 1940 година българските войски влизат във вече освободения Добрич, а датата се отбелязва като негов празник от 1990 г., когато..

публикувано на 25.09.25 в 08:55

Кампания за разделно събиране на опасни битови отпадъци започва от днес във Варна (ГРАФИК)

Община Варна организира трета за 2025 година кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинства. Тя ще се проведе в четири поредни дни – от днес до 28 септември, на територията на всички райони в града. Опасните отпадъци, образувани от домакинствата, ще се предават в мобилен събирателен пункт, като в графика са включени и съботно-неделни..

публикувано на 25.09.25 в 08:32

ОбС-Варна се събира днес

Общинският съвет се събира днес – 25 септември, на редовно заседание, което ще започне в 10:00 часа в зала „Пленарна“ на Община Варна. В проекта за дневен ред са включени 12 точки. Една от тях е приемането на  годишните финансови отчети за 2024 г. на общинските лечебни заведения и дружества във Варна. Съветниците ще гласуват и отчета на бюджета и на..

публикувано на 25.09.25 в 07:40

Единадесети пореден протест в защита на Благомир Коцев във Варна днес

Варненци излязоха на протест за единадесети път пред сградата на общината срещу задържането на кмета Благомир Коцев и двамата общински съветници.  Хората носеха плакати "Свобода за политическите затворници" и заявиха, че не искат да се подменя вота им. По-късно по традиция тръгна шествие до Съдебната палата, след като за кратко протестиращите..

публикувано на 24.09.25 в 18:54