Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

НА СВЕТЛО на 7 октомври с Мариела Димитрова

Снимка: Радио Шумен

За подготовката на предстоящите ремонти по централните варненски булеварди „Княз Борис Първи“ и „Владислав Варненчик“, кога започват и колко ще продължат – започваме с репортаж в 14.20 часа.

22-ма души са загинали при 2152 пътно-транспортни произшествия  във Варна и областта, 790 са ранените, основните причини за произшествията са превишената скорост и отнемането на предимство. Това е статистиката на сектор „Пътна полиция“ във Варна. Още от отчета на КАТ за деветте месеца от годината в репортаж в 14.40 часа.

В 15.15 часа „Свидетелства от Варна“ - рубрика на Любомир Кутин, в която изследователят разказва историята на бележити варненци от 20-ти век (хора на изкуството и обществени дейци). Днес ще ни срещне с актьора Борис Луканов.

В 15.20 часа ще говорим за “Епохата на автократите” – книгата на Гидеон Рахман – водещ коментатор на британския "Файнаншъл Таймс, един от световните специалисти по геополитика и влиянието й върху макроикономиката, която беше представена във Варна. Книгата е част от поредицата „Власт и отговорност“ със съставител Свилен Спасов, който смята, че невежеството е една от заплахите пред демокрацията в света.

Световния ден на архитектурата ще отбележим в 15.40 часа с разказ за един от най-големите български архитекти след Освобождението Никола Лазаров. Емблеми на Варна са по негов проект - Драматичния театър,  Икономически университет – Варна.

Футболистите на "Спартак"-Варна направиха геройски мач срещу "Локомотив"-София снощи. При проливен дъжд валя "Соколите" взеха три точки след победа с 3-2. Коментар на временния треньор на „Спартак“ Иван Цветанов ще чуем в рубриката „Спорт“ на Румен Генов в 16.20 часа.

Рубриката „Лесна работа“ на писателя и журналист Даниела Иванова, както всеки понеделник е в 16.40 часа.


По публикацията работи: Мариела Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Chart

#805 ТОП 20 (02.05-09.05.2025)

публикувано на 02.05.25 в 19:13

На 28 април в "От другата страна" по Радио Варна

На 28 април в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Niels Löffler (ORDEN OGAN). Представяне на новия албум на ENGINEER OF DEATH "Forced To Stay Here" – разговор с Марин Вълков, Кристиан Василев и Антонио Кънев. Георги Георгиев, Мартин Драгозов и Николай Константинов за дебюта на LAMPA INC. "Малък свят". В предаването ще звучи музика..

публикувано на 28.04.25 в 14:25
Chart

#804 ТОП 20 (25.04-02.05.2025)

публикувано на 25.04.25 в 07:58

НОВИЯТ ДЕН на 25 април с Мариела Димитрова

Варна - „Най-добър град за живеене“.  Помните ли тази титла, която имаше морската столица през 2007 г.? Сред критериите за получаването й бяха: многото денонощни аптеки / повече от 10 тогава/; магазините, които работят до късно; достатъчното количество банкомати; шестте висши учебни заведения; културният живот; брой ресторанти с различна..

публикувано на 24.04.25 в 17:41

НОВИЯТ ДЕН на 23 април с Иван Барбов

„Ако денят ти започне наопаки – легни си. Дай му втори шанс“, гласи закачливо послание в социалните мрежи тази сутрин. За да не ви тръгва денят наопаки, най-добре го започнете с Радио Варна. Ударната доза ефирен кофеин ви очаква и на нашите честоти с Иван Барбов, звукорежисьора Иван Тасев и Жоро Бекяров, който ще ни държи в течение с..

публикувано на 23.04.25 в 06:22
Снимката е илюстративна

НОВИЯТ ДЕН на 22 април с Мариела Димитрова

Липсата на достатъчно паркоместа в жилищните райони на Варна все по-често води до нарушаване на правилата за паркиране и последващи глоби от „Общинска полиция“. Освен регулярните проверки, полицаите работят и по сигнали за конкретен пътен участък. Това съобщи зам. кметът по сигурността Илия Коев. За случай на улица „Народен юмрук“ в кв. Левски,..

публикувано на 22.04.25 в 06:16

На село в Радан войвода

В предаването На село пообиколихме през последните няколко години почти всички села във Варненска област. Срещи с различни хора, с различни съдби, с различни представи. Ваня Славова и Даниел Симеонов е екипът на Радио Варна, който наскоро посети село Радан войвода:

публикувано на 18.04.25 в 09:55