Разлив на сярна киселина от самокатастрофирала цистерна, която превозва 30 тона от химикала, овладяха по време на учение във Варна. По сценарий при инцидента изтича близо тон сярана киселина, а шофьорът остава заклещен в кабината на камиона. Това обясни директорът на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" старши комисар..
С общинска заповед от 20 октомври 2025 г. ръководството на Община Варна въведе режим за кратковременно платено паркиране "Зелена зона" във всички седем подзони, включително и подзона 7 - квартал "Чайка". Предварителното изпълнение на заповедта може да се обжалва в 3-дневен срок, а заповедта подлежи на обжалване пред Административния съд в 14-дневен..
Парламентът преодоля президентското вето в Закона за Държавната агенция "Национална сигурност", предаде БНР. С измененията Народното събрание вече ще има правото да решава кой да ръководи контраразузнаването. Досега Министерският съвет предлагаше кандидат, а президентът решаваше дали да подпише указа за назначението. Ветото беше отхвърлено с..
Инцидент с лютив спрей e станал тази сутрин в училище "Иван Вазов" в Бургас, съобщават от полицията в морския град , цитирани от БНР-Бургас. Две ученички от 12. клас се скарали пред тоалетните на третия етаж, а едната извадила спрей и напръскала другата. В опит да ги успокои, учителка – дежурна по етаж и класен ръководител – също била засегната,..
Община Варна ще отправи искане към Министерството на регионалното развитие и благоустройството за частично премахване на забраната за строителство в местността Свети Никола. Ограничението е в сила от 1997 година, когато в района са регистрирани активни свлачищни процеси. През годините част от зоната е стабилизирана и по данни на експертите вече е..
Учени, изследователи, иноватори, технолози, лаборанти участват със собствени събития в ІV Варненски фестивал на науката, който ще се проведе от днес до 26 октомври във Варна. Заедно със свои колеги от страната, те ще се срещнат с варненската публика и гостите на града в индивидуални работилници и презентации на различни теми и за различни възрасти...
11 са еколозите, които работят на терен във варненския район "Одесос". Това съобщи за Радио Варна и предаването "Новият ден" кметът на "Одесос" Янислава Шопова. Един от основните проблеми, за който районната администрация полага усилия, е подобряването на чистотата. Шопова припомни, че в началото на мандата ѝ е имало само четирима еколози в кабинети,..