Пореден протест срещу застрояването на Морската градина и крайбрежната алея беше организиран днес във Варна.
Потестиращите отново призоваха за спиране на автомобилие в Морската градина и превръщането на крайбрежната алея в пешеходна зона.
"Всичко да е пешеходно, безопастно, красиво, както би следвало да се очаква във всеки парк. Но изглежда, че институциите не се интересуват от това, какво искаме варненци."
"Определено има някакви икономически интереси, които имат афинитет към най-благоприятните части на града."
Протестиращите искат искат да знаят какво точно се случва на крайбрежната алея.
Повече - в звуковия файл.
На 09.04.2025, от 9:00 до 16:00 , поради профилактика на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Варна - ул. Братя Бъгстон 11, 12, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 35, ул. Кюстенджа 12, 14, 16, ул. Полк. Свещаров 4, 6, 11, 13, 15, 19, 24, ул. Тодор Димов 20, 22, ул. Топра Хисар 15, ул...
Утрото в сряда ни посреща със студено време. Във Варна е 2 градуса, според данните на НИМХ към 6.00 часа. Влажността на въздуха е 71%, а атмосферното налягане е 1019 хПа. Има места в Източна България и с отрицателни стойности тази сутрин. В Добрич е минус 1 градус, същата е температурата и в Карнобат. В Разград е минус 2 градуса, а..
59-годишна жена е пострадала при пожара, възникнал в жилищна сграда на ул. "Кавала" 20 във Варна. Сигнал за инцидента е подаден малко преди 17.00 часа . Пострадалата е откарана в болнично заведение с множество изгаряния. Пламъците вече са потушени. Изясняват се причините, довели до пожара, съобщават от полицията.
Десетки варненци, работещи в заведения, преминаха в поредно протестно шествие от общината до входа на Морската градина заради искането си ДДС да се върне на 9 процента, вместо сегашните 20. Те носеха плакати с надписи "Защо? –Чехия-10 процента, Полша-8, Люксембург - 3,България 20 ?“. Протестиращите заявиха, че ще продължават протестите си, утре в София..
Не можем да променим нито една система в държавата, когато хората и структурите не се променят с години. Държавната агенция "Безопасност на движението по пътищата" не е сменяла ръководителя си от създаването й след трагедията в Своге. Не е изпълнила и нито една точка от заложените в доклад мерки за намаляване на пътния травматизъм след катастрофата през..
Асоциация "Родители" и Българската педиатрична асоциация изразяват категорично несъгласие с предложението на Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" за намаляване наполовина на разрешените дни отсъствия на учениците по семейни причини - от 15, колкото са в момента на 7-8, предаде БНР. В общо становище на двете асоциации пише, че това би принудило..
До дни хотелиерският бранш ще изготви писмено искане за удължаване на графика на линия 409 или линии 209Б (бърз), 109 и 9. По думите им това се налага от една страна от нуждите на персонала, който работи на смени, а от друга – от невъзможността на туристите да пътуват от и до центъра на града в часовете след полунощ. Общинската администрация,..