Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Добрич ще има нов пазар, започва изграждане и на индустриален парк

Снимка: https://www.dobrich.bg/


Кризата в управлението на централно ниво и липсата на приет Закон за държавния бюджет водят до нестабилност за общините. В това са категорични мнозина от кметовете. Минималната финансова рамка за нашата община я имаме, но докато няма приет Закон за държавния бюджет, няма как да пристъпим към каквито и да е действия. Дисбалансът идва и от факта, че има увеличение на минималната работна заплата от 1-ви януари, но тя няма да влезе веднага, а след приемането на държавния бюджет. Този този тип разходи все още не знае на какъв етап са, как ще се изчисляват и общините чакаме какво ще реши Народното събрание. Затова в Добрич ще има увеличение на такса смет. Това коментира кметът на Добрич Йордан Йорданов.
Община Добрич има спечелен проект за изграждане на нов кооперативен пазар, вече е финансиран и се изгражда в момента нов облик на градския център, а с Министерството на иновациите и МРРБ сме в процес на проект за играждане на индустриален парк. Тези проекти до голяма степен са обезпечени финансово и по тази причина ще можем да си позвлоим и през т.г. да продължим ифраструктурните проекти. Очаквам да имаме над 100% увеличение на бюджетите за основни ремонти на квартални улици и междублокови пространства за Рилските блокове, кварталите Дружба, Дунав, районът на Хуманитарната гимназия, обясни още Йорданов.
По публикацията работи: Мариела Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Пламена Каразутева, Зоопарк-Варна

Зоопарк-Варна събира дарения от книги за библиотеката „Вземи-прочети-върни“

Варненският Зоопарк обяви за постоянна инициативата за събиране на книги, с които да обогати колекцията в библиотеката си "Вземи-прочети-върни". Библиотеката се намира на открито в беседката в зоопарка и вече съдържа над 400 книги. Фондът се попълва изцяло от дарения на граждани, като последното е от вчера – три кашона с книги, каза за..

публикувано на 27.08.25 в 13:55

Мис Варна Яна Стоянова: Надявам се да бъда пример за младите хора (ВИДЕО)

С много благодарност и радост приема титлата "Мис Варна"2025 - Яна Стоянова. Тя триумфира в поредното издание на конкурса след тежък и оспорван кастинг. Яна е на 24 години, тази година е завършила "Право" във Варненския свободен университет "Черноризец Храбър" и вече работи като правен сътрудник. Талантливата варненка записа заедно с Dj Dian Solo от..

публикувано на 27.08.25 в 11:05
Пейзажи от Варна

Варна през очите на гостите: Град, който обича да живее на момента

Абсолютно всеки варненец поне веднъж се е замислял как изглежда неговият град пpез очите на гостите. Отпpавихме се на разходка с три пловдивчанки – Мари, Антоанина и Християна – за да разбеpем първите им впечатления от морската столица. И честно казано, това, което ни споделиха, може да ви изненада и доpи да ви накара да се гордеете. Според Мари..

публикувано на 27.08.25 в 08:49

„Кино за пътешественици“ – първи фестивал в Балчик разхожда до непознати точки на света до 31 август

В първата от седемте киновечери, на 25 август балчиклии и гости на града се пренесоха в Непал, където се потопиха в историята на немската двойка Ана и Михаел, които от месеци кръстосват Азия: от Монголия към Китай, през Мианмар, към Тибет и Хималаите. Невинаги пътуването е гладко, препятствията дебнат, пътят ги събира и разделя. В Непал ги чака..

публикувано на 26.08.25 в 13:31

Третото издание на арт проекта „Чайки“  отново ще събере независим дух и изкуство във Варна

Третото издание на проекта „Чайки“ и тази година събира независим дух и изкуство, за да представи многоликата българска и варненска музикална и арт сцена с нейната привлекателна различност. Арт проектът отново ще зарадва жителите и гостите на Варна с музикален фестивал и участие на нестандартни художествени произведения и творци. Вече трета година..

публикувано на 26.08.25 в 13:14

В Международния ден на кучето със семейство Кралеви и пуделката Варна

Днес, 26 август, отбелязваме Международния ден на кучето – празник, който ни напомня за безусловната любов на нашите четириноги приятели. Поводът ни отведе в местност "Ален Мак", сред зеленина и морски полъх, където ни посрещат Събина и Ясен Кралеви – собственици на хотел за домашни любимци и горди стопани на черната пуделка Варна. Защо..

обновено на 26.08.25 в 12:23

Младата актриса Зорница Кюркчиева: Искам да намирам чистота дори в най-грешните роли

Зорница Кюркчиева е едно от новите попълнения на Драматичния театър "Стоян Бъчваров" във Варна. Завършила актьорство за драматичен театър в класа на проф. Пламен Марков в НАТФИЗ, изкушена от дублажа и ролите в киното, младата актриса сега се отдава на театъра и то във Варна - там, където морето е нейно вдъхновение. От няколко месеца Зорница живее и..

публикувано на 26.08.25 в 11:20