„Всеки повод да пием вода е добър. Каквато и да е водата – тя е полезна. Това, по което младите хора се различават от по-възрастните е, че имат по-голям процент на съдържание на вода в тялото си. Това е и един от белезите на младостта”, коментира в Нова телевизия кардиологът проф. Сотир Марчев. И подчерта, че самият той пие „прекрасната рилска вода”, която тече от чешмите в София.
По думите му той до обяд пие по три кафета. „Първото кафе го пия веднага след ставане. Тогава мисля какво трябва да свърша през деня, какви са важните неща. Второто кафе има социална функция – него го пия с колегите на работа, с които обсъждам служебните задължения. Третото кафе при мен е вместо десерт на обяд. При хората, които пият по средно три кафета на ден, има 30 процента по-ниска сърдечно-съдова смъртност от тези, които не консумират тази топла напитка. Тези, които пият и безкофеиново кафе - също живеят доста по-дълго”, подчерта той.
Професор Марчев обясни, че кафето удължава живота ни, защото хората, които го консумират, имат в стомашно-чревния си тракт една полезна бактерия повече, спрямо тези, които не консумират напитката. „Тя стои цяла нощ в стомаха ни и очаква да изпием топлото си кафе. Тя се храни с полифенолите, а не с кофеина в кафето, и ни помага даимаме по-малко сърдечно-съдови инциденти”.
Той препоръча сутрин да се закусва. "Малко храна рано сутрин спестява големи преяждания по-късно през деня. Освен това тези, които закусват сутрин - са по-слаби, по-здрави, по-рядко развиват диабет".
Създателят на първия инфлуенсър, генериран от изкуствен интелект - Ахинора, разработва нови дигитални образи. Това разказа самият Светослав Георгиев в предаването на Радио Варна "Новият ден". Ахинора от Варна е първият дигитален инфлуенсър у нас Основната дейност на Ахинора е тя да промотира здравословния начин на живот, опознаването на България -..
България е на последно място в Европейския съюз по навлизане на Изкуствения интелект в бизнеса, като една от причините е нежеланието на собствениците да модернизират и автоматизират процесите на работа, породено от неразбирането и страха от технологиите, коментира Николай Петканов, комуникационен експерт, предприемач и обучител. Повечето..
Спелеологията е наука, която изучава пещерите. Спелеологът е човек, който се занимава със спелеология, т. е. научното изследване на пещерите. Тези хора са регистрирали и картографирали над 5000 пещери в България. Една от тях е „Приказна“ край Котел. За която само до преди месеци се е смятало, че е много добре проучена и в нея вече няма нищо непознато и..
79 ентусиасти се включиха в националното състезание „Млад спасител“, което се проведе във Варна. Надпреварата бе част от програмата на седмицата на водното спасяване, която се организира от Български Червен кръст, с подкрепата на Община Варна и Българската асоциация „Спорт за учащи“, съобщават от БЧК-Варна. Участниците бяха на възраст от 11 до 18..
Основните фактори за заболяванията на ходилата и глезените са наднорменото тегло, обездвижването и високите токчета. Това коментира във Варна доцент Атанас Кацаров-председател на Българското дружество по хирургия на глезена и ходилото. Според него редовното ходене с токчета над 7 сантиметра е пагубно за краката. Той каза още, че напоследък са..
През юли сцена „Раковина“ в Морската градина отново ще оживее с разнообразна културна програма. Варненци и гостите на града ще могат да се насладят на безплатни концерти в почти всеки ден от месеца. Сред акцентите в програмата са концертът на 18 юли, посветен на рождението на Апостола на Свободата Васил Левски, с участието на състави при НЧ „Васил..
Във Варна ще учат хората как да рециклират и да участват в кръговата икономика. Екофестивал „Варна - Морето“ откриват днес ( 3 юли ) на сцена „Раковина“. Инициативата ще продължи до 20 юли. Акцентите на фестивала са поставени върху екологичните практики, устойчивия живот и отговорността към природата. Датата за откриването е избрана..