Не е нужно учениците да присъстват на място за презаверяването на картите за градския транспорт за деца от 7 до 14 години. Това обясниха за Радио Варна от Общинското предприятие ТАСРУД. Оттам поясниха, че всеки един родител може да посети пунктовете за продажба и продължаване абонамента на превозните документи, а учениците няма нужда да бъдат заснемани, защото техни снимки има в базата данни от миналата година. В случай, че се прави нова карта обаче, присъствието на ученик е задължително.
Близо 10 хиляди са картите на учениците от 7 до 14 години във Варна. Техният срок изтича този месец, защото те са издадени съгласно постановление на Министерския съвет от 1 февруари миналата година. Превозният документ е задължителен при пътуване в градския транспорт, защото той служи за застраховка, припомни директорът на ТАСРУД инж. Георги Киряков.
Централният пункт до училище "Димчо Дебелянов" работи и в събота и неделя, а работното му време през седмицата е до 18.30 часа. В случай на струпване на много хора, ще бъде направена организация, въпреки че опашки не се очакват, категоричен беше Киряков.
Лична карта на родител (с постоянен адрес или удостоверение за настоящ адрес във Варна), акт за раждане на детето и пластиката, ползвана до момента, са документите, които задължително трябва да носят родителите, в случай, че презаверяват картите на своите деца.
Мога да успокоя хората, че няма да се сменят картите, всеки един родител може да отиде до удобен за него пункт, без да разкарва детето си, подчерта инж. Киряков.
Подробностите чуйте във файла в началото на публикацията.
Загасен е пожарът в района на Провадия. Отворени за движение са пътищата Провадия - Кривня и Провадия - АМ "Хемус", предаде репортер на Радио Варна. Припомняме, три екипа на пожарната бяха изпратени на мястото на разразилата се огнена стихия. Горяха оранжерия и сухи треви.
Водач на тротинетка се блъсна в автобус от градския транспорт по линия 13. Инцидентът е станал около 17:45 часа, след спирката на Катедралата, на пресечката на ул. "Ген. Колев" с бул. "Вл. Варненчик", видя репортер на Радио Варна. Заради произшествието временно е променен маршрутът на автобусите, които сега минават по ул. "Дрин". По думите..
Бившият кмет на столичния район "Младост" Десислава Иванчева напусна затворническото общежитие в Сливен, където излежаваше шестгодишна присъда за корупция, предаде БНР. Пред журналисти на излизане от затвора Иванчева каза, че бърза да се прибере при детето си. Тя благодари на вицепрезидента Илияна Йотова. По-рано днес от президентската администрация..
Мерките срещу евентуалната спекула от страна на търговците във връзка с членството на България в еврозоната ще важат до 8 август 2026 година, а не до края на следващата година, както първоначално се предвиждаше, предаде БНР. Това прие на второ четене Комисията по бюджет и финанси с измененията на Закона за въвеждане на еврото. Бизнесът ще има..
Пожар в района на Провадия затвори пътища. Горят сухи треви и оранжерия. Заради задимяването е спряно движението на пътя Провадия - Кривня. Затворен е и участъкът, който отвежда към АМ "Хемус". Няма опасност от разрастване на стихията, съобщават от ОД на МВР - Варна. На място на огненото произшествие са изпратени три екипа на пожарната и един на..
Заместник-кметът Павел Попов остава на позицията изпълняващ функциите кмет на Варна. Върховният административен съд остави в сила решение на Административен съд - Варна, с което не е разгледана подадена от председателя на Общинския съвет – Варна жалба срещу кметската заповед. ОбС-Варна с частна жалба до Върховния административен съд заради казуса..
Министерството на културата обяви конкурсна сесия по Програма „Помощ за книгата“ за 2025 г., за финансиране на творчески проекти в областта на книгоиздаването в следните направления: 1. Българска и преводна художествена литература; 2. Българска и преводна хуманитаристика; 3. Литература за деца и юноши; 4. Културно наследство и..